Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Špatná…hodně špatná poslední smeč Václava Klause.

Před několika minutami jsem byl prostřednictvím tv přenosu svědkem toho, jak si současný prezident naposledy s minulým „srovnal účty“ a trochu se mi z toho zvedl žaludek.

Co je platné, že Václava Havla, kterému mluvil na rakví (a myslím si, že ten by si to určitě nepřál) pochválil jako dramatika, člověka, politika, muže se silným odkazem, statečného mravně silného, schopného za své postoje nést následky atd., - což ŘÍCI MUSEL, když se stejně nakonec snížil k tomu, co zřejmě všichni čekali a obávali se toho.

Nikdo není neomylný a pochopitelně se všichni celý život občas mýlíme.

Ale zdůrazňovat nad rakví zemřelého, se kterým měl celou dobu spory prostřednictvím medií, že se také ve spoustě věcí mýlí, to považuji, za tak obrovský nonsens, že se rovná jak obrazně, tak i prakticky tomu známému „kopání do mrtvoly“.

Václav Havel byl trochu snílek, který do poslední chvíle snil o lepším světě a bojoval za něj.

Václav Klaus, coby jeden z otců českého modelu privatizace, by o omylech veřejně snad ani mluvit neměl.

Nikdy Havlovi neodpustil jeho projev o „blbé náladě“, kde mu bylo velice důkladně umyto pozadí a kterému jako jediný nezatleskal a tvářil se adekvátně situaci, kdy mu právě někdo rozdupal bábovičky.

Když se tedy na rakví svého věčného rivala, kterého nikdy neporazil, ani neumlčel, shodil tím, že si musel přihřát tuto nechutnou polívčičku věda, že Václav Havel už se bránit nemůže a nebude, věřím, že si tím poskytnul výrazně medvědí službu.

Když pak snižoval obecně panující názor o tom, že odchodem Václava Havla končí jedna etapa (o čemž, myslím, není sporu) tezemi o tom, že boj o demokracii a svobodu musí pokračovat, atd., ve skutečnosti jen poskakoval a pokřikoval „Ještě jsem tady přece já!!!“.

Navíc bylo vidět a cítit, která slova z řečníka lezou, jak z chlupaté deky a která skutečně cítí.

Byl to trapas, a když jsem se díval na záběr směřující v detailu na Dagmar Havlovou, napadlo mne, že snad ještě jednou naposledy za svého Vaška zapíská…

Václavu Klausovi pochopitelně vadí, když se teď o Havlovi mluví jako o největším Čechovi dvacátého století, protože za něj považuje sebe.

Ale nikdy jím nebyl a nebude a po dnešním projevu už vůbec ne.

Považuji jeho řeč za projev osobních ambicí, zbabělosti a pokřivenosti.

Je to jen můj názor, je mi naprosto jedno, že s ním kdekdo nebude souhlasit, protože za těch dvacet let, co jsem měl možnost tyhle dva Václavy sledovat, mám poměrně jasno v tom, který se snažil dát něco lidem, zemi, a světu (a měl co).

A který jen propagoval sám sebe a pak ještě trochu taky sám sebe.

Hnus velebnosti…

Víte pane Klausi…Václav Havel byl snílek a fantasta, který věřil, že lidé budou dobří, lepší, hodní, poctiví, rovní, slušní, ale on si ten svět nejen vysnil.

On ho i měl.

Měl ho do posledka v sobě, svých přátelích, sousedech, ve svých vizích a cílech…co máte Vy?

 

Autor: Petr Hahn | středa 21.12.2011 11:55 | karma článku: 37,42 | přečteno: 4290x

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Další články autora

Petr Hahn

Inaugurační blivajz.

Nečekal jsem od inauguračního projevu Miloše Zemana nic dobrého, takže mne úplně nezaskočil (jako asi nikoho), ale zavilost jeho nenávistí (ne - není jen jedna) je pozoruhodná.

8.3.2018 v 20:58 | Karma: 27,99 | Přečteno: 783x | Diskuse | Společnost

Petr Hahn

Voloďa volá Milošovi

Takže to vidím jasně. Zadržený kurdský politik Salám Muslim zadržen v Praze. Erdogan po vzoru Putina své odpůrce označuje za teroristy (Putin za fašisty, agenty a vlastizrádce).

