Podvod, lež a intriky provází katolickou církev od počátku!
Za vznikem Papežského státu stojí mocenské choutky tehdejších hlavních představitelů církve a jejich nároky na světské panování. Pro tyto pohnutky neváhala církev v 8. století, za pontifikátu papeže Štěpána II., vyrobit, podvrhnout, zfalšovat, či padělat dokument, všeobecně známý jako Konstantinova donace, na jejímž základě měl údajně římský císař Konstantin I zaručit papeži Silvestru I (pontifikát od 31.1. 314 do 31.12. 335 - podle něj slavíme dnes poslední den v roce Silvestra) a jeho nástupcům nadvládu nad Římem, Itálií a západořímskou říší. Tento edikt prohlašuje, že Konstantin přesunul své sídlo z Říma do Konstantinopole, aby papeži nekonkuroval, zároveň si listinou katolická církev nárokuje právo na výše uvedená území a taktéž dává své církvi nadřazené postavení nad ostatními církvemi a pozici papeže formálně srovnává s postavením císaře.
Za pozadím tohoto podvrhu stojí pravděpodobně fakt, že se v době pontifikátu Štěpána II. vzájemně odcizovala mocenská a církevní centra v Římě a v Konstantinopoli. Řím tedy potřeboval podporu Franků proti Langobardům, kteří nebezpečně obkličovali Řím, a proto papež Zachariáš podpořil tehdejšího franského majordoma Pipina III. Krátkého., kterému ve své odpovědi potvrdil jeho nárok na královský titul tím, že prohlásil, že správné je to, aby byl králem ten, kdo vládne skutečnou mocí. Rodina Pipina III. byla faktickým vládcem Franské říše, avšak královský titul jim nenáležel, neboť panovníkem byl člen královského rodu Merovejců Childerich III, jenž byl dosazen na trůn, aby správcovství rodiny Pipina III mělo oficialní rámec. Po odpovědi papeže, přiznávající nárok na královský titul, se v roce 751 Pipin III. nechal provolat králem.
Po smrti papeže Zachariáše v roce 752, se pontifikátu ujal papež Štěpán II, který v roce 754 přijíždí do Francie a za slib podpory korunuje Pipina III. i jeho dva syny na krále. Pipin za odměnu zasahuje proti Langobardům a poráží je. Na základě výše uvedeného a v návaznosti na předloženou zfalšovanou a podvrhnutou Konstantinovu donaci, potvrdil Pipin III. mezi lety 754 - 756 nároky papežů na postavení a území tzv. Pipinovou donací a fakticky tak dosadil papeže zpátky. Jako základ Papežského státu poté posloužily části dobytého území Langobardů v severní Itálii a taktéž byly papežům darovány oblasti ve střední části Apeninského poloostrova. Jako perličku uvádím fakt, že se původní text Pipinovy donace nezachoval a tento dokument byl později rovněž zfalšován v papežské kanceláři.
Za zmínku takéž stojí fakt, že západogermánský kmen Langobardů, pocházející z dolního toku Labe, prošel při své cestě Evropou i přes dnešní území ČR. Dalším zajímavým faktem je, že Karel Veliký, který byl synem Pipina III., vtrhl roku 805 na území Čech s cílem podmanit si české kmeny a uplatnit tak tributární závislost. Velká armáda čítající několik desítek tisíc vojáků napadla české kmeny ze tří stran. Bitva se měla odehrát někde okolo soutoku Ohře a Labe na tzv. "české planině", kde měli svést rozhodující bitvu. Jelikož byla armáda na tehdejší poměry obrovská, zvolili Češi taktiku vyhnutí se boje a spoléhali na to, že se takto velká armáda nedokáže dlouhodobě uživit. Karel Veliký proto rozhodl, že dobudou slovanské hradiště Canburg, které se nacházalo nedaleko soutoku Labe a Ohře. Toto hradiště se jim ani po 40-ti dnech nepodařilo dobýt. Karlova armáda po neúspěchu u Canburgu vyplenila okolí a poté odtáhla. Na neštěstí se však vpád franského vojska následující rok opakoval, tentokrát pod vedení Karlova syna Pippina, a z dochovaných pramenů lze soudit, že se české kmeny tentokrát poddaly a pravděpodobně, alespoň nějaký čas, tribut do franské říše (přesněji Bavorska) odváděly.
Podvrh Konstantinovy donace byl nevěrohodný a budil nedůvěru již v hlubokém středověku. Německý teolog Mikuláš Kusánský a italský humanista Lorenzo Valla, dokázali v 15. století, na základě jazykového rozboru, že listina nemohla vzniknout v roce 324. Například město Konstantinopol, v listině nazývané tímto jménem, se do roku 330 jmenovalo Byzanc. Dnes se předpokládá, že listina vznikla v době pontifikátu Štěpána II. kolem roku 752. Katolická církev zpočátku vehementně popírala, že by se jednalo o padělek. Definitivně to uznala až v 19. století. Velký význam při tom hrál později exkomunikovaný německý teolog Johann Joseph Ignaz von Döllinger.
Papežský stát takto přetrval celý středověk až do roku 1870, kdy po porážce Francie u Sedanu, vtrhla italská vojska do Říma a město jednostranně obsadila. Italský parlament usiloval o narovnání poměrů s církví a tak v roce 1871 přijal tzv. garanční zákon, který zaručoval papeži osobní nedotknutelnost a pravidelnou roční rentu a zároveň upravoval postavení Svatého stolce v Itálii, avšak papežský stát neuznal v žádné podobě. Tehdejší papež Pius IX. v reakci na garanční zákon vyzval katolíky k neúčasti na politickém životě v Itálii. Průlom nastal až za vlády Benita Mussoliniho, jehož režim si vyřešením tzv. "římské otázky" sliboval lepší postavení svého fašistického hnutí v silně katolické Itálii a zlepšení veřejného mínění italského obyvatelstva. Vyvrcholením snahy fašistů a Svatého stolce byly tzv. Lateránské dohody podepsané 11. února 1929. Na půdorysu tohoto systému smluv vzniknul Městský stát Vatikán, došlo k finančnímu odškodnění Svatého stolce a byl ustanoven konkordát (mezinárodní smlouva mezi Svatým stolcem a jinou zemí) mezi Itálií a církví.
Již od vzniku katolické církve se jako červená nit táhne historií této organizace touha jejich hlavních představitelů po moci a penězích. Pro uplatnění svých tužeb neváhali tito činitelé falšovat základní dokumenty, stíhat a popravovat nevinné lidi při inkvizicích, okrádat obyvatelstvo a paktovat se s režimy, které mají na svědomí miliony lidských životů. Jaké další lži nám katolická církev zatajuje? Mimo jiné, jaký majetek chce vlastně církev vrátit? Dříve ukradený, lží a podvodem nabytý, nebo právem získaný? A jakým způsobem doloží svá práva a nároky na tento majetek? Stejně jako, když zakládali Papežský stát....? Světová média si stěžují, že papeže v České republice "nezdravily žádné zástupy, billboardy ani plakáty, a nedostal se dokonce ani na titulní stranu celostátního deníku Právo. Většina Čechů prý zřejmě posuzuje jeho výlet jako nevýznamný a někteří byli otevřeně nepřátelští". Ve světle historických událostí se tomu nedivím, ani já nemám vůči papeži přehnanou úctu, respektuji ho, ale nevěřím jemu, ani církvi, kterou reprezentuje.
Petr Čunderlík
Chci mír za jakoukoliv cenu!

