Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PP

Ony jsou to všechno víceméně akademické úvahy protože sebezničující tendence lidstva jsou velmi úporné, nakonec budu možná veliký optimista když řeknu že před sebou máme nižší stovky let.

1 0
možnosti
DT

Dnes to ještě vidím optimisticky. Dokonce i co se týká Rusů.

Dokud mají u nás mají svoje děti, milenky a peníze, vypadá to ještě poměrně dobře... Horší by bylo, kdyby neměli co ztratit.

Přeju hezký den a ať se všechno dobře vydaří, Petře.

1 0
možnosti
LB

Pokud jde o nejbližší dobu, tak přežití všeho na planetě patrně nejvíce ovlivní jediný faktor: Antropogenní. Jedině člověk totiž ovládá síly schopné učinit planetu neobyvatelnou a u těch červených tlačítek pořád sedí lidé s psychikou kromaňonců.

1 0
možnosti
DT

Máte pravdu, blázni, všude, kam se člověk podívá. Možná by stálo za to, udělat seriál blogů o tom, jak se dělá atomový bunkr nebo alespoň osobní zásoby jídla a co všechno vlastně má mít člověk, který chce ve zdraví a relativní pohodě přežít blackout...

Krásný večer, mějte se moc hezky, Lukáši.

2 0
možnosti

Ještě že tyto procesy trvají násobně déle, než je poměřování času na generace lidí, na což jsme zvyklí. Dani, vyjmenovala jste tu hodně faktorů, které mohou vést k radikální změně. Já přidám ještě jeden - člověk a jeho neustálá nespokojenost. V dobách nedostatku čehokoliv je to motor, který pohání vývoj druhu vpřed, v dobách hojnosti je to tzv. dobré bydlo, které pálí. Pak fungujeme spíš jako brzda - přijde mi, že 70 let bez válek nás postrkuje spíš tímto směrem. Každopádně děkuji za rozbor, ale to, co dokáže napáchat člověk nás rozhodně nemine. Bohužel. Můžeme se připravovat na nejhorší a doufat v nejlepší. Zdravím Dani a díky.

0 0
možnosti
DT

Děkuju.

Když to vezmeme kolem a kolem, nějaký život na Zemi určitě přežije. Je jen otázka, jestli se to bude týkat i nás. Chce se mi doufat, že ano - a že později budeme schopní planetu nějak zachránit nebo konečné zničení alespoň oddálit.

Třeba i jen štítem, který odstíní spoustu slunečního záření - ostatně materiálu je kolem nás v blízkém vesmíru dost a dost...

To co píšete, Dani, je naprosto přesné. Jako by se lidi zbláznili a neváží si dobrého bydla. Musíme opravdu jen doufat, že je to hrstka bláznů, kteří mají příliš mnoho pozornosti ve médiích...

Mějte krásný den, ať se hezky daří.

0 0
možnosti
MK

Napadá mě ještě jedna možnost přežití a to je změna oběžné dráhy Země. Posun dále od Slunce by v budoucnu mohl zajistit konstantní přísun energie. Dnes to vypadá jako nesmyslná fantazie, ale za miliardu let ...

0 0
možnosti
Foto

Konstantní přísun energie Země přece má. Vizte hodnotu solární konstanty.

0 0
možnosti
Foto

Hezky popsáno, díky. Jen bych si dovolil nesměle podotknout, že nevyhnutelná hrozba pochází nejen ze Slunce, jeho zvětšování a očekávanému přechodu do trpaslíka s možností vzniku černé díry, ale také od odpoutání se Měsíce, čímž Země ztratí významný štít. To v situaci častějších průletů těles z okraje Sluneční soustavy což nejspíš způsobí, že ani podzemní život nebude reálný.

0 0
možnosti

Ta rychlost vzdalování Měsíce od Země je ovšem jen 3,82 cm za rok, to je pouhých 382 km za 10 miliónů let, což je asi jedna tisícina průměrné vzdálenosti Měsíce od Země.

1 0
možnosti
Foto

Myslím, že v době přeskupování kontinentů už tu budou zcela jiné živočišné druhy.

2 0
možnosti
DT

Určitě. Ale když to tak vezmeme kolem a kolem... hmyz se nějak přizpůsobí. Ptáci mohou odletět tam, kam chtějí. Savci budou muset najít nějaký mechanismus, který jim dovolí se přizpůsobit lokálním podmínkám. Ale to předbíhám, o tom bude další blog, ten čtvrteční.

Mějte krásný den, Kláro, ať se vám vydaří.

0 0
možnosti

Při současném oteplování nelze podle některých klimatologů vyloučit, že může přijít i doba ledová a pak bude možná lidstvo vzpomínat, jak bylo na Zemi nádherně v době globálního oteplování.

2 0
možnosti
DT

Do těchhle studií, ze kterých čerpám pro tenhle malý blogový seriál, se taky snažili mermo mocí zamíchat oteplování. Vypadá to velice křečovitě, zhruba stejně, jako kdysi vždycky do vědeckých prací míchali vděčnost komunistické straně nebo rovnou Leninovi. A legračně. Protože mimo jiné píšou i věci jako "i kdyby lidstvo spotřebovalo veškeré fosilní palivo a zvýšilo teplotu na planetě o 12 stupňů, pořád ještě to bude kafíčko oproti tomu, co nastane, až se znovu srazí kontinenty".

Pomůže nám jen jedno - technologie. Neměli bychom se jí tak hloupě vzdávat. Na planetě, kde je dost energie, je možné cokoliv udělat, ochladit, vytěžit.... Na planetě, která trpí nedostatkem, budou změny nutně k horšímu.

Krásný den, Milane, ať se vám hezky vydaří.

3 0
možnosti
Foto

Co vše se za tu uplynulou miliardu let událo a ještě víc se asi stane během té následující.

0 0
možnosti
DT

Dinosauři asi taky nečekali, že to vezme takový obrat... Měli bychom se připravit na nejhorší a postarat se o nejlepší. A to půjde jen s použitím intenzivní technologie. Proto jsem proti všem těm aktivistům, co se z neznalosti dělají zajímavými a myslí si, že technologie nám škodí a snaží se nám zajistit když ne pravěk, tak alespoň středověk. Viz uzavření německých jaderných elektráren... ach jo...

Krásný den, Štěpáne, ať se daří.

3 0
možnosti
Foto

Dano, děkuji nic prý není věčné, ani láska k jedné slečně. Hezký den!

0 0
možnosti
DT

Jednoho dne bude muset lidstvo hledat jinou planetu. Je prima, že nás se to ještě netýká. Krásný den do Norimberku, Horste.

0 0
možnosti

To chci videt! Na to si pockam.-)

0 0
možnosti
DT

Tomu říkám výzva. Mějte krásný den, Michale.

0 0
možnosti
  • Počet článků 978
  • Celková karma 19,05
  • Průměrná čtenost 1287x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.