Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Za komančů bylo skvěle (když zrovna nebylo špatně)

Věční bojovníci a mobilizátoři proti komunistům, co zastydli v devadesátých letech, si možná neuvědomují, že pravici poskytují medvědí službu. Svou pravidelnou hysterií nejen, že nikoho neodradí, ale naopak dělají soudruhům reklamu zdarma. Asi málokterý důchodce přestane po koncertu Lucie volit soudruha Filipa, mnoho potenciálních svazáků ovšem možná undergroundový status KSČM osloví. Přesně jako jednoho mičurince na Facebooku, který konstatoval: "Kdyby to tenkrát bylo tak hrozný, tak by je tolik lidí, co to pamatujou, nevolilo, to je přece jasný…“ Tato slova mě donutila, jakožto toho kdo si to taky pamatuje, zareagovat. A vezmu to z opačného konce, než všichni hystericko-patetičtí disidenti.

Za komančů bylo hej…

…tedy alespoň v některých věcech.

Byla práce. Nepracovat bylo trestný, takže pracoval vskutku každý. Co to ovšem bylo za práci a v jakém prostředí, to dobře dokumentuje třeba film Kouř. Vřele doporučuji.

Bylo bezpečno a pořádek. To je pravda. Určitě byla menší šance, že vás někdo zastřelí, nebo přepadne, když tedy vynecháme pohraničníky. Příslušníci se s nikým nemuseli mazat a tak měli živlové těžší život. Kdo nekradl, ten okrádal rodinu, takže se kradlo všude a pořád, především v zaměstnání, materiál na stavbu a tak. Safra, to sem nepatří…

Bylo dost peněz na kultůru.Je to zvláštní, ale komunisti občas umožnili i protistátním umělcům stvořit něco velkolepého, na co by v kapitalismu v životě nesehnali peníze. Vláčil natočil Markétu Lazarovou, Svěrák se Smoljakem spoustu skvělých komedií, stejně jako Vorlíček, Lipský, nebo Hoffmann a zapomenout nesmíme ani na Trnku, Pojara a mnohé další. Pokud umělec držel alespoň trochu hubu a krok a věděl komu lézt do prdele, mohl stvořit něco velkého mnohem snáz než dnes. Soudě podle dnešní produkce. Nikomu totiž nezáleželo na tom kolik na to přijde lidí, ale co o tom napíšou v jediném filmovém časopise Kino a svět. A co teprve takové silvestry s Vládďou Menšíkem. To byla pecka.

Tím výčet komunistických plusů tak nějak končí a teď z toho druhého soudku...

Každý rozjitřený disident vám bude vykládat srdceryvné historky, jak seděl na Borech, jak nebyla svoboda a jak se nesmělo cestovat. Což je sice pravda, ale 99% lidí se to nedotklo (kromě toho cestování) a hrůzy komunismu pro ně představoval obyčejný, naprosto pekelný život v tom zasraným marasmu.

Televize a kino. Jestli máte pocit, že dnes se na ní nedá koukat, tak vězte, že za komárů to byl naprostý teror. Především byly jen dva programy a neustále na nich běžely nějaké odporně strašné věci. Jestli vám dnes vadí politika, tak to se někdy koukněte na diskusi s Miloušem Jakešem. Dnes jsou ve zprávách samé vraždy a koťátka, dřív tam byla nonstop válka Írán - Írák, návštěva kubánské delegace a úspěchy soudruhů ze Sovětského svazu. Zapomeňte na filmy a zcela zapomeňte na západní filmy. Kdo měl to štěstí a chytal Poláky, mohl v neděli shlédnout Przebuje dwojky, kde byly občas k vidění kozy, Majkl Džeksn a záběry ze západu. Jednou za dva roky zopakovali Dempsyho a Mejkpísovou, jednou za čtyři Profesionály a o svátkách Derricka. V kině běželi jen filmy z komouš bloku, občas doplněné nějakou romantickou sračkou z Francie.