Jak můžete kritizovat někoho, kdo nechce válku, ale chce mír? Copak může být požadavek na řešení konfliktu mírovou cestou v něčem špatný? Mohli jsme žít v míru a prosperitě, stačilo jenom obětovat Ukrajinu...
Petr Čunderlík
Diagnóza české vlajky na profilu

Rozmohl se nám tu takový nešvar, kdy se česká vlajka až nepříjemně často vyskytuje v profilech všelijakých dezolátů a jiných nedouků, kteří si pletou vlastenectví s nacionalismem a mnohdy i tu naši vlajku s vlajkou jiného státu..
Petr Čunderlík
Kolocovy: Zneužívání "metoo" na český způsob

Někteří lidé si prostě myslí, že když si načmárají na ruce heslo "metoo", tak se tím automaticky legalizují jako oběť sexuálního zneužívání a násilí, ať se jim přihodilo cokoliv.
Petr Čunderlík
Ve stínu krále... (fotoblog)

Keňa! Můj druhý domov, srdce Afriky a místo, kam se vždy rád vracím. Žluté pláně Masai Mary, červená zem v Tsavu a majestátní Kilimandžáro v parku Amboseli spolehlivě rozbuší mé srdce. Afriko, má velká lásko, zase jsem doma!
Petr Čunderlík
Jarní fotolovy... (fotoblog)

Jaro se pomalu chýlí ke konci a vládu bude přebírat léto, proto je myslím si vhodný okamžik se podívat, jaké to jaro letos bylo. Krom jiného jsem si konečně našel čas na českou přírodu, kterou jsem tak dlouho zanedbával...
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
„Prokletý“ most v Brně opět vyžene vlaky. Viník jeho špatného stavu není stále znám
Už zhruba měsíc rozebírají bagry jednu z mostních konstrukcí na železničním viaduktu u Křenové...
Musí se začít lovit bachyně, říká studie. Zvýšené odstřely jinak nepomůžou
I když se počty odlovených divokých prasat v ČR stále zvyšují, nevedou odstřely k reálnému snížení...
Drony zásadně promění vysokohorskou turistiku. Šerpové mají strach o práci
Premium Až dosud byli Šerpové, legendární himálajští terminátoři, pro expedice v nejvyšších světových...
Nejlevnější benzin za poslední roky. Pokles cen pohonných hmot způsobilo víc faktorů
Premium Čeští řidiči si užívají nejnižších cen benzinu a nafty za několik let. Benzin tankovali levněji...
- Počet článků 201
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4187x
více na webu: www.petrcunderlik.cz
najdete mě také na facebooku:
Petr Čunderlík Photographer