Lidé stále více přibírají na váze a jsou nemocní. Co děláme špatně?

Před dvěma lety jsem prošla opravdu velkou změnou životního stylu. Přestala jsem sledovat televizi, konzumovat maso pocházející od čtyřnohých i dvounohých zvířat, pít Coca-Colu, kávu a kravské mléko a konzumovat bílý cukr. Obloukem se vyhýbám geneticky modifikovaným potravinám, aspartamu a glutamanu sodnému a dávám si veliký pozor na ostatní škodlivé emulgátory a barviva. Ponechala jsem si jen sporadicky konzumaci ryb v mém oblíbeném Sushi.

Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián. Paul McCartney

Nikdy jsem se nemohla smířit s tím, jak bezcitně a surově se na jatkách zabíjejí zvířata pro maso. Z tohoto důvodu jsem již několikrát přemýšlela o změně svých stravovacích návyků. V mém podvědomí tedy tato myšlenka krystalizovala nějakou dobu, změna však byla velmi rychlá. Díky změně postoje ke konzumaci masa jsem si uvědomila ještě jednu zásadní skutečnost. Všichni z nás máme velikou schopnost a moc zlepšit nejen naše vlastní zdraví, ale snížit i negativní dopad na životní prostředí, který je s komerčním chovem zvířat spojený, a tím se můžeme přímo podílet na tom, že naše děti po nás budou tuto planetu jednou přebírat ve stavu, za který bychom se nemuseli stydět.

Strom versus steak

Není asi známým faktem, že chov hovězího dobytka je pro naši planetu velmi zatěžkávacím procesem, nemluvě o tom, že konzumace masa a masných výrobků pro nás v dnešní vysoké míře je naprosto zdraví škodlivá. Informace o těchto skutečnostech uvádí stránky vegsource.com. Nejenže se kvůli chovu dobytka musí vykácet cenné plochy pralesa, ale také spotřeba vody je enormní a metan, který hovězí dobytek produkuje, se podle OSN až z jedné pětiny podílí na produkci skleníkových plynů.

Myslím, že dříve či později se bude lidstvo s touto komoditou muset stejně rozloučit. Na jednu porci hovězího totiž padne podle vědeckých propočtů nejméně 4 500 litrů vody, a to je naprosto nevídaný luxus. Nikoho pochopitelně nenutím k tomu, aby se stal veganem, ale na jeho celý oběd jich stačí „pouhých“ 370!

Potraviny jako lék

Konzumace dnešních průmyslově vyráběných potravin s nízkým obsahem pH, masa, bílého cukru a mouky, mléčných výrobků, pití kávy, sodovky a alkoholu náš organizmus překyseluje a vytváří tak ideální prostředí pro vznik obezity a různých nemocí včetně tolik obávané rakoviny.

Naproti tomu alkalické potraviny (mají vysoké pH), kterými zelenina a ovoce jsou, jsou velmi cenným zdrojem vitamínů, minerálů, přírodních antioxidantů, vlákniny a jsou také mocnými pomocníky v boji proti stresu a výkyvům nálad. Umějí výborně pečovat jak o naši pleť, nehty i vlasy, ale hlavně umí udržet naše vnitřní prostředí ve zdravé acidobazické rovnováze.

Je libo hovězí, vepřové či kuřecí? Jsme to, co jíme!

Naše zdraví a zdraví naší planety je tedy plně v našich vlastních rukou a dalo by se říci, že to, jestli budu zdravá či nikoliv, záleží na mně samotné, tedy na tom, jak se rozhodnu. Nepodceňujme tedy naše moudrá rozhodnutí, i když se nám bude okolí na začátku posmívat, protože pouhá jediná správná myšlenka vedoucí ke správné aktivitě má moc od základů změnit nejen celý náš život, ale i celý náš svět.

Musím konstatovat, že jsem ráda, jak jsem se před lety rozhodla. Cítím se po všech stránkách mnohem, mnohem lépe...

 

Pro mnoho lidí je změna jídelníčku náročná a není se co divit, když to vypadá tak „lákavě“.

Největší problém je to, že mnoho lidí zeleninu nepovažuje za "jídlo"...

Uzeniny mají pH 3-4, což je velice kyselá hodnota pro naše tělo. Hodnota pH krve se pohybuje okolo 7.36

Jsem ráda, že do toho podniku se stravovat již nechodím. Z toho, co je tato korporace schopná do jejich jídla přidat a z čeho to ve skutečnosti vyrábí, jde jednomu hlava kolem!

