Paralelní dějiny Čech

MAŠÍBL je název knihovny, kam zařazuji příspěvky určitého typu. K MAgorům, ŠÍlencům a BLáznům bych mohl zařadit i autory jedné knihy. Popisuje dějiny Čech natolik čtivým způsobem, že ji s klidným svědomím doporučím hlavně těm, kterým letopočty a nudný výčet panovníků ve škole nic neříkal. Musí ovšem akceptovat, či tolerovat záhadologický styl.

harrachovD.R.

Nemohu jinak, než podělit se o zážitek z knihy Utajené dějiny Čech I.-II.. Nechtěný půvab dává knize i jméno jednoho ze tří autorů – Vladimír Mátl. Po dvou letech se mi vrátila ze zápůjčky a přečetl jsem ji znovu se stejnou chutí jako poprvé. Komu vlastně patří kniha? Tomu kdo ji koupí, nebo tomu, kdo jí má déle? Naštěstí vyděsila vnímavého ducha dočasného držitele, tak se mohu opět považovat za vlastníka. Zařazuji ji zpět na čestné místo mezi knihy, které umí přenášet v prostoru a čase.

Doporučuji tuto knihu číst na místech plných božích muk, kristových hrobů, křížových cest, kapliček i barokních kostelů, aby jste byli alespoň částečně chráněni před běsy odhalovanými v krajině našich předků. Východní Čechy, kde jsem odpočíval, jsou plné vnějších znaků informační a manipulační katolické sítě, která se pokusila v netechnickém světě o spojení, které směřovalo k římskému centru.

Schopnost nahlédnout pod povrch věcí způsobem, odmítaným realisty, vědci a skeptiky je osvěžující exkurzí do pravěkých, středověkých a novověkých dějin území, na němž obyvatelé nakladli své menhiry, kamenné řady, mohyly a háje, které byly později nahrazovány kostely, kříži a jinými tvarovými zářiči, jak je nazývají autoři.

Těm, kdo milují mystéria, bude vyhovovat, že dějiny nejsou válkami o zdroje potravy nebo surovin, ale bojem pekla s rájem, střetem světa nelidí s hmotnou realitou a čarodějové a kněží jsou vyslanci bitev mezi zasvěcenci o přístup k informačnímu poli (morfické pole, Akáša) pod i nad zemí.

Ti, kterým jsou proti mysli slovní obraty typu: „Možná že…“, „Co když….“, „Není náhodou…?“, „Zřejmě…“ atd, atd., musí ještě uznat existenci několika axiomů, vytyčených v knize přímo.


  1. Existenci paralelních světů obydlených nelidmi, beztělci, běsy
  2. Existenci paměťových polí o duších zemřelých či strukturách zaniklých entit.
  3. Existenci metod práce a manipulace s nimi pomocí tvarových zářičů.

Aniž by byl čtenář nucen číst tlusté historické spisy, oživují autoři postavy našich dějin v sympatické zkratce, doprovázené mrazením z mystérií nalézaných v netušených souvislostech. Pokud nepodlehnete vidění světa předestřené v knize, můžete si odnést i zajímavé postřehy z reálných faktů, použitých ke zdůvodnění něčeho, co naplňuje skeptiky odporem a esoteriky nadšením.

Pravda bývá většinou někde uprostřed a mnoho pohnutek, které vedly historické postavy k činům málo pochopitelným, nebyly vždy jen pragmatickými kroky. Kdo nemiluje záhady, má svět pustý a prázdný a neposune vědění jejich odkrýváním. Kdo se striktně drží vědeckých poznatků, bývá slepý a hluchý k signálům dosud nepopsaným. Occamovou břitvou osekejme bludy a vezměme si to, co nás obohatí.

Těším se na Utajené dějiny Čech III. nebo IV. Čekám na osvětlení pozadí obou světových válek, funkci novodobých zářičů na anténách majitelů telefonních vysílačů s tajemnými názvy Outů, Týmobájl, Vodafoun.

Autor: Daniel Řehák | neděle 24.8.2008 22:35 | karma článku: 13,92 | přečteno: 1275x
  • Další články autora

Daniel Řehák

Spor o žlutou hvězdu

13.9.2021 v 14:27 | Karma: 11,10

Daniel Řehák

EU za každou cenu

7.9.2018 v 11:30 | Karma: 32,18

Daniel Řehák

Osmašedesátý

21.8.2018 v 0:00 | Karma: 13,49

Daniel Řehák

Nevěřím.

14.4.2018 v 14:31 | Karma: 40,90