Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Je Michaela Cibulková důvěryhodná?

Michaela Cibulková se v poslední době vložila velmi razantně do případu Vlastimila Tlustého a do jeho boje s Mirkem Topolánkem.

Píše články, dává rozhovory, denně na mě kouká z blogu idnes upoutávka „ODS zevnitř očima Michaely Cibulkové“ atp. Popudem k její nenadálé horečnaté aktivitě se stalo obvinění Vlastimila Tlustého, že premiér Topolánek slíbil fotbalistovi Barošovi peníze na hřiště za podporu ODS v předvolební kampani 2006. Této nabídky se paní Cibulková podle svých mediálních vyjádření údajně stala v roce 2006 přímým svědkem.  

Její přímé svědectví se zcela náhodně objevilo jako podpůrný důkaz pro tvrzení Vlastimila Tlustého poté, co došlo k odvysílání reportáže TV Nova, v níž zcela jasně zaznělo, že Tlustý slíbil Barošovi 10 miliónů korun za účast v kampani ODS. Mj. bych všem doporučil, aby si vyhledali staré noviny z jara 2006, v nichž se Vlastimil Tlustý chlubí, že Baroše do kampaně zaangažoval jen a pouze on sám…Sám sebe se ptám, nakolik jsou výpovědi paní Cibulkové věrohodné v kontextu všech známých informací, které nám však ona sama nenabízí?

Častokrát byla zmiňována jako manželka Petra Cibulky, který dělal poradce na ministerstvu financí za Vlastimila Tlustého. To ale podle mého zběžného prolétnutí internetem není vše, co bychom o paní Cibulkové měli vědět, když už se tedy vydává (popř. ji redaktoři idnes.cz vydávají) za znalkyni ODS „zevnitř“.

Manžel paní Cibulkové Petr Cibulka byl ředitel vnějších vztahů a PR ve firmě AutoCont On Line. Tato firma stojí za průšvihem se zaváděním internetu do základních a středních škol a i paní Cibulková se v této povedené taškařici podle všeho osobně angažovala. Tehdejší ministerstvo školství v čele s Eduardem Zemanem (ČSSD) přikleplo realizaci projektu Internet do škol za 7 miliard  právě této firmě. Jak celý projekt skončil snad není třeba rozvádět, ale žádná sláva to nebyla. Zakázku AutoCont On Line prý získal hlavně díky dobrým kontaktům s pohlaváry ČSSD. Více o tomto případu je např. zde

Zajímavější ale je, že Cibulka v AutoCont On Line pracoval s Jiřím Chvojkou, který byl mluvčím celého projektu. Jiří Chvojka je velice zajímavá osoba. Připravoval např. předvolební kampaň ve Středočeském kraji pro Vlastimila Tlustého a později působil jako jeho poradce na Ministerstvu financí, kde měl silný vliv i Petr Cibulka. Jiří Chvojka stojí za spoustou kontroverzních věcí, ale nejvíce zaujal svým přestupem sezóny od ODS k ČSSD, potažmo k Davidu Rathovi. Kromě toho je i jednatelem komunikační a poradenské agentury Extender, kde je od května 2008 společníkem i jistý Jiří Cibulka. Nevím, jestli je to nevlastní syn paní Cibulkové, či jde pouze o shodu jmen. Pokud jde však o příbuzenstvo paní Cibulkové, je to jistě zajímavá shoda náhod…

Ta provázanost mezi rodinou Cibulkových, panem Chvojkou, pracujícím momentálně pro Davida Ratha, a Vlastimilem Tlustým je zřejmá a jsem přesvědčen, že to není jen tak. Motivaci paní Cibulkové lze těžko odhadovat, ale její upřímné výpovědi věřit nemohu. Tajná schůzka v hotelu Hubert v Hluboké nad Vltavou mezi volebním manažerem sociálních demokratů Jaroslavem Tvrdíkem a rebelujícím poslancem Tlustým z dubna letošního roku nebudí také moc velkou důvěru.

Možná za vším zbytečně vidím spiknutí a vše je absolutně jinak. Možná je však má teorie spiknutí pravdivá…

Autor: Jiří Dalecký | čtvrtek 18.9.2008 15:03 | karma článku: 26,41 | přečteno: 3267x

Další články autora

Jiří Dalecký

Posila boleslavské nemocnice Dryml není žádný svatoušek.

