Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Ha, ha ... možný konec EU z nečekané strany.

Zajímavou informaci přinesl o průběhu dojednávání fondu obnovy velikány EU Jiří Vyvadil. Mainstream samozřejmě hlasitě mlčí.

Článek Jiřího Vyvadila najdete zde. Mainstream mlčí - jak o průběhu tak o faktu, že to celé je bouda na n-tou. Proč si třeba od těch hlídacích psů demokracie nepřečteme pár článků, zda vůbec nějaké společné zadlužení umožňují zakládací listiny ... nebo proč se jedná o fondu obnovy, když je k dispozici tzv. záchranný fond, z kterého se může, ale nečerpá ...?

A teď krátké vysvětlení o co jde. EU je formálně založena jako demokratické uskupení s rovnoprávným postavením členů. Dokonce má naoko i svého "prezidenta" a své "ministry". Že to je celé potěmkinovština, to už ví i malé dítě. Můžeme klidně na ulici zastavit 100 lidí a optat se, kdo je aktuálně "prezidentem" EU. Vsadím boty, že správně neodpoví nikdo, maximálně pár označí von Leyenovou. Ovšem pokud by následovala otázka, kdo má v EU největší vliv, pak se opět vsadím, že ode všech uslyšíte Merkelová ~ Německo, případně ještě k ní Macron ~ Francie. A taková je skutečně realita. EU řídí de-facto mutti Merkel a když zrovna nemá čas, tak může něco potichu navrhnout i Macron. Je to jak u nás za bolševika - formálně vládla vláda a parlament, ve skutečnosti ÚV KSČ. S tím bolševikem má EU společnou ještě jednu věc - na vedoucí pozici se nedostávají skuteční lídři, ale kompromisní osoby, o kterých si jejich loutkovodiči myslí, že je "zvládnou". Typickým příkladem je von Leyenová. Poté, co přivedla Bundeswehr do horšího stavu než byl Wehrmacht po porážce Rudou armádou a měla být po zásluze zavřená nebo min. politicky vyřízená, tak někdo usoudil, že to bude ten správný nosič vody ve vysoké EU funkci. A je tam. Že byl proti ní náš Milouš bystrý, pohotový, vtipný a výřečný analytik, je po Covidu asi také už jasné všem.

No, a teď si vemte, že na tom jednání, jak zadlužit i vnuky, byly Německo a Francie odsunuty na druhou kolej. Nějaký nýmand, bezvýznamná nula (z pohledu Německa a Francie) Rutte využil své formální pravomoci. Vyvadil píše, že Merkelová třískala dveřmi a Macron vyhrožoval ... ale nebylo to nic platné, prostě začali hrát druhé housle. Očividně nastala chyba v matrixu - ti co mají poslouchat moudré návrhy skutečných vládců si asi přečetli jaké mají formální pravomoci a skutečné vládce EU vykázali tentokrát do kouta. Jednak to je potupa (což by se dalo ještě vyžehlit), ale nebezpečí je jinde. Může se to totiž opakovat i v jiné situaci. Džin byl z láhve zkrátka vypuštěn.

A v čem vidím ten malý hřebíček do rakve EU? Dovede si někdo představit, že by Německo a Francie byly ve spolku, ve kterém by občas museli "sklapnout" a poslouchat? Já ne. Jsem si jistý, že v okamžiku, kdy min. Německo usoudí, že prostřednictvím EU fakticky neřídí Evropu, tak ze spolku vycouvají. EU totiž není o žádném dobrodiní nebo pomoci. Je to spolek tvrdých loktů v boji o moc. Ekvivalent toho co se přihodilo vidím v tom, jako kdyby se za komunistů probudila skupina poslanců Federálního shromáždění a svým hlasováním zamítla návrh zaslaný ke schválení od ÚV KSČ. Druhým srovnáním může být situace v odborovém hnutí za bolševika. Formálně měli pracující právo zakládat odbory. V ČSSR bylo ROH (Revoluční Odborové Hnutí) a představa založit další odbory byla naprosté sci-fi. Ovšem v Polsku dělníci založili skutečně spontánně odborový svaz Solidarita - což je některými historiky označováno jako začátek konce východního bloku.

