Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tragický pátek 8.8. 2008

A pak že numerologové jsou šarlatáni. V osudový pátek 8.8. 2008 jsme mohli zaznamenat hned tři navýsost tragické události. Zde jsou mé stručné postřehy k nim.

Tragický pátek 8.8. 2008Ruský tank -Reuters, Peking -M.Svacek, Studenka -A.Satinsky

1) Studénka 2008

Nejprve ODS Ostrava (tedy ostravským dopravním stavbám, nikoliv Topolánkovým hochům) spadl most. Spadl v tak nešťastnou osudovou chvíli, že kdyby to chtěla načasovat Al Kajda, tak se ji to tak přesně nepovede. Jak všichni vědí, most spadl před právě projíždějící rychlík. Byla z toho velká tragédie - 7 mrtvých, mnoho zraněných a hromada šrotu. Stát se to tentýž den v Číně, ředitel tamní „ODS“ by snad byl ihned odveden v poutech přímo na olympijský stadión na veřejnou popravu. Jak známo veřejné popravy na stadiónech jsou v „demokratické“ Číně jednou z oblíbených kratochvílí tamního „lidového“ systému.

Ale vraťme se k páteční tragédii ve Studénce. Nemohl jsem si nevšimnout okamžité výmluvy generálního dodavatele stavby ODS, že most nespadl jim, ale jejich subdodavateli. To je sice hezké, ale za bezpečnost stavby je odpovědný koordinátor stavby neboli generální dodavatel a tím je v tomto případě ODS – dopravní stavby. To si zřejmě pánové z ODS včas uvědomili a ještě tentýž den se na subdodavatele přestali vymlouvat a ve svém prohlášení tvrdí, že na mostě probíhaly pouze přípravné práce k tzv. zasunutí OK (ocelové konstrukce) mostu a že tyto práce ještě nezakládaly ohlašovací povinnost směrem k ČD.

Vlastní zasunutí OK, jež mělo proběhnout až večer, už stavební firma údajně byla připravena ČD hlásit. Přeji jim, aby to byla pravda a aby se ukázalo, že na vině byla jakákoliv jiná příčina – např. ta tolik vzývaná únava materiálu.

Ukáže –li se však, že stavbaři „zasouvali“ již to osudové dopoledne, aniž se zdržovali povinným hlášením směrem k ČD, pak doufám, že je z toho nevyseká ani Tomáš Sokol. Sakra není toho šlendriánu v honbě za penězi a na úkor kvality už trochu přespříliš?

 

2) Peking 2008

V pátek 8.8. v Číně začala největší a nejvelkolepější olympiáda, jaká kdy byla k vidění. Myslím, že je to pravda, Beijing 2008 jsou velké, jsou monumentální, jsou grandiózní. Větší propagandistickou reklamu čínskému autoritářskému režimu si lze už opravdu těžko představit. Zbytek demokratického světa svou nadšenou účastí na hrách tak dal čínským (a nejen čínským) soudruhům zelenou. Pokolikáté už? To se fakt nikdy nepoučíme?

Mimochodem, opravdu vám národní stadión připomíná ptačí hnízdo? Mi tedy mnohem víc připomíná jednu velikou klec - jak symbolické.

 

3) Gruzie 2008

A do třetice – v pátek 8.8., právě v den zahájení olympijských her, snad aby zdůraznil přesně to, co píši o odstavec výš, Putin (Nebo Medvěděv? Ne, samozřejmě že Putin) napadl suverénní malou, ale demokratickou Gruzii. Údajně, aby chránil před údajnou Saakashviliho genocidou osetijské ruské obyvatelstvo. Kdo jiný taky už může lépe vědět po čečenských zkušenostech, jak vypadá taková genocida, než Rusové, není –liž pravda? A aby se genocida stoprocentně odvrátila, postupuje Rus pro jistotu (jak je ostatně zvyklý) dál do nitra Gruzie. A to přestože Gruzínec uvědomivší si svůj marný boj s Goliášem už dávno vyvěsil bílý prapor.

Putin, promiňte, vlastně Medvěděv (kdo se v tom má sakryš vyznat?) tak zaplácne dvě mouchy jednou ranou. Saakashvilimu ukáže, kdo je na Kavkaze skutečným pánem a zároveň si ověří, že stejně jako po Čečně, mu ani po Gruzii od zbytku světa nehrozí žádné větší nebezpečí. Putinovsko-bushovské objetí pod olympijskými kruhy je toho důkazem.

 

Jak tak přepínám v TV mezi čestnými sportovními boji vedenými pod záštitou míru mezi národy a těmi skutečnými boji vedenými na život a na smrt (spíš na smrt) hned kousek vedle - v Gruzii, řeknu vám, už aby tu ten americký radar u nás stál. A jestli Poláci skutečně odmítnou rakety, doufám, že i ty nám sem Mirek prosadí.

Autor: Georgis Fasulis | úterý 12.8.2008 7:41 | karma článku: 34,99 | přečteno: 8022x
  • Další články autora

Georgis Fasulis

Na Valašském Hrbu jsem chybět nesměl ani letos!

Na Valašském Hrbu jsem nechyběl od jeho prvního ročníku, vždy jsem absolvoval nejdelší 55 km trasu a logicky jsme nechtěl chybět ani na jeho 5. ročníku! Ale....

28.5.2017 v 15:47 | Karma: 16,45 | Přečteno: 988x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Běžel jsem Legendu - Jesenický maraton

Sportovní nadšenci z klubu 3THX ve spolupráci s Báječnými ženami v běhu organizují již 3. rokem dva nádherné horské běhy, květnový Valašský Hrb a srpnový Jesenický maraton, známý taktéž pod zkratkou YES.

21.8.2016 v 16:34 | Karma: 21,68 | Přečteno: 1261x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Dal jsem letošní Pražskou stovku, konečně!

„Chceš-li něco vyhrát, běhej stovku, chceš-li něco zažít, běhej maraton,“ řekl kdysi Emil Zátopek a já si dovolím doplnit: a chceš-li zážitek, na který jen tak nezapomeneš, přihlaš se na Olafovu Pražskou stovku!

8.12.2015 v 22:39 | Karma: 19,32 | Přečteno: 965x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Jesenický Maraton 2015 - nejkrásnější horský maraton

V sobotu 22.8.2015 jsem absolvoval již podruhé nádherný Jesenický maraton. Je to podle mne ten nejhezčí horský maraton u nás. Trasa totiž vede po téměř celém hřebenu Hrubého Jeseníku.

23.8.2015 v 18:30 | Karma: 16,94 | Přečteno: 1048x | Diskuse| Sport

Georgis Fasulis

Valašský Hrb 2015 aneb jak jsem odolal Sirénám a závod dokončil

Když jsem zde loni sepisoval report z Valašského Hrbu 2014, napsal jsem v závěru, že zkusím příští rok stihnout vyhlášení vítězů, které bylo vždy hodinu před limitem na nejdelší trať.

31.5.2015 v 20:22 | Karma: 15,78 | Přečteno: 1208x | Diskuse| Sport
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 134
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6225x
Kdo jsem? Jsem jedna desetimilióntina této země - nic více, ale ani nic méně.