"Já nejsem svatoušek, to v žádném případě, ale jsou věci - veřejné peníze, když už si z toho někdo něco bere, tak tam musí zůstat ta většina pro ty lidi, pro ty občany." (Vladimír Dryml)

2.4.2011 v 14:08 | Karma: 21,79 | Přečteno: 1065x | Politika

Jiří Dalecký

Prohrála ODS a s ní všichni slušní lidé

Ano, Občanská demokratická strana jednoznačně prohrála v krajských volbách. Každý si to uvědomuje a nikdo z vedení ODS také netvrdí, že ODS je druhým vítězem, jak se nám snažil namluvit po prohraných volbách 2006 Jiří Paroubek. Prohrála však pouze a jenom ODS? Podle mého nikoliv. Prohráli jsme všichni!

19.10.2008 v 17:51 | Karma: 33,53 | Přečteno: 2132x | Diskuse | Politika

Jiří Dalecký

Předvolební "chvojkovina" pro ČSSD?

Rath se opět předvedl. Přiznám se, že jsem volební kampaň ve Středočeském kraji sledoval s velkým gustem. Souboj Bendl x Rath věštil krásný a nelítostný boj o naše hlasy. Také jsem čekal, s čím vším přijde opoziční sociální demokracie, která má ambici vyhrát po delší době zase nějaké volby. Proto ostatně nasadila do středních Čech právě Davida Ratha, který není zrovna v problémech kraje příliš zběhlý, jak se ukázalo v televizních debatách.

17.10.2008 v 13:11 | Karma: 37,05 | Přečteno: 2421x | Diskuse | Ostatní

Jiří Dalecký

Sedmilhář roku 2008 David Rath

Středočeský hejtman Petr Bendl označil svého konkurenta Davida Ratha Sedmilhářem roku a před rozhovorem na Radiu Jizera mu předal diplom Sedmilhář roku 2008 a dřevěnou figurku. David Rath uraženě odmítl. Podle mě tak Bendl celkem vtipně poukázal na fakt, že Rath se s hledáním pravdy moc neobtěžuje a upravuje si ji podle potřeb.

15.10.2008 v 18:45 | Karma: 32,83 | Přečteno: 1506x | Diskuse | Ostatní

Jiří Dalecký

Nezávislý kandidát ČSSD Dienstbier na X způsobů

Vždy, když je možnost někam kandidovat, být zvolen nebo jmenován, můžeme si být jisti, že se setkáme se jménem Jiřího Dienstbiera. Pro tohoto pána není žádná funkce dost významná. Nutno říci, že bývá často navržen, přítomen a nezvolen.

13.10.2008 v 17:20 | Karma: 29,59 | Přečteno: 1447x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Na Chrudimsku se srazil motocykl s autem, silnice uzavřená, zasahoval vrtulník

ilustrační snímek
9. srpna 2026  19:54,  aktualizováno  19:54

Nehoda motocyklu s nákladním autem u obce Perálec na Chrudimsku uzavřela silnici druhé třídy číslo...

Na Chrudimsku se srazil motocykl s autem, silnice uzavřená, zasahoval vrtulník

ilustrační snímek
9. srpna 2026  18:50,  aktualizováno  18:50

Nehoda motocyklu s nákladním autem u obce Perálec na Chrudimsku uzavřela silnici druhé třídy číslo...

Hasiči zasahují u požáru domu v centru Liberce, oheň dostali pod kontrolu

ilustrační snímek
9. srpna 2026  18:43,  aktualizováno  19:42

V centru Liberce hasiči likvidují od dnešního podvečera požár domu v Nerudově ulici. Oheň vzplál na...

V centru Liberce hořel dům, z okolních budov se evakuovalo 15 lidí

V centru Liberce hořel dům
9. srpna 2026  19:12,  aktualizováno  20:07

Na libereckém Nerudově náměstí zachvátily plameny dvoupatrový dům. Podle zasahujících hasičů se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 20
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1638x
Pracující student a jeden z těch, co si nade vše cení svobody.

Seznam rubrik

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.