Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Nad 40°C to nebude jen o selhání fotosyntézy, ale začne docházet i k denaturaci proteinů.

0 0
možnosti
DT

Docela by mě zajímalo, jestli si spíš rostliny nechají něco napadnout, aby i pak umožnily fotosyntézu - nebo jestli si nechají něco napadnout zvířata, aby se ochránila před denaturací. Jestlipak je tam nějaké chemické východisko?

Krásný víkend, Kláro, ať se vám vydaří.

0 0
možnosti

Je mi, jako bych stála znovu u kambrijského moře ve filmu Cesta do pravěku. Těch možností je mnoho ale kolik jich opravdu bude pro člověka? Díky Dani. Toto by mělo dělat těžkou hlavu mocnostem a ne hrát si s lidskými životy na války. Zdravím.

1 0
možnosti
DT

Mluvíte mi z duše... buďme optimisté, doufejme, že se těch dramatických zítřků lidská rasa vůbec dožije...

Mějte krásný víkend, Dani, ať se daří.

0 0
možnosti
MS

Jedním z důsledků superkontinentu zřejmě budou periodické silné větry z moře na pevninu a zpět. To může být obtížné pro civilizaci, život jako takový to příliš neovlivní.

.

S tématem volně souvisí vývoj klimatu na Marsu v minulosti. Pěkně o tom povídá Petr Brož. Zdá se, že období s možností tekuté vody a tedy vývojem života nebylo mnoho.

https://www.youtube.com/watch?v=Mycy9096CKk

0 0
možnosti
DT

Děkuju za link! Hned se na to podívám.

Poslední dobou se zdá, že vody tam je opravdu ještě hodně, jen je umrzlá a pod povrchem. Možná Mars ještě v budoucnosti rozmrzne, viděla bych to na zatím nejlepší možnost utéct ze Země, až tu bude opravdu nepěkně. Zvířata asi moc šancí mít nebudou, ale lidé, když to nepokazí, by mohli...

Krásný den, Michale, ať se vám vydaří.

0 0
možnosti
Foto

Mám rada vaše blogy aj keď nie vždy stíham komentovať a všetko čítať, ale to je smer, kde sa máme uberať-poznanie a tvorivosť.

2 0
možnosti
DT

Jste moc hodná, Janko, děkuju. Jsem ráda, že se vám líbí a přeju vám krásný den.

0 0
možnosti
MP

Na Zemi je možnost života pro lidstvo a ostatní živočišné druhy časově omezena. I bez lidské přítomnosti je každý den Země blíže ke svému zániku. Jediná volba v budoucím čase je Zemi opustit...

1 0
možnosti

Spíše ale půjde jen o zachování určitého vzorku lidstva, protože přeprava 10 miliard lidí asi není moc reálná.

1 0
možnosti
Foto

Dano děkuji ... nevypadá to dobře pro další lidstvo...

0 0
možnosti
DT

Zachrání nás technologie. Lidská vynalézavost je tak velká, že v té době už asi planetu asi ani potřebovat nebudeme. Co všechno lidi vymysleli za ty poslední dva miliony roků....

Krásný den, Horste, ať se hezky vydaří.

0 0
možnosti
MB

Můj oblíbený spisovatel A.C.Clarke si to představoval trochu jinak a napsal sci-fi román Konec dětství.

Každý si ovšem může vzdálenou budoucnost předpovídat dle vlastních vizí a znalostí.

Vesmíru je to úplně jedno a provede to dle svých zákonů.

0 0
možnosti
DT

Vycházím z toho, co známe a co už existuje - kontinentální klima, apod. Sucho a horko v létě a mráz v zimě. Když to tak člověk vezme kolem a kolem, nejen hmyz a ptáci - ale i savci mají šanci na přežití, jen se budou muset adaptovat. Je otázka, co se stane s predátory, ti asi budou muset vzít zavděk přímořskými oblastmi, kde bude podnebí lepší a tak tam bude i víc potravy.

Krásný den, Mirku, ať se hezky vydaří.

0 0
možnosti
  • Počet článků 978
  • Celková karma 19,05
  • Průměrná čtenost 1287x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.