Paní Duchková jste úžasná...aneb, jak jsem měla být oceněna!

To si takhle jednou sedím po ránu s kafíčkem u ruky v mém oblíbeném hedvábném pyžámku na home office a zazvoní telefon...

V dobrém rozmaru, vědoma si několika slibně rozjetých lokálních kauz, zvednu neznámé číslo …a jako mávnutím kouzelného proutku se ocitám ve svém snu. Dozvídám se, ústy milé slečny, co už dávno tuším… totiž, že jsem natolik úžasná, že mě zcela výjimečný počet respondentů doporučil do encyklopedie osobností České republiky. A já, na vlně euforie udělám něco zcela nevídaného – nejen, že nepátrám po podrobnostech, ale dokonce jsem ochotná domluvit si osobní schůzku na devátou ráno! JÁ, která se běžně probouzím kolem jedenácté.

No… pak spadnu na zem, a protože trochu té sebereflexe přeci jen mám, začnu si shánět nějaké ty podrobnosti. Nejprve jejich web …tréma roste, dozvídám se, že schůzka ještě nic neznamená, že teprve osobní pohovor bude rozhodující v tom, ZDA BUDU ZAŘAZENA! Uf, projíždím životopis, opakuji citace… jsem připravena.

Ráno, v den „D“ zvolím decentní make-up, černý kostým hodný konzervativního politika…a návdavkem velké černé brýle, ve kterých prý vypadám chytřejší (a maskují vrásky).

A je to tady …schůzka v bageterii na Francouzské (Retro mělo zavřeno)… pan „kdo je kdo“ proti mně …a já pomalu procitám. Kravata z let devadesátých, odřená koženková taška…přes opěradlo péřová bunda. No co, nejsem snob!!! Pán, který sedí proti mně, prodává ILUZI. Iluzi knihy vázané v kůži, knihy, které je v republice asi 30 ks. Ta kniha stojí 14.000 Kč a je zřejmě tak vzácná, že mi ji ani neukáže. Prý si se mnou jen popovídá o mém životě a pak se rozhodne. Nejprve zážitky ze školy …pozor, rozpaky! Nikde neuvádím své absolutorium vysokoškolské, pán se tedy zarazí a nesměle dodává „u vás samozřejmě stačí střední škola“…uááá, začla jsem se bavit zcela nepokrytě. Přesto jsem se ještě nesměle zeptala, jaký je vlastně cíl cvičení…prý OCENĚNÍ MOJÍ PRÁCE! Fajn, to beru. TO SI SAKRA ZASLOUŽÍM! Přesto jsem se rozhodla dorazit ho dotazem, zda existuje elektronická verze té úžasné encyklopedie… „ano, to je velmi dobrý dotaz! Děláme na tom. Ale přeci byste nechtěla, aby měl každý jouda (! vážně, nekecám!) přístup k vašemu životopisu! Ale jsme progresivní, tak Vám pošleme proklik, který můžete šířit…. „

V tu chvíli se mi falešné brýle orosily zcela neprodyšně … pán na chvíli ztratil glanc a já se dozvěděla, že se to stalo poprvé, ale úplně poprvé, co někdo tu poctu odmítl… Najednou jsem zjistila, že jsem se v tom krásném, zasněženém ránu z home office nevykopala tak úplně zbytečně a ovládl mě krásný pocit euforie z toho, že je mi ta jeho rádoby encyklopedie úplně „buřt“. Cestou zpět jsem si koupila prima snídani a byla poctěna tím, že si zase sednu na ty svoje pidi projekty a pidi kauzy. Takové ráno, je, moji milí, k nezaplacení!!!

Autor: Jana Duchková | čtvrtek 10.11.2016 22:56 | karma článku: 20,36 | přečteno: 1098x

Další články autora

Jana Duchková

Perličky z jednání zastupitelstva Prahy 2 …aneb potrestaný zastupitel a malá domů pro ODS!

Poslední jednání ZMČ Praha 2 v tomhle volebním období, bylo divoké od začátku. Starostka Černochová se už ani nesnažila tvářit jako někdo, kdo má na chod městské části vliv.

