Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Tak už si to přiznejte, že jste nalítli na marketingové triky!

  Kampaň byla dokonalá, spolupodílel se na ní výrazně marketingový génius David Černý. Celkově jde o sofistikovanou manipulaci osvědčenými propagandistickými nástroji. Kandidát je do někoho stylizován a je jedno je-li  to populární zpěvák nebo masový vrah. Hesla byla apolitická a KS vystupoval jako usměvavý dobrák, "obyčejný" hospodský kolega... /Parlamentní listy, K. Krejčová/

  Přijmout skutečnost, že z nás někdo udělal blbce, to je věru zapeklitá věc. Sebevědomý člověk, pokud se mu to stane, uzná svou chybu, zasměje se a jde se dál. Člověk, který je na tom se svým sbevědomím poněkud hůře a také člověk ne příliš vybaven, co do inteligence, se toho drží, jako veš košile, a hledá soukmenovce. Ale jejich křik slábne....

Miloš Zeman si na nic nehrál. Vystupoval sám za sebe a tak, jak ho známe už víc, jak dvacet let. Ale tady bych chtěla podotknout, že mne mnohdy překvapil svými znalostmi z literatury. Je vidět, že četba je jeho koníčkem a také, že má dobrou paměť. Je dostatečně sebevědomý a nebojí se být se svým názorem sám. Nebojí se ani nepřátelství novinářů. Možná je to tím, že i on je "potomkem" mistra Jana Husa a tedy ví, že "Pravda vítězí". Marné a velmi trapné je obviňování z alkoholismu a arogance. Rozumný člověk si názor utvoří sám. Nečeká na to, co mu média nadiktují.

Pan Schwanzenberg má jistě také bohatý život a utvořil si určitá stanoviska a názory a také jisté cítění. Když pak vystupoval sám v duelech naživo, snadno se dopustil výroků, které má zažité z dlouhodobého pobytu v Rakousku a Německu, ale v Čechách s nimi musel narazit. Jsou to Freudovské "přeřeky" a "chyby" chování, které jsou projevem podvědomí, které je poctivé a pravdivé, na nic si nehraje. Jen pro spestření bych si dovolila přidat citáty tohoto učitele psychologů, Sigmunda Freuda. 

"Ten, kdo poprvé použil místo oštěpu nadávky, stal se zakladetelem civilizace"

"Lidé jsou málo přístupní rozumovým důvodům, jsou ovládáni pudovými přáními"

"Nevědomost je nevědomost, nevyplývá z ní žádné právo něčemu věřit"

"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, jen vám to tak bude připadat"

 V Parlamentních listech vyšel zajímavý rozhovor se studentkou  FAMU a filozofie na FF UK Kateřinou Krejčovou, jejíž slova jsem si vypůjčila, protože mi připadají trefná:

 Politická hesla KS by musela znít: „zadlužme zavedením školného celé generace studentů“, „pojďme do druhého pilíře důchodové reformy“, „škrtejme veřejné výdaje, abychom měli z čeho zaplatit církevní restituce “, „pošleme nezaměstnané na veřejnou službu“, „zvyšme poplatky ve zdravotnictví“. Protože to je člen Nečasovy vlády, dokonce místopředseda.

"Proto by se lidé měli zastavit, zamyslet se a uvědomit si, že je s nimi manipulováno jako se stádem, jsou jim podsouvána falešná hesla. Kdyby kampaň byla o politických tématech, jak by to mělo být, Schwarzenberg by se ani nedostal do druhého kola".

 Takže zakopejte "válečnou sekeru", smiřte se s tím, že máme republiku a demokracii, byť poněkud elitářskou. Pokud Miloš Zeman nebude vaším prezidentem, nevadí. Bude naším třetím českým prezidentem a to je fakt.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Studentka-durazne-varuje-pred-Schwarzenbergem-Je-to-jedna-velka-manipulace-260372

Přeji hezké odpoledne.

 

Autor: Jiřina Faltisová | úterý 29.1.2013 16:29 | karma článku: 36,76 | přečteno: 2453x

Další články autora

Jiřina Faltisová

Přímá volba prezidenta a diskriminace žen

Asi to není "téma dne", ono se na to nějak pozapomnělo. Bohužel problém graduje. Mezi kandidáty na prezidenta už žádná žena není. Proč asi? Že by se nenašla žádná schopná?

9.12.2017 v 17:34 | Karma: 12,03 | Přečteno: 559x | Diskuse | Společnost

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury II.

