Bude ministr Drábek bez prémií za zmetek?

V zaměstnání je běžné, pokud pracovník vyrobí zmetek, musí nahradit způsobené škody na úkor své mzdy. Jak to asi funguje u člověka, který tato pravidla nastavuje, když vyrobí zmetek omezující život tisíců lidí v České republice, jak na straně příjmové, tak i té výdajové? Jednoduše řečeno, nijak, protože podle ministra Drábka je všechno v pořádku.

To, že máme ve vedení státu řadu lidí, kteří nemají ponětí o problematice svého resortu, víme již dlouho. Že se jejich neschopnost různě kamufluje lží a neustálým přehazováním zodpovědností, to víme taky. Ale pokud ministr navzdory jednoznačnému zmetku ze své dílny, navzdory kolabujícímu systému neustále tvrdí, že je vše v pořádku, má asi občany za imbecilní jedince, kteří nedovedou už ani rozpoznat kvalitní práci. Ale ono je to ve skutečnosti přesně naopak!

Co komu pomůže fakt, že je nový systém kvalitnější, když nefunguje? Koupil by si snad pan ministr poslední typ Lamborghini, kdyby nemělo motor? Kdo za nedodělek dostal zaplaceno? A položím i zcela zbytečnou otázku – kdo bude platit za zmetek? Jak bude potrestán šéf resortu za manažerské selhání?

Ministr Drábek se chlubí, že bylo do konce měsíce vyplaceno 99% sociálních dávek. Ale již nedodává, že většina byla vyplacena oproti zvyklostem opožděně. A na co zapomíná především?

Že byly v daném měsíci vyplaceny téměř všechny dávky, není ani v nejmenším zásluha ministra Drábka a zmetku, který vypustil mezi zaměstnance Úřadů práce.

Dávky byly vyplaceny jen a pouze díky maximálnímu nasazení zaměstnanců ÚP, jejich bezmezné trpělivosti s nefunkčním programem a především s verbálním napadáním žadatelů, které by si povinně a osobně měl vyslechnout původce těchto problémů. Ministerstvo na zvládnutí výplat nemá sebemenší zásluhu, ať si to nalhává jakkoliv!

Pokud by však někdo očekával, že ministr MPSV bude natolik kultivovaný, slušný a dovede uznat vlastní chybu, se dříve dočká příletu Marťanů. Naopak, ministr Drábek neustále dokola arogantně bagatelizuje problém, a tvrdí, že výtvor ministerstva je kvalitní a fungující.

A že si koalice žádá vysvětlení? Tak si hoši pokecají, poplácají se po zádech a na ministerstvu práce a sociálních věcí se budou rozdávat tučné prémie. A trest za vyrobený zmetek? Ale prosím vás, vždyť to platí pouze pro obyčejné lidi...

Ať si o tom média píšou. Ať si lidé nadávají. Stejně se na nic víc nezmůžou. A v tomto mají na vládě pravdu!

Čtěte i další články:

Doktore Galéne, jste doma? Tady rakovina!

České paradoxy boje proti hluku

Boha a seznam církevních restitucí nikdo neviděl

Autor: Radomír Dolanský | středa 1.2.2012 7:22 | karma článku: 25,22 | přečteno: 1425x

Další články autora

Radomír Dolanský

Dost bylo vlády všelijakých odborníků

Vyjma politiků a jejich stále se měnících našeptávačů imunologů, mikrobiologů a kdovíjakých logů leze nekonečné omezování svobod a porušování zákonů samotnými politiky lidem už krkem, včetně některých nařízení jako z blázince.

25.4.2021 v 12:05 | Karma: 28,62 | Přečteno: 833x | Diskuse | Společnost

Radomír Dolanský

Vrbětice přijdou právě vhod

Neuvěřitelný úspěch české BIS! Po akčních šesti a půl letech předložila veřejnosti údajná důvodná podezření, nikoliv fakta a pádné důkazy. Rychlost vyšetřování je zarážející, načasování naopak pochopitelné.

18.4.2021 v 10:17 | Karma: 42,20 | Přečteno: 2224x | Diskuse | Společnost

Radomír Dolanský

Musí občané dodržovat nezákonné opatření?

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

11.4.2021 v 17:57 | Karma: 33,19 | Přečteno: 887x | Diskuse | Společnost

Radomír Dolanský

Koronavirus - špinavá politika, kšefty a lži

Ačkoliv se politici snaží, seč můžou, aby to vypadalo, jak moc jim záleží na životech občanů, svými mnohými kroky se sami usvědčují ze lži. Celá šaráda připomíná čím dál více spíše zkoušku na politiku Velkého bratra.

5.4.2021 v 10:43 | Karma: 32,64 | Přečteno: 1210x | Diskuse | Společnost

Radomír Dolanský

Blatný si sám podráží nohy vlastními nařízeními

Ministr zdravotnictví trvá na neměnnosti svých nařízení, přestože jsou v některých bodech nesmyslná až hloupá. Může jít o něco jako puberťáckou zaťatost vůči premiérovi, ale určitě se nejedná o smysluplnou ochranu obyvatelstva.

12.3.2021 v 11:16 | Karma: 36,86 | Přečteno: 1467x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Obří výpadek elektřiny ochromil velkou část Česka. Energetici řekli příčinu

4. července 2025  12:11,  aktualizováno  21:48

Sledujeme online Velkou část Česka včetně Prahy a dalších velkých měst postihl masivní výpadek proudu. Bez elektřiny...

A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko

9. července 2025

Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...

Plovoucí bary a „nepřevratitelný“ raft. Na Vltavě kvete zvláštní vodácký byznys

6. července 2025  14:16

Je deset hodin ráno a na jezu v Herbertově, dva kilometry po Vltavě od Vyššího Brodu na jihu Čech a...

Proslavily ji šaty z minerálky. Topmodelka z ikonické reklamy se vrátila do Varů

7. července 2025  9:35

Michael Douglas, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard. Celá řada hvězd a celebrit ozdobila letošní...

OBRAZEM: Stano odhalil Bartoškův poslední portrét. Dakota si napravila reputaci

7. července 2025  1:17

Jak naposledy zvěčnil renomovaný fotograf Tono Stano Jiřího Bartošku, se můžete jít podívat do...

Rakousko zpřísňuje nákup zbraní. Ale v Česku hned za hranicí začíná eldorádo

11. července 2025  13:14

Zatímco Rakousko po střeleckém útoku ve škole ve Štýrském Hradci zpřísňuje zbraňové zákony, v Česku...

Hlavně nic neříkej. Hlídají si mě tady, abych neudělal ostudu, směje se Kolečko

11. července 2025

„Mám tady prakticky zakázáno chodit ven, abych neudělal ostudu. Hlavně nikomu nic neříkej,...

Každý čtvrtý Čech používá chatboty pravidelně, ukázal průzkum

11. července 2025

Více než 70 % Čechů už má zkušenost s konverzační umělou inteligencí ve formě chatbotů, 28 % je...

Řidička na Prostějovsku vyletěla ze zatáčky, auto skončilo v křoví na střeše

11. července 2025  12:52

Velké štěstí měla ve čtvrtek v podvečer řidička vozu Opel a její spolujezdkyně. Při jízdě ve směru...

  • Počet článků 397
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2832x
Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje - Z valašských putýk 2.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.