24.9.2018 v 12:22 | Karma: 28,59 | Přečteno: 1298x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jana Duchková

Perličky z jednání zastupitelstva Prahy 2 dne 19. 6. 2019… tentokrát z doslechu

Na programu bylo 22 bodů a dala se očekávat i nějaká ta lahůdka, protože my všichni zastupitelé jsme byli pár dní předem celkem úctyhodnou institucí obesláni další výhružkou před trestním oznámením – tentokrát pro změnu za zcizení

21.6.2017 v 21:41 | Karma: 22,44 | Přečteno: 1018x | Diskuse | Praha a střední Čechy

Jana Duchková

O létajícím prádle, zpackaném prodeji a jedné lásce...aneb perličky z Prahy 2

TENTOKRÁT ZASTUPITELSTVO MLÁDEŽI NEPŘÍSTUPNÉ! Tak bouřlivé jednání neočekával snad ani ten neodvážnější opozičník. Na programu jednání zůstalo, po průšvihu radní Mazancové, které ministerstvo vnitra celkem bez obalu oznámilo,

23.11.2016 v 8:18 | Karma: 31,35 | Přečteno: 3731x | Diskuse | Praha a střední Čechy

Jana Duchková

Kterak starostka Černochová udělala na občany Prahy 2 dlouhý nos …aneb Tůdle občane!

Prahou 2 hýbe poslední rok řada kauz. Tou nejviditelnější je v poslední době spor o komunitní zahradu. Nechci se zde pouštět do rozborů, zda je v dotčeném prostoru přínosnější zahrada nebo nafukovací hala.

17.10.2016 v 12:23 | Karma: 31,17 | Přečteno: 2044x | Diskuse | Praha a střední Čechy

Jana Duchková

Když se koalici nedaří… aneb perličky ze zářijového zastupitelstva Prahy 2

Koalice ODS, OSB a zbytku TOP09 předložila 19. září 42 návrhů usnesení, ze kterých DVACET nebylo přijato. Věc vcelku nevídaná. Ale nevídaných věcí se na tomto jednání událo mnohem víc.

20.9.2016 v 14:09 | Karma: 28,18 | Přečteno: 1171x | Diskuse | Praha a střední Čechy

Nejčtenější

Na dva kusy rozříznutá legendární Radlická lávka leží v poli. V muzeu bude nejdříve v roce 2028

Smíchovská lávka. Nebo taky radlická...
6. dubna 2026  4:51

Byla jednou z posledních staveb svého druhu v Česku. Nýtovaná stavba, která se pnula nad...

Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled

Dvorecký most
10. dubna 2026  7:34

Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...

Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově

Na hřištích vznikají bunkry, prolézačky a další atrakce. A to nejen díky...
7. dubna 2026  13:01

Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...

StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě

Marta Jandová (2025)
9. dubna 2026  9:58

Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...

Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“

Dvorecký most, který spojí Prahu 4 a 5, se otevře 17. dubna, pravidelný provoz...
10. dubna 2026  20:09

Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...

Soud zrušil další pokutu za loterijní vyhlášku od ÚOHS pro Prahu

ilustrační snímek
13. dubna 2026  16:57,  aktualizováno  16:57

Krajský soud v Brně zrušil další pokutu za chyby v loterijní vyhlášce, kterou Praze vyměřil Úřad...

Putin poručil, ale soudruzi nesplnili. Legendární Kukuruzniky zase vytáhnou z hangárů

Antonov An-2
13. dubna 2026  18:30

Čeští parašutisté ji dobře znají, dodnes létá na kdejakém letišti. AN-2 zvaný Andula posloužil k...

Dvorečák a ty další. Navštivte s námi všech 8 tramvajových mostů přes Vltavu

Dvorecký most se otevře 17. dubna. Jeho dopravní provoz se obejde bez...
13. dubna 2026  18:30

Praha má mosty jako malvaz. Od zdobného Čechova mostu až po vytížený Hlávkův most, který denně...

Žena ze Zlínska přišla podvodem o milion korun, peníze předala domnělému bankéři

ilustrační snímek
13. dubna 2026  16:44,  aktualizováno  16:44

Žena ze Zlínska přišla podle policie podvodem o milion korun. Peníze si po psychickém nátlaku...

  • Počet článků 23
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1151x
Od roku 2010 zastupitelka MČ Praha 2. V období od května 2012 do března 2015 místostarostka Prahy 2 s kompetencemi v oblasti školství a volnočasových aktivit.

Manželka a matka. Osoba samostatně výdělečně činná v oblasti marketingového poradenství, která v posledních dvou, ale prakticky v posledních pěti, letech věnuje veškerý volný čas Praze 2.

16.3. 2015 na funkci zástupce starosty rezignovala z důvodu zásadního odklonu regionální organizace od volebního programu TOP 09 na Praze 2 . Do června 2015 členka TOP 09.

V současné době působí jako nezávislá zastupitelka na Praze 2.

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.