26.2.2018 v 12:23 | Karma: 24,69 | Přečteno: 1223x | Diskuse | Společnost

Petr Hahn

Mstivost a podlost opět NA HRAD!

Pohřeb marných nadějí na slušnost a lidskost. Lež a nenávist okázale vítězí nad pravdou a láskou. Už trochu moc dlouho...

27.1.2018 v 19:15 | Karma: 31,30 | Přečteno: 1822x | Diskuse | Společnost

Petr Hahn

Hvězda prezidentské diskuse - Světlana Witowská

Někdo tak krásný, přirozený a příjemný ... by snad opravdu dokázal překonat i rozpory mezi tábory a lidi pojit.

25.1.2018 v 22:20 | Karma: 27,32 | Přečteno: 1134x | Diskuse | Společnost

Petr Hahn

Debatu prezidentských kandidátů na Primě jsem čekal horší.

Jiří Drahoš odolal jak Zemanovi, tak hulvátskému chování jeho pavlačové klaky. Stejně tak neschopnému vedení moderátora.

24.1.2018 v 20:24 | Karma: 17,57 | Přečteno: 590x | Společnost

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Čeští hokejisté na MS v hokeji 2026: Výsledky, soupiska a prohrané čtvrtfinále

Český tým absolvoval v Miláně trénink v kompletním složení. Na snímku Radim...
1. června 2026,  aktualizováno 

Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku tradičně s medailovými ambicemi. Ty...

MS v hokeji 2026 ve Švýcarsku: Program, výsledky a jak si vedli Češi?

Finále MS v hokeji Švýcarsko - Česko 0:2. Hokejisté slaví zlaté medaile. (26....
31. května 2026  23:54

Mistrovství světa v hokeji 2026 ve Švýcarsku je u konce. Poslední květnový den rozhodl o tom, kdo...

OBRAZEM: 15 hodin na nejdůležitější řece Myanmaru. Cesta do Baganu byla zážitkem života

Široká řeka Iravádí má pro Myanmar, dříve známý jako Barma, podobný význam jako...
7. června 2026  17:43

Patnáct hodin na řece, která nespěchá. Mezi městy Mandalaj a Bagan v tajuplné jihoasijské Barmě...

Jsme region, který rozsvítil auta, říká Libor Dobeš z automobilového klastru

Ředitel Moravskoslezského automobilového klastru Libor Dobeš (1. června 2026)
7. června 2026  17:06,  aktualizováno  17:06

Je velkým fanouškem autoprůmyslu i Baníku Ostrava. Ředitel Moravskoslezského automobilového klastru...

vydáno 7. června 2026  16:49

Lavička v jasmínu " , "Kéž lavičko, kež bys promluvila, vždyť dávno patříš k nám, ruka má tě kdysi...

vydáno 7. června 2026  16:41

V této pražské vodárně se nejen hospodaří s vodou pro nás zákazníky, ale provoz vodárny spočívající...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 201
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1695x
Zdravím Vás.
Jsem rybář, podnikatel-blbé slovo, ale jak jinak to nazvat (hudební nástroje, veselá dárky, armyshop, western, outdoor, hlavolamy, atd.), trochu cestovatel, hudebník, psavec (poezie, články, postřehy), motorista, vodák a ještě by se asi něco našlo.
Bezdětný, rozvedený, nezadaný-193 cm, 110 kg.
Lidé mne znají pod přezdívkou Azbest, ale zde se nicky nenosí.
Jsem pravicového smýšlení, ateista, ctím svobodu, jednání na rovinu a držení slova.
Mám rád přírodu, inteligentní humor, jasné formulace, přímý pohled, pevný stisk ruky, schopnost sebereflexe, cestování, rychlou jízdu (ale s body hospodařím), hudbu, bojové sporty, českou kinematografii a další věci.
Rediguju vlastní web www.azbestus.cz a eshop http://www.vtipne-darky.info/, či sportovní portál www.nordicwalker.cz , což jsou takové věci pro radost.
Nemám rád politiky a další křiváky, fanatiky, církve a náboženství, komunisty a jakoukoli formu totality, nesvobodu, asociálnost, ale ani nejsem nadšen z civilizace, plenění Země stejně, jako z forsáže technickéh

Seznam rubrik

Oblíbené články

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.