17.00KOMPAS
17.50
18.20VEČERNÍČEK
18.30
18.40
19.10
19.30
20.00

Hospody a bary. Peklo na zemi. Jednak jich bylo oproti dnešku strašně málo, druhak byly všechny stejné a třeťak naprosto humusácké. Představte si dnešní prohulenou hernu na nádraží a věřte, že takhle to vypadalo skoro všude. Nabídka chlastu byla pivo, víno (podle barvy), rum, zelená, griotka, vodka, výčepka, becher a fernet, Petry, Sparty, Startky. Na jídeláku smažák a Johančino tajemství – specialita nóbl podniků.

 

Jídlo. Na večeři při svíčkách v lepším podniku zapomeňte. Jídlo bylo levný, za to hnusný a to počínaje školními jídelnami a hospodami konče. Mimo jiné proto, že všechny kuchařky kradly ten lepší materiál domů.

Móda. Pokud si potrpíte na frajerskej ohoz a šopování, tak to vás nepotěším. Podívejte se na fotky rodičů a po té co si ublinknete, vězte, že nic lepšího nebylo. V obuvi měli dvě značky bot, všichni měli stejný tepláky, stejný bundy a stejný tesilky. Džíny to byl dlouho imperialistickej vynález. Každá holka uměla šít na stroji, protože když chtěla nějaký hadry, musel si je sama ušít podle střihu z Burdy pašovaný z Německa. Za tričko s jiným nápisem než SPORT se vyhazovalo ze školy!!!! Stejně tak zapomeňte na jinej účes než na Jágra, učitel byl schopen vás ostříhat, pokud se mu nelíbila vaše ofina. Nedělám si prdel. Cokoli šmrncovního se pašovalo ze západu a bylo to nehorázně drahý.

Auta. Možná máte jen nějakou ojetou šunku a závidíte sousedovi, což by se vám za komárů nestalo. Tam nebylo co závidět. Na koupi auta byl pořadník, čekalo se několik let (nekecám) a na konci vás čekala stodváca, tráboš, nebo varťas. Když byl táta komouš, tak měl žigula a když byl tajemník tak dokonce Simcu. Všichni proto jezdili v obstarožních vracích. Nemuseli jste ale mít pásy.

Ukázka pestrého vozového parku vyspělé socialistické společnosti. V popředí mobilní autoservis.

Elektronika. Když mi táta poprvé koupil v bazaru pod rukou kazeťák JVC, dal za něj dva měsíční platy inženýra. V elektru měli německou mono Eltu a když tam dovezli první CD přehrávač Tesla, celý město se na něj šlo podívat do výlohy a nikdo si ho nekoupil, protože stejně nebyly cédéčka.  Gramofon táta postavil doma sám a na barevnou televizi jsme se chodili koukat k sousedům. Obraz měl krásnou zelenou barvu. Pravá sovětská kvalita.

Bílé zboží. Pračka nám vydržela mnoho let. Dílem proto že jí nejspíš vyráběla továrna na tanky, dílem proto, že jí otec porůznu svépomocí svařoval a opravoval, jelikož koupit novou pračku, nebo ledničku byl podobný luxus jako koupit si dnes bazén na zahradu. Pokud tedy pomineme fakt, že na ně byl pořadník a stejně to nešlo.

Nábytek. Pokud máte problém vybrat si v Ikeji, tak ten byste neměli. V nábytku měli jeden gauč, jednu skříň a jednu postel a kdo chtěl víc, tak si to doma zbouchal sám. Celý pokoj nám táta vyrobil svépomocí. Stěnu v obyváku máme stejnou jako polovina kámošů a oranžovou kuchyň u dědy jsem viděl v desítkách filmů a seriálů.

