Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Z Vysokého Kořene na Vrchní Orlici (1)

Byl to dlouho můj sen, zejména od té doby, co jsem se na Vysoký Kořen neplánovaně podívala v červenci 2015.

Začátkem září loňského roku jsem se vydala z Panského Pole na Dělostřeleckou tvrz Hanička a odtud přes Přírodní rezervaci Černý důl na Hadinec. Z Hadince jsem sešla dolů na lesní křižovatku, abych vzápětí prudce vystoupala na Vysoký Kořen. Tlačil mě ale čas, a tak jsem neměla možnost zajít až ke kapličce sv. Huberta, která je na Vysokém Kořeni blíže k Neratovu.

Vzala jsem to tedy šikmo přes louku k ohradě, kde se páslo početné stádo hovězího, a po žluté pak dolů na Vrchní Orlici. Trasa dolů k silnici měří 2,7 km a klesání je tu 200 metrů. Na dvou místech jsem ale musela přelézat ohradník.

Protože jsem tu nafotila mnoho snímků, musím je rozdělit na dvě části. Přeji pěkné pokoukání a zavedou-li Vás kroky do těchto míst, určitě si tuto trasu projděte, za pěkného počasí rozhodně nebudete litovat. Na pravé straně se Vám otevřou výhledy na Polom (766 m) a ve veliké dálce před sebou spatříte na horizontu Suchý vrch (995 m) a Bukovou horu (958 m) na nejjižnějším hřebenu Orlických hor, Bukovohorské hornatině.

Prázdniny nám co nevidět skončí a zase se vrátíme do běžné všednodenní rutiny. Přeji Vám tedy klidný návrat do pracovního rytmu a doufám, že máte za sebou léto plné nových zážitků, z nichž budete čerpat ještě hodně dlouho. Na viděnou příští neděli!

Autor: Veronika Foglová | neděle 29.8.2021 14:23 | karma článku: 14,12 | přečteno: 237x

Další články autora

Veronika Foglová

Divoká Orlice nad Zemskou bránou v babím létě

Od doby, kdy jsem začala jezdit na Zemskou bránu, jsem si přála podívat se tam jednou za časů babího léta, kdy se všechno halí do pestrých barev.

2.8.2026 v 12:21 | Karma: 11,77 | Přečteno: 99x | Diskuse | Fotoblogy

Veronika Foglová

Tragické 160. výročí

Dnes jsem měla v plánu psát úplně o něčem jiném, ale pak jsem si vzpomněla, že v týdnu uplynulo 160 let od přepadení pruské kolony u Jablonného, a tak jsem se rozhodla napsat článek o tomto výročí.

26.7.2026 v 15:16 | Karma: 14,32 | Přečteno: 277x | Diskuse | Fotoblogy

Veronika Foglová

Obrázky z Olešnice v Orlických horách

Dnes jsou to přesně dva roky, co jsem poprvé navštívila nejsevernější obec Orlických hor - Olešnici v Orlických horách. Má druhá návštěva se uskutečnila loni na jaře, ale dnešní snímky budou z té první návštěvy.

19.7.2026 v 14:16 | Karma: 11,09 | Přečteno: 115x | Diskuse | Fotoblogy

Veronika Foglová

Honzova studánka

Během léta 2024 jsem svá putování po Orlických horách cílila hodně na hřeben Bukovohorské hornatiny, který mám od nás doma jako na dlani.

12.7.2026 v 14:01 | Karma: 12,69 | Přečteno: 132x | Diskuse | Fotoblogy

Veronika Foglová

Čas (nejen vlčích) máků

V polovině července 2013 jsem si udělala cyklovýlet do blízkého okolí. Na svahu vrchu Studený spadajícím příkře dolů k Celnému jsem si mohla vyfotit kvetoucí mák setý, jehož snímky Vám nyní nabízím.

5.7.2026 v 22:33 | Karma: 9,74 | Přečteno: 83x | Diskuse | Fotoblogy

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

„Stanice metra Pražského povstání. A těch 10 Kč je vstupné, nebo příspěvek na zachování památky?“

„Stanice metra Pražského povstání. A těch 10 Kč je vstupné, nebo příspěvek na zachování památky?“
vydáno 9. srpna 2026  13:30

„Stanice metra Pražského povstání. A těch 10 korun je vstupné, nebo příspěvek na zachování památky?“

Kamenice nad Lipou chystá úpravu kulturního domu a jeho okolí za 25 mil. Kč

ilustrační snímek
9. srpna 2026  10:40,  aktualizováno  10:40

Kamenice nad Lipou připravuje rekonstrukci kulturního domu. Spolu s ní chce upravit i jeho okolí....

Při nehodě u Horusic na Táborsku zemřel motocyklista

ilustrační snímek
9. srpna 2026  10:28,  aktualizováno  10:28

Při nehodě u Horusic u Veselí nad Lužnicí na Táborsku dnes zemřel motocyklista. Havárie se stala na...

Dělokříž v Karlíně mate kolemjdoucí. Prapodivný název připomíná války s Napoleonem

Dům U dělokříže, Sokolovská 82, Karlín
9. srpna 2026

Neobjevil jsem Ameriku, jen jsem si konečně všiml toho domu. Název má, jako kdyby ho z cizího...

7 zásad bezpečného poutání dětí v autosedačce, které musíte znát
7 zásad bezpečného poutání dětí v autosedačce, které musíte znát

Chcete mít jistotu, že je vaše děťátko v autě opravdu v bezpečí? I drobné chyby při poutání do autosedačky mohou mít vážné následky, často si je...

  • Počet článků 453
  • Celková karma 10,10
  • Průměrná čtenost 276x
Jsem katolička, obrovská patriotka Orlických hor, kde žiji od svého narození a na něž nedám v žádném případě dopustit, sběratelka a fanynka plyšových medvídků, nadšená amatérská fotografka. Založením optimistka, ale někdy raději dávám přednost realismu. Mám ráda smích a humor, pokud ovšem nikomu neškodí. Užívám si života plnými doušky, ale tak, jak mně to vyhovuje, tzn., abych neomezovala nikoho dalšího.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.