Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ha, ha ... možný konec EU z nečekané strany.

Zajímavou informaci přinesl o průběhu dojednávání fondu obnovy velikány EU Jiří Vyvadil. Mainstream samozřejmě hlasitě mlčí.

Článek Jiřího Vyvadila najdete zde. Mainstream mlčí - jak o průběhu tak o faktu, že to celé je bouda na n-tou. Proč si třeba od těch hlídacích psů demokracie nepřečteme pár článků, zda vůbec nějaké společné zadlužení umožňují zakládací listiny ... nebo proč se jedná o fondu obnovy, když je k dispozici tzv. záchranný fond, z kterého se může, ale nečerpá ...?

A teď krátké vysvětlení o co jde. EU je formálně založena jako demokratické uskupení s rovnoprávným postavením členů. Dokonce má naoko i svého "prezidenta" a své "ministry". Že to je celé potěmkinovština, to už ví i malé dítě. Můžeme klidně na ulici zastavit 100 lidí a optat se, kdo je aktuálně "prezidentem" EU. Vsadím boty, že správně neodpoví nikdo, maximálně pár označí von Leyenovou. Ovšem pokud by následovala otázka, kdo má v EU největší vliv, pak se opět vsadím, že ode všech uslyšíte Merkelová ~ Německo, případně ještě k ní Macron ~ Francie. A taková je skutečně realita. EU řídí de-facto mutti Merkel a když zrovna nemá čas, tak může něco potichu navrhnout i Macron. Je to jak u nás za bolševika - formálně vládla vláda a parlament, ve skutečnosti ÚV KSČ. S tím bolševikem má EU společnou ještě jednu věc - na vedoucí pozici se nedostávají skuteční lídři, ale kompromisní osoby, o kterých si jejich loutkovodiči myslí, že je "zvládnou". Typickým příkladem je von Leyenová. Poté, co přivedla Bundeswehr do horšího stavu než byl Wehrmacht po porážce Rudou armádou a měla být po zásluze zavřená nebo min. politicky vyřízená, tak někdo usoudil, že to bude ten správný nosič vody ve vysoké EU funkci. A je tam. Že byl proti ní náš Milouš bystrý, pohotový, vtipný a výřečný analytik, je po Covidu asi také už jasné všem.

No, a teď si vemte, že na tom jednání, jak zadlužit i vnuky, byly Německo a Francie odsunuty na druhou kolej. Nějaký nýmand, bezvýznamná nula (z pohledu Německa a Francie) Rutte využil své formální pravomoci. Vyvadil píše, že Merkelová třískala dveřmi a Macron vyhrožoval ... ale nebylo to nic platné, prostě začali hrát druhé housle. Očividně nastala chyba v matrixu - ti co mají poslouchat moudré návrhy skutečných vládců si asi přečetli jaké mají formální pravomoci a skutečné vládce EU vykázali tentokrát do kouta. Jednak to je potupa (což by se dalo ještě vyžehlit), ale nebezpečí je jinde. Může se to totiž opakovat i v jiné situaci. Džin byl z láhve zkrátka vypuštěn.

A v čem vidím ten malý hřebíček do rakve EU? Dovede si někdo představit, že by Německo a Francie byly ve spolku, ve kterém by občas museli "sklapnout" a poslouchat? Já ne. Jsem si jistý, že v okamžiku, kdy min. Německo usoudí, že prostřednictvím EU fakticky neřídí Evropu, tak ze spolku vycouvají. EU totiž není o žádném dobrodiní nebo pomoci. Je to spolek tvrdých loktů v boji o moc. Ekvivalent toho co se přihodilo vidím v tom, jako kdyby se za komunistů probudila skupina poslanců Federálního shromáždění a svým hlasováním zamítla návrh zaslaný ke schválení od ÚV KSČ. Druhým srovnáním může být situace v odborovém hnutí za bolševika. Formálně měli pracující právo zakládat odbory. V ČSSR bylo ROH (Revoluční Odborové Hnutí) a představa založit další odbory byla naprosté sci-fi. Ovšem v Polsku dělníci založili skutečně spontánně odborový svaz Solidarita - což je některými historiky označováno jako začátek konce východního bloku.