Počítače. Když jsem se přihlásil do kroužku výpočetní techniky, několik prvních hodin nám soudruh vedoucí popisoval co je to dioda, než se přiznal, že počítače letos nebudou. Ve škole jsme měli PMD, které se vyrábělo ze stejného materiálu jako topení (asi i stejná firma) a tím to haslo. Počítače se výhradně pašovaly ze západu, nebo kupovali v Tuzexu, což bylo oboje výsadou elity, takže u nás ve třídě měl jeden člověk Atari. Hry jsme mohli hrát, pouze když přijela pouť a s ní světský s maringotkou s deset let starýma automatama. To bylo posvícení.

PMD85 - zázrak techniky.

 

 

Maringotka s videoherními automaty za dvě káble.

Hudba. Pokud máte rádi Káju a Michala Davida, tak to by pro vás za komunistů byl ráj na zemi. Nic jinýho se totiž nehrálo, kromě vesnických zábav, kde hráli různý bigboše, který museli pravidelně ke schválení před kulturní komisi, jestli to co hrajou, nekazí mládež. Západní desky se kupovaly na burzách, které pravidelně rozháněla veřejná bezpečnost, nebo se šířily na kazetách. Plakát Majkla Džeksna od strejdy v západním Německu vám mohl zajistit hodně sexu.

Západní kultura. Komiks, rap, metal, scifi, punk… to všechno byl úpadkový brak ze západu a nesmělo se to. Filmy se pokoutně šířily na videokazetách, video měl obvykle tak jeden člověk ze sta a videokazeta stála majlant a šlo jí koupit obvykle jen u vietnamských studentů.

Potraviny. Pokud někdo s láskou vzpomíná na kvalitní potraviny za komárů, jednu mu ihned natáhněte. Nabídka byla asi tak setinová co dnes. Jedno mlíko v pytlíku, jeden druh chleba, jeden salám, jedna šunka, jeden sejr. Zapomeňte na banány, mandarinky a podobnou exotiku, na tu se stála fronta až ven, stejně jako někdy i na brambory! A úplně zapomeňte na různý chipsy, cereálie, nutely a ochucený jogurty (byl jeden). Dobrý maso byla podpultová záležitost.

Fronta na žrádlo. Ale všeho bylo samozřejmě dost. Pokud toho teda nebylo zrovna málo...

Příroda. Jestli vám dneska přijde jak to dnes vedem od deseti k pěti, tak se proberte. Komáři se s tím nesrali. Zatopit rezervaci? No problém! Vypouštět chemii do řeky? No problém. Koukněte jak se to teď dělá v číně a tak nějak to bylo i tady. Kdy jste napoled slyšeli doporučení, že nemáte otevírat okna kvůli smogu? Tenkrát to bylo běžný.

Záluží u Mostu, 1986

Města. Pokaždý když uvidíte někde v historickým centru odpornej barák, tak si vzpomeňte, že za to můžou komouši. Komouši zbourali půlku památek ve většině českých měst, komouši nasekali paneláky všude kam se podíváš. Komouši udělali ze zámků prasečáky. A hlavně, za komoušů neměl prakticky žádnej barák novou fasádu, všude byly nápisy pozor padá omítka, všechno bylo šedý, hnusný, romlácený, dvacet let neopravený. Vopravdu. A ty dnešní hnusy co se stavěj, to je důsledek toho, jak nám bolševik zkazil vkus.

Takto soudruzi vyřešili padající omítku. Nač opravovat baráky, stačí obrněný chodník vzor 83!

Památky. Když někomu seberete zámek a uděláte z něj JZD, je jasný, že mu to neprospěje. To udělal rudoch skoro všude a následky vidíme dodnes.

Zdraví bylo zadarmo. Pokud se vám chtělo trpět a nespěchali jste na uzdravení. Kdo chtěl přežít, musel platit. Ne že by to dneska bylo lepší, ale aspoň dnes platíte za mnohem lepší mašiny a prášky.

Marihuana a jiné drogy. No tak na to zapomeňte. To bylo fakt krutě postihovaný.

