Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zvláštní by bylo zkusit srovnat vlastnosti nových prvků takto modifikovaných z dosud známých forem uhlíku, tj. z uhlíku, grafitu a diamantu. U toho posledního už ale vlastně jde o uhlík, co kdysi prošel extrémní teplotou. Nebo se mýlím? Díky Dani, nepřestáváte mě překvapovat. Zdravím R^:-)

0 0
možnosti
Foto

Podobnost chování uhlíku bych čekala ve stejné skupině. Ale za extrémních podmínek asi fakt může dojít k hodně nečekaným věcem.R^

1 0
možnosti
DT

Tlak zřejmě inspiruje i vnitřnější elektrony, zjistili to na osmiu. To by mohlo znamenat úplně nové sloučeniny, zajímavé jak vlastnostmi tak vzhledem. Můžeme se těšit na nové zajímavé objevy. R^ Krásný den, Kláro, mějte se moc hezky. :-)R^

2 0
možnosti
DT

Děkuju a přeju krásný den.:-)

0 0
možnosti
TT

Moc zajímavé a krásně podané. R^ Nemyslete si, že jsem zapomněl na tu slibovanou čajovnu, kterou bych otevřel pro Vás (takovou v celém Německu nemáte, neb největší čajaři v Evropě jakou holt Češi). Stačí napsat, ve které pěší zóně se běžně zdržujete, moc rád bych Vás taky potěšil. :-)

0 0
možnosti
DT

:-) Jste moc hodný, Tomáši. Já tam teď moc nejezdím, leda na nákupy a do čtvrtí, kam by se vám moc nechtělo. Ale díky moc!

Mějte krásný den, ať se vám vydaří. :-)R^

0 0
možnosti
Foto

Dano, děkuji za další informaceR^ a hlásím hezký den zalitý sluncem...

0 0
možnosti
DT

To je skvělé, konečně přestalo pršet. :-) Krásný den do Norimberku, mějte se tam všichni moc hezky. R^

0 0
možnosti
MK

A jakou stavbu vlastně mají ty sloučeniny dusíku? Jsou to řetězce podobné těm uhlíkovým? Čistě teoreticky by se přece v dusíkatých sloučeninách mohla vyskytovat i čtverná vazba. Je to možné nebo je to nemístná laická fantazie?

0 0
možnosti
DT

Není to nemístné. Přesně jsem se tím nezabývala, ale v rešerši jsem četla něco o dvojité šroubovici. Určitě tím nemysleli něco jako DNA, ale ... ta rozmanitost bude určitě značná. R^

Krásný den, Michale, ať se vám vydaří. :-)R^

0 0
možnosti
Foto

Diamantem to začalo a je to vlastně jen neobyčejný uhlík. Konečně to má pokračování i u jiných prvků a sloučenin.

0 0
možnosti
DT

R^ Bude to ještě zajímavé, čekají nás nové sloučeniny, nové vlastnosti a kdoví, jestli ne nová energetika.

Krásný den, Josefe, ať se vám vydaří. :-)R^

0 0
možnosti
  • Počet článků 986
  • Celková karma 18,52
  • Průměrná čtenost 1283x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.