Tragický pátek 8.8. 2008

A pak že numerologové jsou šarlatáni. V osudový pátek 8.8. 2008 jsme mohli zaznamenat hned tři navýsost tragické události. Zde jsou mé stručné postřehy k nim.

Tragický pátek 8.8. 2008Ruský tank -Reuters, Peking -M.Svacek, Studenka -A.Satinsky

1) Studénka 2008

Nejprve ODS Ostrava (tedy ostravským dopravním stavbám, nikoliv Topolánkovým hochům) spadl most. Spadl v tak nešťastnou osudovou chvíli, že kdyby to chtěla načasovat Al Kajda, tak se ji to tak přesně nepovede. Jak všichni vědí, most spadl před právě projíždějící rychlík. Byla z toho velká tragédie - 7 mrtvých, mnoho zraněných a hromada šrotu. Stát se to tentýž den v Číně, ředitel tamní „ODS“ by snad byl ihned odveden v poutech přímo na olympijský stadión na veřejnou popravu. Jak známo veřejné popravy na stadiónech jsou v „demokratické“ Číně jednou z oblíbených kratochvílí tamního „lidového“ systému.

Ale vraťme se k páteční tragédii ve Studénce. Nemohl jsem si nevšimnout okamžité výmluvy generálního dodavatele stavby ODS, že most nespadl jim, ale jejich subdodavateli. To je sice hezké, ale za bezpečnost stavby je odpovědný koordinátor stavby neboli generální dodavatel a tím je v tomto případě ODS – dopravní stavby. To si zřejmě pánové z ODS včas uvědomili a ještě tentýž den se na subdodavatele přestali vymlouvat a ve svém prohlášení tvrdí, že na mostě probíhaly pouze přípravné práce k tzv. zasunutí OK (ocelové konstrukce) mostu a že tyto práce ještě nezakládaly ohlašovací povinnost směrem k ČD.

Vlastní zasunutí OK, jež mělo proběhnout až večer, už stavební firma údajně byla připravena ČD hlásit. Přeji jim, aby to byla pravda a aby se ukázalo, že na vině byla jakákoliv jiná příčina – např. ta tolik vzývaná únava materiálu.

Ukáže –li se však, že stavbaři „zasouvali“ již to osudové dopoledne, aniž se zdržovali povinným hlášením směrem k ČD, pak doufám, že je z toho nevyseká ani Tomáš Sokol. Sakra není toho šlendriánu v honbě za penězi a na úkor kvality už trochu přespříliš?

 

2) Peking 2008

V pátek 8.8. v Číně začala největší a nejvelkolepější olympiáda, jaká kdy byla k vidění. Myslím, že je to pravda, Beijing 2008 jsou velké, jsou monumentální, jsou grandiózní. Větší propagandistickou reklamu čínskému autoritářskému režimu si lze už opravdu těžko představit. Zbytek demokratického světa svou nadšenou účastí na hrách tak dal čínským (a nejen čínským) soudruhům zelenou. Pokolikáté už? To se fakt nikdy nepoučíme?

Mimochodem, opravdu vám národní stadión připomíná ptačí hnízdo? Mi tedy mnohem víc připomíná jednu velikou klec - jak symbolické.

 

3) Gruzie 2008

A do třetice – v pátek 8.8., právě v den zahájení olympijských her, snad aby zdůraznil přesně to, co píši o odstavec výš, Putin (Nebo Medvěděv? Ne, samozřejmě že Putin) napadl suverénní malou, ale demokratickou Gruzii. Údajně, aby chránil před údajnou Saakashviliho genocidou osetijské ruské obyvatelstvo. Kdo jiný taky už může lépe vědět po čečenských zkušenostech, jak vypadá taková genocida, než Rusové, není –liž pravda? A aby se genocida stoprocentně odvrátila, postupuje Rus pro jistotu (jak je ostatně zvyklý) dál do nitra Gruzie. A to přestože Gruzínec uvědomivší si svůj marný boj s Goliášem už dávno vyvěsil bílý prapor.

Putin, promiňte, vlastně Medvěděv (kdo se v tom má sakryš vyznat?) tak zaplácne dvě mouchy jednou ranou. Saakashvilimu ukáže, kdo je na Kavkaze skutečným pánem a zároveň si ověří, že stejně jako po Čečně, mu ani po Gruzii od zbytku světa nehrozí žádné větší nebezpečí. Putinovsko-bushovské objetí pod olympijskými kruhy je toho důkazem.

 

Jak tak přepínám v TV mezi čestnými sportovními boji vedenými pod záštitou míru mezi národy a těmi skutečnými boji vedenými na život a na smrt (spíš na smrt) hned kousek vedle - v Gruzii, řeknu vám, už aby tu ten americký radar u nás stál. A jestli Poláci skutečně odmítnou rakety, doufám, že i ty nám sem Mirek prosadí.

Autor: Georgis Fasulis | úterý 12.8.2008 7:41 | karma článku: 34,99 | přečteno: 8021x