Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JH

J98a31k55u93b 85H62o84z41a

17. 6. 2020 9:05

Hmm, z prvního tréningu si pamatuji jen pár nejasných rozmazaných obrázků a především bílá kimona. Taky to bude, sakra, tak pět a třicet let.

Nicméně dobře si pamatuji, co k němu vedlo. V osmi letech (po shlédnutí filmu s Chuckem Norrisem) se mi povedlo ukecat rodiče aby mi dovolili chodit na Karate. Ovšem zařídit jsem si to musel sám.

Nakonec jsme se s kamarádem, který do té bejkárny šel se mnou, dostali až před Viktora Vejvodu, který tehdá na pražském Spořilově vedle malý sportovní klub pro pár kamarádů.

Stejně jasně jako tehdy vidím, jak z výšky shlíží na nás dva vlezlé parchanty, co chtějí, aby je začal učit. Nakonec souhlasil pod podmínkou, že nás dohromady bude aspoň dvacet. Sehnali jsme je, a zbytek příběhu je už součástí české historie Karate. :-)

0 0
možnosti
  • Počet článků 55
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 383x
Jsem trenér MMA a Brazilského jiu-jitsu v Penta gymu Praha. Píšu hororové povídky a MMA blog. Loni mi vyšel horor Stinná místa a letos kniha o historii MMA Život v kleci. Vše o mě můžete najít na www.danbartak.cz
Co je MMA? Je to zkratka anglického Mixed Martial Art. Jedná se o moderní plnokontaktní sport, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých bojových a sportů.

Seznam rubrik