Jak jsem již psal. Džin byl vypuštěn a v podstatě je několik málo možností jak dál. Buď se pravidla EU změní tak, aby se to vícekrát neopakovalo nebo se téhož dosáhne dosazením vhodnějších lidí. Obojí je ale na dlouhé lokte, takže je slušná šance, že matrixových chyb bude přibývat. Každopádně Rutte bude po zásluze označen za rozvraceče, disidenta a možná i xenofoba, pokud se přijde na to, že na nějakém pohřbu měl bílou košili a černou vázanku ausgerechnet kolem krku. A pokud se k tomu i provalí podezření, že na poslední zimní lyžovačku možná dorazil v bílem autě s řetězy na černých gumách, tak je jeho osud zpečetěn. Bude odhalen jako zakuklený Putinův agent - tenhle mechanismus už známe nejméně od 50. let. Osobně bych to ale viděl na začátek pořádných rvaček o prachy a moc před rozpadem, protože EU v současné podobě nevyhovuje nikomu. Německo očekává absolutní poslušnost (připomínám neústupný postoj vůči Řecku), Francie by taky ráda diktovala a k tomu ještě něco vyinkasovala, malé země "echt" Západu zase nechtějí jen platit a k tomu držet ústa a krok a náš východní blok představuje otevřenou rebelii, protože s tím, kam to směřuje, má vlastní neblahou praktickou zkušenost. Že Itálie, Řecko a Španělsko čekají dary (bez podmínek) a ne úvěry je snad jasné. Nové trhy se nekonají, peníze došly, dluhy nesplatitelné, zbývá tisk. Jediný možný další vývoj je kanibalismus ve vlastních řadách - přesněji kapitalismus nasměrovaný do vlastních řad.

Licence článků: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: David Dvořák | pondělí 20.7.2020 11:11 | karma článku: 42,83 | přečteno: 2795x
  • Další články autora

David Dvořák

... a jako další opatření chystáme zastropování cen lokomotiv.

Věta použitá v nadpise mě napadla spontánně jako první, když jsem se dozvěděl, jak chce premiér Fiala zkrotit vysoké ceny pohonných hmot.

12.3.2022 v 13:13 | Karma: 38,42 | Přečteno: 1187x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Něco si přej ... padá rubl

Dotaz na rádio Jerevan: Je pravda, že ruská měna rubl je ve volném pádu a životní úroveň Rusů padne na samé dno?

3.3.2022 v 13:13 | Karma: 26,91 | Přečteno: 759x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Co je neekologické, to se zdaní …

Na webu seznamzpravy.cz vyšel článek s názvem: “Co je neekologické, to se zdaní. Jak chce Česko ozelenit ekonomiku“. Jako příslušník starší generace bych si dovolil nabídnout překlad do lidštiny...

19.9.2021 v 16:16 | Karma: 37,78 | Přečteno: 1223x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Hey Joe ... pojď si popovídat

O nediplomatickém výpadu údajně nejmocnějšího muže planety, kterému nesmí foukat vítr při nastupování do letadla, na adresu Putina bylo napsáno už dost. Ovšem článků jdoucí na podstatu věci je jak šafránu.

25.3.2021 v 15:15 | Karma: 34,98 | Přečteno: 914x | Diskuse| Ostatní

David Dvořák

Nevím v čem "jede", ale matroš to musí být kvalitní ...

Tohle se fakt už nedá. Ta manipulace lidmi, ta nadudost, že nemáme paměť a sežereme všechny bláboly. Tohle skončí špatně - rozhodně ne heslem "Nejsme jako oni"

24.3.2021 v 15:15 | Karma: 40,22 | Přečteno: 1780x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Pavel se zranil na motorce. V nemocnici na pozorování zůstane několik dní

23. května 2024  20:03,  aktualizováno  22:32

Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si...

ANALÝZA: Válka mezi světem a Izraelem? Proč se po něm šlape a žádají sankce

28. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Od Izraele se v probíhajícím konfliktu s Hamásem část světa odvrací. Například zpravodajka OSN...

Byli jsme jen kořist. Získali mě přes nejistoty, vypráví exčlenka Sinčchondži

28. května 2024

Premium Před křesťanskou sektou Sinčchondži varují odborníci napříč celou republikou. Jak je možné, že...

Jedoucí auto zasáhl na Plzeňsku blesk, na místo museli přijet hasiči

27. května 2024  23:36

Málo vídaná situace se v sobotu odpoledne udála na Plzeňsku mezi obcemi Kožlany a Kralovicemi. V...

Potvrzeno, francouzští vojáci povedou výcvik na Ukrajině. Mají dorazit i F-16

27. května 2024  18:25,  aktualizováno  22:46

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj podepsal dokument umožňující...

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....

  • Počet článků 250
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1665x
Pivko moc nemusím, ale jedno na genialitu našich vůdců dám. Jinak - čím jsem starší, tím více mi vadí páchání zla na dětech a bezbranných, ve zbytku jsem asi celkem normální ....

Seznam rubrik