Opravdu těžko posoudit, zda se velká porce u Mc´Donalds vyplatí. Je určitě dobré předem zvážit, jestli jde opravdu o tak úžasnou hodnotu, jak propagují. Hlavně pak výživovou…

Možná je na čase udělat zásadní změnu ve stravování, protože zdraví má člověk jenom jedno!

Kapusta má vysoké pH. Obsahuje vitamíny K, A, C a je zdrojem vápníku, železa a manganu.

Hodnota pH potravin, které konzumujeme ovlivňuje buňkyv našem těle. V důsledku překyselení může dojít k celé řadě zdravotních problémů a chronickému onemocnění, jako je rakovina, nemoci srdce, obezita, alergie, nebo také k únavě.

Tělo je za normálních podmínek s výjimkou trávicího traktu a močových cest mírně zásadité avšak v důsledku stresu, nemoci a nevhodné stravy se jeho vnitřní prostředí mění na kyselé. Mléčné výrobky mají velmi nízké pH.

Borůvky jsou zásadité, mají vysoké pH. Výtažek z borůvek pomáhá při léčení celé řady zrakových a jiných obtíží a mají schopnost snížit škodlivý cholesterol.

Výbornou alternativou je kokosové mléko. To kravské totiž obsahuje růstový hormon rBGH, hnis a antibiotika.

Agave je jednou z nejlepších náhrad rafinovaného cukru. Proč je dobré se cukru raději vyhýbat je výborně popsáno zde.

Granátové jablko je bohaté na antioxidanty, blahodárné pro naše zdraví a je také bojovníkem proti některým střevním parazitům.

Ideální poměr potravin pro uchování pevného zdraví je - 70 až 75% zásadité potravinya 20- 25%kyselépotraviny. Mořské plody mají nízké pH.

Quinoa představuje výbornou alternativu k rýži či kuskusu. Americká NASA s ní vzhledem k jejím speciálním vlastnostem počítá jako s jednou ze základních potravin pro vesmírné lety.

Jablka jsou velmi zdravé ovoce. Posilují imunitní systém, srdce, krevní oběh a cévy. Umějí výborně stabilizovat hladinu cukru v krvi. Slupka obsahuje železo, fosfor, hořčík, vápník, vitamín C, karoten a nenasycené mastné kyseliny. Jsou výborným zdrojem vlákniny. Vysoký obsah fosforu je prospěšný pro náš mozek.

Banány podporují a zlepšují schopnost organismu vstřebávat živiny, jsou přímo pohlazením pro žaludek. Rychle zaženou hlad a potlačí chuť na sladkosti. Jsou výbornou dietou při potížích s trávením, jako jsou žaludeční potíže, narušená sliznice v oblasti trávicího traktu (vředy) a průjem. Vláknina, kterou banány obsahují, je velmi důležitá v ochraně střev proti rakovině, snižuje hladinu cholesterolu a stabilizuje hladinu krevního cukru.

Zdroj

Mandle jsou velmi oblíbenou pochoutkou. Obsahují železo, draslík, vápník, hořčík a zinek. Mají příznivý vliv na vlasy, nehty, pleť i kosti. Jsou vhodným doplňek vyvážené stravy.

Avokádo patří k energeticky nejhodnotnějším druhům ovoce. Nemusíte se mu vyhýbat ani během diety, neboť obsahuje hlavně nenasycené mastné kyseliny, tzv. zdravé a velmi potřebné tuky. Zdroj

  

Dnešní „moderní civilizovaný“ člověk se odklonil od přírody a jejích zákonů. To, čemu všemu se dnes v naší společnosti říká „jídlo“, generace našich předků vůbec neznali. Je více než evidentní, že pokud se nezačneme měnit a přistupovat k našemu tělu s láskou a respektem a nezačneme měnit svoje stravovací návyky, doženeme sebe i tuto krásnou planetu dříve, nebo později do neřešitelné situace. Myslím, že čas už téměř vypršel!
Teď je volba jen a jen na nás! 

 

Na závěr mi ještě dovolte vás pozvat ke shlédnutí krátkého videa. V naší společnosti se stala veliká chyba. Pojďme ji společně napravit...

 

Původně psáno pro Epoch Times

Autor: Marie C. | pátek 30.5.2014 15:53 | karma článku: 23,60 | přečteno: 6030x
  • Další články autora

Marie C.

Kráčí po přechodu, hledí do mobilu

16.5.2014 v 17:17 | Karma: 33,29

Marie C.

Byl jednou jeden pouliční umělec

12.5.2014 v 14:41 | Karma: 5,43