Cestování. Nesmělo se jezdit ani do Polska. Prakticky jediný země kam jste mohli jet, bylo Německo, Bulharsko a Maďarsko. Rumunsko a Rusko bylo pro dobrodruhy. Za každým autobusem v Rumunsku běhali davy hladových dětí a turisti je krmili z okýnek jako holuby.

Vojna. Dva roky povinně. Dva roky buzerace, natírání trávy na zeleno, alkoholismu a šikanování. Zapomeňte, že byste si vystřelili ze samopalu víc než dvakrát. Nebyly náboje!

Soukromé podnikání. Neexistovalo. Můj děda byl úspěšný zelinář. Měl náklaďák a dům v centru. Auto mu sebrali, podnik zavřeli, v baráku mu udělali sklad Mototechny a zbytek života dělal řidiče dvanácettrojky.

Možná si myslíte, že kecám a přeháním. Nekecám a nepřeháním. Fakt. Bylo to hnusný odporný období i bez toho, že ste provedli něco protistátního a šli do uranovejch dolů. Jedinej kdo může toužit po návratu těchhle časů jsou bolševický funkcionáři, který se měli podstatně líp a pak individua, kterejm ke štěstí stačilo levný pivo, salám a Žena za pultem večer v televizi.

Dneska by to bylo jiný

Ještě taky můžete namítnout, že dneska už by to bylo jiný. Nebylo. Víte proč? Protože komunismus je utopická ideologie založená na představě, že lidi jsou pracovitý, hodný, poctivý, slušný, zodpovědný a všichni sobě rovný.  Což nejsou. Některý lidi jsou zlý, vychcaný, sobecký, lakomý a závistiví a přesně tyhle lidi utopickej systém vždycky časem ovládnou, postřílej naivky co lidem zblbli hlavy a pak svou neschopností přivedou všechny ostatní na buben.

Vtipná je taky představa komunistů, že někdo může centrálně řídit stát a určovat co lidi potřebujou a chtěj. Což jaksi nejde. Není v moci jednoho člověka, aby dokázal předvídat, co se bude ve světě dít a podle toho všechno plánovat. Za komoušů to vedlo k tomu, že nakonec nebyl ani hajzlpapír, natož nějaký počítače. Centrální plánování a diktatura naprosto zastavily jakejkoli pokrok a rozvoj. Všechno se podělalo a zhroutilo.

Nejděsivější na tom všem ovšem je, že dnes už se není potřeba bát ani tak samotnejch komunistů, který ve skutečnosti jen tak nějak vegetěj v parlamentu se svejma 12ti procentama a nemám pocit, že by chystali další převrat, jako spíš jinejch novejch dobrodějů, co maj patent na fungování světa a chtěli by všem diktovat v rámci jejich vlastního blaha, jak mají žít a co je pro ně dobrý. Tedy těch, jejichž ideologie se sice nejmenuje komunismus, ale je postavená na stejnejch základech – omezování svobody jednotlivce v zájmu nějakého „vyššího dobra“, centrální řízení, cenzura, „pozitivní“ diskriminace, zákazy, příkazy, vyhlášky, komise, dotace, výbory…

Není to tak nedávno, co nebyl cukr a vejce, protože moudré hlavy  z Brusele nastavily nejrůznější kvóty kdo, kde, kolik, čeho může produkovat a „překvapivě“ to nastavily blbě. Stejně jako RVHP, zatím jen v menším měřítku. To je taková první vlaštovka toho co nás čeká. Taková Strana zelených má ve svém programu naprosto otevřeně cenzuru médií. V zájmu konání dobra samozřejmě. A velemoudrá Evropská komise a celá EU náramně připomíná RVHP a jejich plány komunistické pětiletky.

