Foto

Tak na 100% to nebylo ale pořád je to úspěch.

Foto

Pěkné. Soukromé firmy konečně zvládly let od vývoje přes vynesení až po přistání.

DT

IM připravila skvělý systém, který umí vyprojektovat přistávací modul, umí v něm umístit cizí vědecký náklad, umí naprojektovat cestu k Měsíci, zvládne si objednat raketu - taxíka, která to vynese na oběžnou dráhu, zvládne nabrat správný švunk k Měsíci, doletí tam, aniž by se něco porouchalo, zvládne zajít na správnou oběžnou dráhu, zvládne zabrzdit tak, aby se dostala sonda na přistávací dráhu, zvládne sestoupit a najít si vhodné místo, zvládne měkce přistát... Bravo!!!!

Foto

Zatím to vypadá nadějně. Jestli to klaplo vše na 100% uvidíme, až začnou zveřejňovat první fotky. Bude super, jestli se jim podařilo vyfotit samotné přistání pomocí toho malého dronu.

DT

Uvidíme, každopádně skvělý úspěch poměrně nové firmy s maličkým rozpočtem. Můžeme se těšit na další.

Přistání se podařilo, všechno funguje a stěrače stírají.

DT

Je to výborné, skoro jsem tomu nevěřila, neměli žádnou agresivní reklamu a přesto se jim daří. Přejme jim do budoucna všechno nejlepší.

Tak si říkám, jak potěšeni by byli asi skuteční starořečtí hrdinové. Komu se poštěstí, že své jméno proslaví tak, jako hrdina Odysseus - zdaleka nepatřil mezi nejsilnější, ani nejchrabřejší, ale dodnes má punc nejchytřejšího. Dnes se po něm pojmenovávají dokonce sondy létající na povrch Měsíce. A jsou z titanu - další postava mytologického panteónu starých Řeků. Dokonce atribut toho největšího, gigantického. Už vidím, jak se za 2 tisíce let bude vzpomínat na dnešní hrdiny. Ještě tak Einstein a Gagarin. A i to bude úspěch. Díky Dani za Vaše informace, vždycky se dozvím něco zajímavého a pomáháte mi, udržovat si pověst astronomicky informované 😊))))). Přeji Vám krásný víkend a jim štěstí na Měsíci.

DT

Děkuju, vám taky krásný víkend Dani!

U toho jména mě to také napadlo, že by byli staří Řekové asi překvapení, jak se jejich hrdinové hemží na Měsíci.

Foto

Vždycky si říkám, co už jsme toho na Měsíc poslali...

DT

Možná to tam jednoho dne někdo sesbírá a udělá tam muzeum. Krásný den, Kláro, ať se vám daří.

DT

Povedlo se! První soukromá firma přistála na Měsíci.

Lander prý sedí a funguje, posílá data.

Krásný den, Horste, ať se vydaří.

  • Počet článků 968
  • Celková karma 19,33
  • Průměrná čtenost 1331x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.