Já si myslím, že problémem pana Okamury je jeho nabubřelé ego. Já jsem byl první, já od začátku říkám, já jsem přišel s tímhle ... a naopak za to může vláda Sobotky, Babiše a Bělobrádka ( i bez Babiše...)

4.11.2017 v 14:06 | Karma: 16,68 | Přečteno: 960x | Diskuse | Politika

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury

Reakce na vaše vystoupení ze dne 19.5. 2017 na SVČS. Jste demagog a sázíte na českou závist a nepřejícnost. Mluvíte pod heslem "Proti všem" spolupráce vyloučena.

25.5.2017 v 15:27 | Karma: 13,80 | Přečteno: 944x | Diskuse | Politika

Jiřina Faltisová

Prezidentský kandidát Horáček

Moje reakce na rozhovor v Deníku.cz.. Řekla bych, že je na dobré cestě, jen zvolil nesprávný čas. Jeho studium sociální antropologie a snad aktivity, založené na setkávání s lidmi, jistě přináší výsledky, ale problém je jinde...

17.12.2016 v 15:45 | Karma: 32,68 | Přečteno: 1373x | Diskuse | Společnost

Jiřina Faltisová

Ruská propaganda něco jako paní Kolombová?

Nějak narážím stále jen na to, že Rusko je hrozba a pořád se tu přesouvají USA jednotky, zbraně a radary, stále nové vojenské základy USA kolem Ruska, ale pozor(!) na ruskou propagandu. Něco jako dvojitý agenti nebo kontrašpioni?

26.11.2016 v 16:32 | Karma: 40,25 | Přečteno: 1407x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Internet se baví rekonstrukcí náměstí za půl miliardy. Lidé na Jiřáku navrhují bazén nebo prales

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
3. července 2026  10:53

Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze, kterému dominuje modernistický kostel Nejsvětějšího Srdce Páně,...

Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!

Zábavní park Eden ve Vršovicích byl otevřen v roce 1922. Jeho největší budovou...
7. července 2026  19:18

Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...

Vypečené pražské semafory. Našli jsme v Praze přechod pro chodce, kde by uspěl jen Usain Bolt

Usain Bolt se pražských přechodů pro chodce bát nemusí. Zvládne za vteřinu...
5. července 2026

Spěcháte a zelený panáček ne a ne se rozsvítit. Neustálým nervózním mačkáním čudlíku se sice...

Kam za filmy pod širým nebem? Těchto 8 pražských kin nabízí promítání zcela zdarma

Kinobus
3. července 2026  9:25

Kam v Praze vyrazit za atmosférou promítání pod širým nebem a neplatit přitom vstupné? Vybrali jsme...

Od běžné řidičky k ikoně pražských historických tramvají. Karolína Hubková slaví 13 let

Karolína Hubková vydala před pár lety svůj Deník tramvajačky knižně. Řídit...
6. července 2026  16:20,  aktualizováno  20:43

Karolína Hubková je nejznámější pražskou „dámou na kolejích“. Její příběhy vyšly také knižně a už...

Vypadalo to děsivě. Motorkářka nevybrala zatáčku, saltem dopadla na střechu auta

Motocykl se při střetu rozpůlil, muž neměl naději na přežití. (21. srpna 2013)
10. července 2026  13:52,  aktualizováno  13:52

Velké štěstí měla sedmnáctiletá motorkářka při čelním střetu s autem na Trutnovsku. Náraz ji...

vydáno 10. července 2026  13:48

V Praze 1, Malé Straně kromě řady památek jsou krásným odpočinkovým místem Vojanovy sady, které je...

vydáno 10. července 2026  13:47

V Praze 1, Malé Straně kromě řady památek jsou krásným odpočinkovým místem Vojanovy sady, které je...

Policie požár ve Zlíně prověřuje jako obecné ohrožení, sazba je pět let

Hasiči mají požár budovy ve Zlíně pod kontrolou. Hasební práce na místě...
10. července 2026  7:02,  aktualizováno  13:47

Rozsáhlý požár výškové budovy v někdejším baťovském továrním areálu ve Zlíně prověřuje policie pro...

  • Počet článků 212
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1299x
Žena s velkým množstvím zkušeností, která vychovala tři děti a žila dlouhodobě s dvěma partnery(postupně samozřejmě).Mám studium psychologie jako koníčka. Vážím si moudrých a odvážných lidí. "V Boha nevěřím, já vím že je!! citát. Junga, se který se ztotožňuji. Dobro a zlo je jen úhel pohledu.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.