HH

Obvyklá zastávka u benzíny není 25 minut se spalovákem...to jsou jen ty pohádky při srovnání elektromobilů a tragicky pomalému dobíjení.

Nic proti elektro autu, když máte domek a soláry...na sídlišti je to je nepoužitelné...

Jel jsem z Prahy do Švýcarska e-mobilem. Jízda parádní, odpich, ticho apod., ale...cesta o čtvrt dne delší, než s naftou na jednu nádrž...

Foto

A60l21e86š 55G31i93l85l

21. 5. 2024 15:59

To asi ne. Když jedu sám, tak taky ujedu 1000 km bez zastavení. Respektive dřív jsem ujel. Teď si dělám víc přestávek. A pak už je skoro jedno, jestli elektrika nebo spalovák. Jen s tím spalovákem je mnohem víc možností, s elektrikou musí člověk dělat pauzy tam, kde se dá nabíjet.

S paneláky to vidím podobně, tam je řešení ani ne v nedohlednu, tam to vypadá že se nad řešením ještě nikdo ani nezamyslel.

JV

Ano, já vlastním E-auto sice ne Teslu, ale Konu (Hyundai) a nikdy bych se nevracel ke spalovakům. "Tankování" u mě v garáži a dálkové (zřídka) na rychlo nabíječky pomocí App.

  • Počet článků 246
  • Celková karma 15,12
  • Průměrná čtenost 1422x
Jsem potápěč. Pokud se ocitnu na břehu moře, neumím se tam jen tak válet. Ze břehu vypadá každé moře stejně, ale svět pod hladinou je pokaždé jiný. Přijdu si stále jako začátečník, a o začátcích s potápěním jsem napsal i knihu První krok pod hladinu.

Jsem pisálek. Baví mě psát. Baví mě psát o místech, o kterých moc lidí nepíše. Raději budu psát články o Pchjongjangu a Kábulu než o Dubrovníku a Bibione. Nejsem si jistý, jestli to po mně někoho baví i číst, ale stejně píšu. Třeba si to v důchodu po sobě jednou všechno přečtu a řeknu si: Dobrý.

Jsem rychlocestovatel. Raději nakouknu za týden do dvou zemí, než bych zůstával v jedné. Jet na pár hodin, na otočku, do Japonska, mi dává větší smysl, než do Japonska nejet vůbec.

Jsem řidič. Nerad se nechávám vozit, chci být pánem volantu nebo sedět na místě spolujezdce s mapou v ruce. Když chci vypnout, řídím. Tisíce kilometrů napříč Evropou nebo Amerikou.

Jsem optimalizátor. Umím si správně vybrat zavazadlo a pokud to není třeba, umím si odříct odbavené zavazadlo a užívat si svobodu s příručním batohem. Naopak, pokud se jede autem, není důvod si s sebou nevzít kousek domova, luxusu moderního světa - židli, chladicí box, nůž.

Jsem plánovač. Chci vědět, kam se jede, co se tam bude dělat, jíst, chci vidět mapu, šťourat se před cestou na internetu. Stejně to nakonec končí improvizací...

Jsem akční letenkář. Umím najít letenky levně, a umím se rychle rozhodnout, jestli za danou cenu a za daných podmínek chci nebo nechci letět.

Jsem extrémista. Raději pojedu do Iráku než do Španělska, raději pojedu do Severní Koreje než do té Jižní. Mám rád místa, kam nikdo nejezdí, mám rád otevřený prostor. Špicberky, Island, Saharu, Aralské jezero.

 

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené stránky