Jak jsem již psal. Džin byl vypuštěn a v podstatě je několik málo možností jak dál. Buď se pravidla EU změní tak, aby se to vícekrát neopakovalo nebo se téhož dosáhne dosazením vhodnějších lidí. Obojí je ale na dlouhé lokte, takže je slušná šance, že matrixových chyb bude přibývat. Každopádně Rutte bude po zásluze označen za rozvraceče, disidenta a možná i xenofoba, pokud se přijde na to, že na nějakém pohřbu měl bílou košili a černou vázanku ausgerechnet kolem krku. A pokud se k tomu i provalí podezření, že na poslední zimní lyžovačku možná dorazil v bílem autě s řetězy na černých gumách, tak je jeho osud zpečetěn. Bude odhalen jako zakuklený Putinův agent - tenhle mechanismus už známe nejméně od 50. let. Osobně bych to ale viděl na začátek pořádných rvaček o prachy a moc před rozpadem, protože EU v současné podobě nevyhovuje nikomu. Německo očekává absolutní poslušnost (připomínám neústupný postoj vůči Řecku), Francie by taky ráda diktovala a k tomu ještě něco vyinkasovala, malé země "echt" Západu zase nechtějí jen platit a k tomu držet ústa a krok a náš východní blok představuje otevřenou rebelii, protože s tím, kam to směřuje, má vlastní neblahou praktickou zkušenost. Že Itálie, Řecko a Španělsko čekají dary (bez podmínek) a ne úvěry je snad jasné. Nové trhy se nekonají, peníze došly, dluhy nesplatitelné, zbývá tisk. Jediný možný další vývoj je kanibalismus ve vlastních řadách - přesněji kapitalismus nasměrovaný do vlastních řad.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Autor: David Dvořák | pondělí 20.7.2020 11:11 | karma článku: 42,83 | přečteno: 2795x
  • Další články autora

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma: 38,42 | Přečteno: 1187x | Diskuse | Ostatní

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma: 26,91 | Přečteno: 759x | Diskuse | Ostatní

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma: 37,78 | Přečteno: 1223x | Diskuse | Ostatní

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma: 34,98 | Přečteno: 915x | Diskuse | Ostatní

David Dvořák

Nevím v čem "jede", ale matroš to musí být kvalitní ...

Tohle se fakt už nedá. Ta manipulace lidmi, ta nadudost, že nemáme paměť a sežereme všechny bláboly. Tohle skončí špatně - rozhodně ne heslem "Nejsme jako oni"

24.3.2021 v 15:15 | Karma: 40,22 | Přečteno: 1780x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Obrana demokracie je důležitější než funkce, vysvětlil Biden konec kandidatury

25. července 2024  2:13,  aktualizováno  3:15

Obrana demokracie je důležitější než jakákoliv funkce, řekl americký prezident Joe Biden v projevu,...

Stačí zpomalit a zachráníte život, říká Veselá z České asociace pojišťoven

25. července 2024

Spěch a jeho negativní následky jsou zřetelné v mnoha oblastech našeho každodenního fungování. Ty...

KOMENTÁŘ: Čtyřdenní pracovní týden. Zvýšení efektivity, či pokles disciplíny?

25. července 2024

Koncept čtyřdenního pracovního týdne se již úspěšně rozšířil do řady zemí. Aktuálně je možné tuto...

Práci mi zadávali faxem a létala jsem Concordem, vzpomíná Daniela Peštová

25. července 2024

Modelka Daniela Peštová (53) zažila nejzářivější dobu modelingu. Modelky musely splňovat přísná...

  • Počet článků 250
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1665x
Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Seznam rubrik