Bojovníci proti komunistům by se možná měli zamyslet, jestli v zápalu boje s dávno poraženým protivníkem nepřehlídli jeho děti, co si pěkně v závětří brousej kudly. Konec konců, šef EU Barroso je maoista. Pro bojovníky s totalitou by to mělo fungovat jako rudej hadr na bejka. Zdá se ale, že to nikomu nevadí.

Však je zatím dobře ne? Nestraš vole!

V blogu jsem použil nádherné fotky hnusnýho komunismu od Luboše Kotka

http://www.photokotek.com/absurdistan/index.html

Přečtěte si i aktuální blog k volbám:

http://danielvavra.blog.idnes.cz/c/368394/Losnu-nebo-Maznaka-Letos-uz-ani-Bahnaka.html

Autor: Dan Vávra | čtvrtek 24.10.2013 9:00 | karma článku: 45,98 | přečteno: 40919x
  • Další články autora

Dan Vávra

Děti jsou přežitek

Děti jsou otravná ekonomická zátěž a omezení pohodlí co pořád řve. Maximálně mít jedno aby člověk nepřišel do řeči, ale lepší je stejně kočka. A pak se jednoho dne po dekádách samoty vsáknete do matrace a nic po vás nezůstane.

21.1.2019 v 10:22 | Karma: 47,98 | Přečteno: 20807x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Zakažte lůze myslet!

Dá se dosáhnout lepších zítřků pomocí cenzury a propagandy? Může cenzura existovat ve svobodné společnosti? Aneb cesta do pekel je dlážděna hloupými úmysly.

9.2.2017 v 0:07 | Karma: 36,73 | Přečteno: 2579x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Národ Putinových agentů

Vždy, když se vláda nějakého státu ocitne v úzkých a její vlastní občané jí přestanou důvěřovat, najde si nějakého vnějšího nepřítele a začne s ním urputně bojovat.

5.1.2017 v 18:30 | Karma: 39,78 | Přečteno: 2710x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Američan z Vysočan versus Rudolfinum

Pár dobrých rad pro všechny, co by rádi vylepšovali kulturní památky. Třeba budováním skleníku na střeše Rudolfina.

7.7.2015 v 1:32 | Karma: 41,71 | Přečteno: 5154x | Diskuse| Kultura

Dan Vávra

Občanská společnost, útočiště militantních egomaniaků

Aneb: kterak může menšina šikanovat většinu za její vlastní peníze. Navenek se tváří jako spasitelé vesmíru a velcí dobrodějové, ve skutečnosti se montují do věcí, kterým nerozumí, neumějí počítat do pěti a jde jim jen o to, vnutit ostatním svůj pohled na svět a to ještě za jejich peníze. Někteří z nich pak taky často lžou, a když je vyhodíte dveřmi, vrátí se komínem.

22.6.2014 v 23:19 | Karma: 44,70 | Přečteno: 11646x | Diskuse| Ostatní

Dan Vávra

Česká pošta - roznos spamu a ztrácení zásilek

Když přijdete na poštu, můžete si tam koupit tuny nechutného telešopingového šmuku a výherní losy. Pokud byste ale od pošty čekali, že vám doručí zásilku, bude lepší svěřit to holubům, nebo ji poslat v košíku po řece. Pravděpodobnost, že se dostane do rukou adresáta je asi tak stejná. Poslechněte si neuvěřitelný příběh mého boje s touto organizací.

6.3.2014 v 9:00 | Karma: 29,28 | Přečteno: 6526x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Česká televize vs Okamura - pomluvy za naše peníze

Na ČT v pořadu 168 hodin se nám rozhodli otevřít oči a věnovat pár minut veřejnoprávního času pomlouvání Tomia Okamury za naše peníze. Děkujeme! Kdo bude další?

19.1.2014 v 22:54 | Karma: 47,20 | Přečteno: 16680x | Diskuse| Ostatní

Dan Vávra

Mrkev v zimě, silvestr ve dne...

