Jak informuje ta naše telka o 17.listopadu 2012

  Na mě zpravodajství udělalo přesně tento dojem - žádná jednota nespokojených občanů, jen pár různách setkání lidí na různých místech republiky a nad tím blahosklonný komentář pana Nečase: "To je právem v demokracii, vyjádřit svůj názor."

  Já bych to vyjádřila asi tak: "Ať si pokřikujou, my si stejně budeme dělat, co budeme chtít." Nevím, kolik lidí se zúčastnilo jinde, ale v Č.Budějovicích nás bylo 1500, ale ve zprávách, v onom sestřihu toho, co se týkalo jen soudružky Baborové, odhadovaný počet uveden nebyl. Aby ale ukázali, že nás tam bylo pár, pustili snímky, které natočili před začátkem protestu.

   Takže bylo nás 1500 a protestovali jsme NEJEN proti soudružce Baborové. Bohužel jsem si nevzala tužku a papír( ještě nejsem profík) a tedy jsem si přesně nezapamatovala jména a za koho a o čem mluvili řečníci, tak jen útržky, co zachytila má chabá paměť: 

- dějepis na školách se vyučuje jen do 2. světové války

-neprotestujeme proti výsledkům voleb, ale proti koalici, sestavené socdemákem  Zimolou, zejména proti obsazení rezortu školství komunistkou - členkou zločinecké strany

-ve své funkci má právo odvolat ředitele škol a dosadit "nové" a ti pak své učitele, čili osnovy např. v dějepise se můžou během 5 let značně změnit.

-další příspěvky byly spíše v duchu toho, že novou revoluci by měli vést tentokrát středoškoláci, protože oni první měli skutečně odvahu postavit se proti rozhodnutí hejtmana a zorganizovat tento protest a připojují se k nim lidé s důvěrou, že jejich hlas nebude zneužit nějakom mocenskou organizací jako třeba odbory.

Hovořili zástupci Jihočeské university, herci z Jihoč. divadla, zástupkyně organisace politických vězňů, studentka, která před 23 lety byla viděna ve zpravodajství z Národní třídy /máme holé ruce/,nový senátor  pan Šesták, Olga Sommerová a hosté z Prahy atp., a předávali obrazně řečeno onen štafetový kolík vedení revoluce, která by měla tentokrát začít v krajském městě. A proč? Protože v hlavním městě je velké nebezpečí a proto je protest zmanipulovaný, aby ho televize mohla vysílat a VYSÍLAT sygnál o tom, že jen hrstka lidí protestuje a že jsou to nejspíš ukřivdění závistiví jedinci. Čili jednoduše ničit jednotu!

O protestu v ČB a na ostatních místech republiky se opět hovořilo zkresleně. Byl to jen kousíček ve zprávách a dál celkem bezvýznamné reportáže, které měly navodit dojem, že to bylo jen takové malé neškodné představení vcelku o ničem.

To, co se odehrálo na Václaváku, byla spíše parodie revoluce, ovšem za účasti lidí, spíše zvědavých. Ty nadšené ovace z nich museli řečníci jaksi dolovat. Když jsem se dívala do tváří lidí, snímaných kamerou, já osobně jsem viděla spíše zklamání a možná tušení, že naletěli. Vždyť protestuje odborář, což je funkce z dob totality, jejíž náplň se prakticky nezměnila. Pomáhá lidem proti jednatelům zahraničních firem, kteří se chovají velmi arogantně? Mnohdy její orientace je levicová a plná demagogie. Jsou dnes státní podniky s tisíci zaměstnanci? Dříve byly odbory součástí vedení státního podniku. Dnes by asi také rádi byly, ale nejsou. Škodovka patří Němcům, tedy ta v Mladé Boleslavi a další části tohoto původně obrovského řetězce buď mají rovněž majitele soukromé a cizince nebo zanikly docela. Jaké podniky reprezentují KOVO odbory? Poučte mě, pokud víte, prosím.

Dále to byla spíše koláž různě smýšlejících skupin jako důkaz, že se o hlas širší veřejnosti nejedná.

Následnou diskuzi odborníků a historiků, která byla svolána bezprostředně po odvysílání přímého přenosu jsem neviděla, protože jsem šla na naše náměstí. Řekla bych ale, že by se dala definovat slovy, které ve svém blogu sepsal  pan M.Slatinský a já si jeho slova vypůjčím, protože souzní s mou intuicí:

" Je řada placených profesionálů, které vidíme v TV komentovat nejrůznější politicko-hospodářské situace, kteří vymýšlejí různé taktiky prosazování politicko-hospodářských plánů. Provádějí pak analýzu tak, aby zastřeli pravou příčinu často katastrofálních dopadů, podle kterých pak většina občanů musí žít.

      Dokonce, již jednou vyhlášené paskvily zákonů a nařízení, zůstávají nadále v platnosti a přibývají k nim další. Očividně je dopad na ostatní jejich spoluobčany nezajímá! Jakoby skrytým cílem byla naše likvidace?!!"

    Velmi se mě dotýkají diskuze pod blogy. Opět víceméně demagogie. Že jsme snad ufňukaní, to je jen důkaz, že na tyto diskutéry ZATÍM ještě nedošlo. "Sytý hladovému nevěří". Ale na ty mezi padesátkou a smrtí už ano, sami si pomoci nemůžeme a solidaritu v tomto ovzduší očekávat také nemůžeme. Stát, potažmo vláda, začala u těch nejzranitelnějších - důchodců, invalidů, nezaměstnaných po padesátce, matek - samoživitelek...

  Pořád se nám ještě nerozsvítilo? Daří se médiím stále štvát jednotlivé skupiny systematicky proti sobě? Proč to asi dělají?

Přeji hezký den. 

Autor: Jiřina Faltisová | neděle 18.11.2012 12:00 | karma článku: 29,36 | přečteno: 2538x
  • Další články autora

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury II.

4.11.2017 v 14:06 | Karma: 16,68

Jiřina Faltisová

Demagogie pana Okamury

25.5.2017 v 15:27 | Karma: 13,80