Mimořádné volby 2013 konkurz na lepší poslance?

Stále se hodně lidí odmítá zabývat politikou s tím, že jsou tam všichni zloději a podobně. Ale někdo tam být musí a kdo to bude, to záleží na nás. Po 23 letech by se měla sněmovna kompletně obměnit, protože ti, co tam seděli (a spali) doteď, dovedli naši vlast tam, kde je ...

  Sociální napětí, rasizmus, zadlužení, chudoba, nezaměstnanost, mezigenerační nevraživost místo spolupráce a solidarity, zadlužené nemocnice s minimální péčí o nemocné, nezájem o pediatrii a vůbec o lékařské povolání, rozvrácené rodiny, zlodějské mafie a bílí koně, koalice ambiciózních lidí a nikoli dobrých správců a účet jen jednou za čtyři roky...

Mateřské školky, problém, který už byl jednou vyřešen? Moje děti, dnes je jim 36, 35 a 31 let, byly též ze silných ročníků (77., 79. a 82). Tenkrát se stavělo sídliště Vltava a v něm školky i školy. Školka poslední dokončená měla 12 tříd. Tenkrát dostat školku v místě bydliště vyžadovalo brigádu při úklidu nových zařízení. I přiložili jsme ruku k dílu a děti mohly nastoupit. Dnes jsou areály školek předělány na všelijaké jiné instituce, jako je například veřejná knihovna, Domino - pro lidi s duševním onemocněním atd.. Jako školka slouží jen část těchto budov. Když děti nastupovaly do základky, bylo jen prvních tříd nejméně deset. Prvňáčci se shromáždily před školou a učitelky s tabulkami A - J si děti přebíraly přímo tam. Pak si pamatuji, že do školek chodily i děti, jejichž maminky byly na MD a pak zas jak spousta učitelek z mateřských škol byla propuštěna.

   A teď se problém opakuje. Místa ve školkách nejsou. Můj vnuk Ondřej, který chodí do šesté třídy dostal místo ve školce, když mu bylo pět a byl systematicky připravován na nástup do školy. Vnuk Štěpán, dnes druhák, už neměl šanci na předškolní přípravku. Areály školek jsou dál majetkem města, ale nájemní smlouvy jsou s jinými institucemi. Proč nikdo nesledoval demografický vývoj, aby včas bylo možné dočasně nenaplněné školky opět aktivovat?

  Také máme uprostřed sídliště prázdnou budovu, která dříve sloužila jako samoobsluha. Roky už je prázdná, ale staví se budovy nové.

Nezaměstnanost a na straně druhé chybí lidský přístup. Do nemocnic dochází dobrovolníci, aby na ldnkách se necítili lidé opuštění, když nemají rodinu. Za celý den si nemocných nikdo nevšímá, sestry, kterých je žalostně málo, mají na starost celá oddělení a stihnou sotva roznést jídlo a léky. S jídlem je to taky bída. Myslím, že se spoléhá na to, že svým příbuzným jídlo donesou z domova. Pobyt v nemocnici si důchodci nemohou dovolit, protože po zaplacení bydlení a služeb jim zbývá jen málo peněz, ze kterých musí vyžít.

Všechno je neosobní, bez lidského přístupu, lidé jsou ve stresu a snadno vybuchnou. A pan Kalousek si libuje, jak nás úspěšně provedl krizí. Zkrátka je třeba vrátit lidem možnost žít jako plnohodnotní lidé. Vrátit jim možnost dělat práci, která by je těšila a byla přínosem pro celou společnost. Pořád slýcháme, kolik milionů kdo inkasoval a postupně už se přechází na miliardy. To znamená, že peníze jsou, ale jsou nějak nelogicky přerozdělované. Jsou miliardáři, za kterými je úspěšné podnikání a jsou takoví, že je za nimi jen podvod, například pan Bakala dostal 45 tisíc bytů jako bonus, prostě mu to někdo přistrčil k privatizaci dolu a má v hrsti tisíce lidí. Když vysál, co šlo, hází odpovědnost na stát a vydírá jej pomocí nešťastných horníků. Ale stejně tak spousta zaměstnanců lázní má skončit. I tam se jedná o stovky lidí, jen jsou rozptýleni po celé republice, takže se nedomluví na stávce.

Místa uklizeček jsou postupně přenechány agenturám, které inkasují miliony a uklizečkám dávají zlomek zisku. Stejně tak úklid města a výsledkem jsou haldy odpadků, které se válí v ulicích a zmrzačená zeleň. Opět je to odosobněné. Uklízí stroje místa, kde bydlí jiní a tedy jim nezáleží na kvalitě prostředí. Když si nájemníci založí záhony, je to jen dobrovolná a neplacená činnost. Kolik by mohlo být správců v domech, kteří by udržovali dům i nejbližší okolí. Ale i tohle je organizované jaksi globálně. A pak ČSSD vymýšlí posluhování jako výsledek celoživotního vzdělávání se a praxe v oboru. Je to neskutečné ponížení lidí po padesátce, protože oni jsou ti nezaměstnatelní. Vytvoří se kampaň, že jim práce nevoní, že o ní vlastně nestojí a pak jsou osočováni těmi, kteří ještě jakž takž práci mají, ale takovou, která je netěší. I oni jsou v postavení, kdy si nemohou dovolit nic. Musí jen držet hubu a krok, jinak letí. A to je důsledek té politiky těch tzv. pravicových, ale i levicových vlád za posledních 23 let.

Mělo by se začít napravovat takto překroucený a sešněrovaný pracovní trh. Přehodnotit celý ten systém, který dělá z lidí bezduché pasivní otroky a lidi, pracující z nouze na nejnižších postech, kde by mohli pracovat lidé bez vzdělání. Placené služby, kde by mohlo pracovat mnoho lidí si nikdo nedovolí provozovat, protože na ně moc lidí nemá a tedy by hrozil jen krach.

 Tzv. zavedené strany by nejspíš pokračovali v těchto absurditách. Těžko od nich čekat změnu, která je ale víc než nutná. Pokud do  parlamentu budou znovu delegováni, stále bude platit, že slušného člověka semelou a totálně zblbnou a nic se nepodaří změnit. Stále to bude žumpa. Ty tzv. nečitelné strany a hnutí jsou o člověku, který už toho má dost. Je dostatečně nas-án, aby měl sílu, udělat v té žumpě pořádek. A mělo by se začít tou ústavou, jakožto základním zákonem, který už nevyhovuje slušným lidem v téhle zemi a snad i Evropě mocenských mafií. 

Zkrátka je třeba jít k volbám a dobře si rozmyslet, zda volit ty osvědčené, kteří už ukázali, co umí. Nebo ty neosvědčené, kteří ale dávají naději, že by to mohlo jít líp. Jinak vše zůstane tak, jak to je.

Autor: Jiřina Faltisová | úterý 24.9.2013 12:26 | karma článku: 12,54 | přečteno: 351x
  • Další články autora

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury II.

4.11.2017 v 14:06 | Karma: 16,68

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury

25.5.2017 v 15:27 | Karma: 13,80