Po celém světě lidé slaví 31. prosince o půlnoci příchod Nového roku. U nás jsme ovšem jako vždy o krok napřed. Je potřeba skoncovat se zpátečnickou tradicí a ukázat světu českou cestu! Silvestr je třeba slavit ve dne a pěkně v klidu, aby oslavy náhodou někoho nevyrušily z půlnočního rozjímání a ohňostroj si užili i kojenci a matky s dětmi.

1.1.2014 v 20:56 | Karma: 28,42 | Přečteno: 3171x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Díky všem za „vyhozený“ hlas!

V posledních pár týdnech jsem se, stejně jako celá řada spřízněných duší, poměrně dost angažoval na podporu Svobodných ve volbách. Mnohé jsem podle všeho přesvědčil. Volby jsou za námi, Svobodní se do sněmovny nedostali a někteří možná mají pocit zmaru. Nebyl to přeci jen vyhozený hlas? Nebyl!

28.10.2013 v 16:25 | Karma: 47,37 | Přečteno: 39219x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Losnu nebo Mažňáka? Letos už ani Bahňáka!

Možná taky řešíte koho volit. Možná se taky v hospodě s kumpány předháníte v obviňování, kdo volí větší/menší zloděje a vzájemně se přesvědčujete, že i přes nějakou tu chybičku je ta vaše strana to nejmenší zlo, které zastaví to zlo větší, ať už je tím zlem Kalousek, Zeman, nebo komunisti. Možná máte taky pocit, že to takhle nemá cenu. Možná taky máte kamaráda, který volil ODS, pak Špidlu, pak Karla, pokaždé mobilizoval jako protržený, pokaždé vyhrál a pokaždé to předčilo jeho nejhorší možné očekávání, tak teď zkusí do čtvrtice všeho špatného KDU. Hlavně žádný novoty, to nemá cenu, jak jsme se přece v minulosti tolikrát přesvědčili...

16.10.2013 v 10:49 | Karma: 35,06 | Přečteno: 3529x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Jak si nakrást snadno a rychle

V tomto blogu se vám pokusím názorně ukázat o kolik nás lze obrat, když se revitalizuje park. Není to hezké čtení. Připravte si kýbl.

6.1.2013 v 23:25 | Karma: 39,36 | Přečteno: 6404x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Bátora do kotelny

My intelektuálové si republiku rozvracet nenecháme! Jsme demokrati a podporujeme toleranci a svobodu slova, takže naprosto nemůžeme tolerovat, aby si někdo vykládal co chce!

25.8.2011 v 15:37 | Karma: 38,77 | Přečteno: 3426x | Diskuse| Ostatní

Dan Vávra

Zasaď strom, zabiješ člověka

Stromů není nikdy dost, myslí si zatvrzelý ochránce přírody samouk a ignorant, který chce páchat dobro za každou cenu a přivazuje se k olověné višni u silnice, před kterou je už několik pomníčků. Kdyby se ovšem před tím než začne konat "dobro" zamyslel a něco si přečetl, pravděpodobně by radikálně změnil názor.

19.7.2011 v 1:06 | Karma: 35,31 | Přečteno: 6477x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Encyklopedie pirátů silnic

Podle zpravodajství našich televizí se na našich silnících odehrává apokalypsa. Od rána do večera je brázdí zazobaní ožralí šílenci v bavorácích, kteří nemají nic lepšího na práci, než jezdit třista z místa, předjíždět zprava, brzdit před kamiony a odstrkávat prosté občany v jejich fábiích do příkopů. Podle hysterických mediálních hyen je potřeba tyto piráty tvrdě zlikvidovat, zabavit a sešrotovat jim auta, snížit maximální rychlost na 30 na všech silnicích a řidičské průkazy odebírat už jen za podezřele vypadající espézetku. Je zvláštní, že se to začalo dít právě teď, kdy nehodovost významně klesá a je smutné, že nikoho nezajímají skutečné příčiny situace na našich silnicích, která opravdu není úplně růžová. Pojďme se tedy podívat i na ty ostatní piráty, kteří brázdí divoké vody našich silnic a dálnic a kteří vždy nemusí zrovna jezdit v BMW.

