Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Ukrajina nevyšla, Bělorusko taky nic ... tak zas Novičok

Jsem jediný komu přijde divné, že ti naši padouši (myšleno odpůrci exportu svobody a demokracie) provedou nějaký zločin ausgerechnet v době, kdy se jim to nejméně hodí? Začíná to být trapné.

Začal jsem si těch manipulací více všímat, když se všemožně rozšiřovala verze o "chemickém" Asadovi. Měl jsem totiž klienta, kdy žena byla Češka, ale muž Syřan. A tehdá mi řekl - Asad se udrží, protože má podporu většiny Syřanů. Tak jsem se začal zajímat o fakta, která jsou velmi "nekorektní". Např. - na rozdíl od našich kámošů Saúdů v Sýrii probíhaly volby, přičemž v r. 2014 poprvé s více kandidáty. Můžeme si o regulérnosti myslet co chceme, ale srovnejme to s těmi Saúdy (nebo i jinými režimy v regionu), kde nevadí ani veřejné stínání na ulici a o volbách se jim ani nesní. Zkrátka nepoměr a dvojí metr. Asad dokonce souhlasil se zničením chemických zbraní a následnou kontrolou. Mimochodem - dnes jsou USA tuším jediný stát, který se sice zavázal zničit tento druh zbraní, ale jaksi se jim to nedaří uskutečnit, na což občas škodolibě upozorňuje Rusko. Ale zpět, Asad byl zvolen několikrát po sobě a to i v klání, kde síly lásky, svobody, demokracie a pravdy všemožně podporovaly protikandidáta. Nicméně úsilí vyšlo naprázdno, přestože světový policajt rozhodl, že "Asad musí jít". Putin si zase umanul, že Asad jít nemusí a zrovna tak nemusí povolit výstavbu plynovodu přes své území (což je v podstatě pravý důvod potíží) ... a začalo jít z tlustých do tenkých. Asadovi se dařilo rebely a odpůrce pacifikovat a když už bylo skoro hotovo, tak přišel "Asadův chemický útok". Naprosto nelogicky, jediný komu to mohlo uškodit a uškodilo byl Asad. Velmi vtipnou scénku k problematice natočila a odvysílala německá televize ZDF - je to pouhých 12 minut, doporučuji shlédnout hlavně závěr.

Pak zde máme Skřípalovic aféru. Opět menší nelogičnosti jsou okamžitě trumfnuty většími, přičemž dostupná fakta min. vážně zpochybňují závěry mainstreamu. Můžeme začít tím, že Skřipal byl odhalený a potrestaný dvojitý špión, který byl předmětem výměny zajatých špiónů. tak se dostal na svobodu do Anglie. Každému přitom musí být jasné, že tyto výměny jsou založeny na důvěře, která spočívá na faktu, že vyměněný Bond09 přestává být terčem odvety. Usmrcením Skřipala by tak Ruské tajné služby vážně ohrozily podobné výměny v budoucnu. Zanechme ale teorie a podívejme se na fakta. Novičok byl prezentován jako jed, kdy už jen pohled na skleničku s Novičokem uvnitř Vás zabije. A ejhle - najednou je tady jeden, který neumírá ihned, ale spořádaně vyčká do příjezdu záchranky a co víc, ten nahoře nejvyšší vnukne záchranářům jakou mají použít protilátku. Fakt klika. Media se nezastavují nad fotografií, kdy místo činu zkoumají specialisté v těch super-uper protichemických oblecích a vedle poklidně stojí policista spokojeně ukusujíc ze své svačiny nebo zevlují hasiči. Novičok byl jednou na klice, podruhé v parfému ... Nikoho nezajímá, jak se tak asi ten vysoce jedovatý a i vzduchem se šířící smrtelný jed mohl na tu kliku dostat. To jako tam někdo přišel v tom super-uper protichemickém obleku a štětečkem to tam natřel? ... nebo přímo posprejoval? Když pak někdo poukáže, že ti dva Putinovi agenti Voloďa09 a Boris08 jsou pravděpodobně ti samí, kteří byli v týmu, jenž zajistil únik Janukoviče do Ruska, tak je okamžitě spuštěna hysterická reakce na téma konspirátoři a pravicoví extrémisté z Putinovi soldatesky. Novinařina jak noha, fakt, hlavně nepátrat, neptat se, logicky nemyslet.

S vysokou mírou pravděpodobnosti je tady jedna osoba, které se "Putinův útok Novičokem" vyhnul. Správně, Tichanovská, to je ta žena v domácnosti, kterou nikdo před půl rokem neznal, ale která je vydávána za zachránkyni svobody a demokracie v Bělorusku. Tam plány překazila zachycená nahrávka, se kterou Tichanovskou seznámili. Nahrávka obsahuje konverzaci, zda by neposloužila "dobré věci" spíše více jako mrtvá ... Zprávu ovšem přinesla jak jinak ... prokremelská, konspirativní a nevím ještě jaká média. Hlavně opět nepátrat, zda by na tom mohlo být zrnko pravdy nebo, že to má hlavu a patu nebo-li logiku.

A jsme u Navalného. K dokonalosti už jen chybí, aby v jeho kapse byla nalezena ampulka s Putinovým otiskem palce. Fakt si tady někdo myslí, že Putin v době, kdy díky situaci v Bělorusku, ze všeho nejméně potřebuje negativní popularitu se rozhodne jen tak mimo termín zlikvidovat někoho, kdo ho neohrožuje? .. a pojistí to tím, že zavolá do nemocnice v Omsku, kde lékařům nařídí, aby nezveřejnili to, co za chvíli zveřejní němečtí lékaři? Tohle je zkrátka podle šablony pro inkluzivně vzdělané. A opět se opakují nekorektní fakta - zatím co je najednou Navalnyj v bio-hazard boxu, tak jeho spolucestující si vesele skotačí po světě ... a že v letadlech moc místa není, v kontaktu s tím extrémně nebezpečným Novičokem muselo být hodně pasažérů ... a co teprve ta toaleta ... dům v Salisbury zbourali, tak co to zamořené letadlo ... už je sešrotováno?

Za mě - lež a účelovost z toho čouhá, jak pomyslná sláma z bot. Evidentním cílem je jakýmkoliv způsobem útočit na Rusko. Však mediální kanonáda už je spuštěna ...

Licence článků:k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Autor: David Dvořák | čtvrtek 3.9.2020 13:13 | karma článku: 42,08 | přečteno: 1670x
  • Další články autora

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma: 38,42 | Přečteno: 1187x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma: 26,91 | Přečteno: 758x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma: 37,78 | Přečteno: 1222x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma: 34,98 | Přečteno: 914x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Nevím v čem "jede", ale matroš to musí být kvalitní ...

Tohle se fakt už nedá. Ta manipulace lidmi, ta nadudost, že nemáme paměť a sežereme všechny bláboly. Tohle skončí špatně - rozhodně ne heslem "Nejsme jako oni"

24.3.2021 v 15:15 | Karma: 40,22 | Přečteno: 1779x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

V Maďarsku havaroval na Dunaji motorový člun. Dva lidé zemřeli, pět se pohřešuje

19. května 2024  14:38,  aktualizováno  20:42

Dva lidé zemřeli při lodní nehodě na řece Dunaj severně od maďarské metropole Budapešti, uvedla v...

  • Počet článků 250
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1693x
Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Seznam rubrik