11.7.2011 v 17:43 | Karma: 38,14 | Přečteno: 10226x | Diskuse| Ostatní

Dan Vávra

Zrušme demokracii. Stávky v roce 89 byly nelegální.

Jsme my to opravdu zajímavá sebranka. Už od voleb nadáváme po hospodách všichni jedním vrzem, že vláda je banda korupčníků. Když se pak konečně někdo rozhodne něco s tím udělat, začnou všichni hulákat, že je to ilegální a nadávat mu do kreténů. Asi by opravdu bylo nejlepší to zabalit.

16.6.2011 v 15:12 | Karma: 48,43 | Přečteno: 23965x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Kdož sú čeští bojovníci?

8. května jsem z okna vyvěsil českou vlajku. Ne proto, že jsme vyhráli hokej, ale na oslavu Dne vítězství. Chci vzdát hold těm, kteří bojovali a položili životy za naší svobodu. Soudě podle postoje velké části naší společnosti jsem exot. Češi přece nic nevyhráli, nikdy nikde nebojovali a všechno tak nějak přečkali ve sklepě, než se to přehnalo. Opravdu?

10.5.2011 v 21:03 | Karma: 34,98 | Přečteno: 4046x | Diskuse| Společnost

Dan Vávra

Kočí, Tluchoř a "blbý" policista

Pěkně se nám ta Bártakiáda vybarvuje. Tluchoř přiložil poleno do ohně novým obviněním Radka Johna z fízlování. Co tím chtěl básník říci a co si o tom máme myslet?

15.4.2011 v 15:31 | Karma: 32,83 | Přečteno: 2604x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

A DOST!

Dvacetiletý marasmus vrcholí. Příšerná reality šou, se stále stejnými tragikomickými amatéry v hlavních rolích, eskaluje v šlendriánském porno finále. Diváci u obrazovek si zvrací na koberce, ale nemůžou nikam přepnout, protože jim režisér sebral dálkové ovladače. Už toho bylo opravdu dost!

14.4.2011 v 0:39 | Karma: 40,77 | Přečteno: 4956x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Milá inkvizice z iDNES

Zástupce šéfredaktora Michal Musil se na svém blogu opřel do kritiků Mladé Fronty v případu Bárta. Jeho srdceryvná obhajoba investigativní žurnalistiky a Jaroslava Kmenty by možná na někoho udělala dojem, kdyby to ovšem byla pravda.

12.4.2011 v 14:31 | Karma: 40,34 | Přečteno: 3832x | Diskuse| Politika

Dan Vávra

Bártakiáda

Když se v politice ocitne bohatý pragmatický idealista, je potřeba ho okamžitě zlikvidovat. Hrozí totiž, že začne skutečně prosazovat svoje ideály, ale nebude se štítit použít na hrubý pytel hrubou záplatu a to je samozřejmě pro garnituru bezpáteřních pijavic a parazitů, kteří dvacet let vysávají dojnou krávu, ta největší hrozba. Zdá se, že Vít Bárta je takovou hrozbou, protože větší hon na čarodějnice, než je ten, který se rozpoutal vůči jeho osobě, jsme za posledních 20 let nezažili a celá aféra začíná nabírat skutečně Orwellovských rozměrů.

8.4.2011 v 18:00 | Karma: 37,30 | Přečteno: 3940x | Diskuse| Politika
  • Počet článků 26
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 10646x
Dělám videohry. Dřív jsem tu měl napsané, že jsem liberál, ale to bylo před tím, než se zcela otočil význam toho slova. Jsem tedy v něčem konzervativec, v něčem libertarián, ale škatulky my jsou vlastně zcela ukradené a řídím se podle sebe.

Facebook

Twitter

Instagram

Seznam rubrik