Střecha na zimáku a nesnáší sníh?

Kdybych potkal kouzelného dědečka, který by mi za skývu chleba splnil tři přání, tak bych jedno obětoval na novou střechu pro stařičký kladenský zimák. Jinak by Rytíři Kladno mohli dostat koulí mezi oči.

Ještě než dostal kladenský zimní stadion „čepici" v podobě ocelové střešní konstrukce, chodilo se na hokej na nekrytý zimák. Táta mi vyprávěl, jak se o přestávce koulovali s diváky na druhé straně kluziště. Nevím, jestli to byla pravda, protože já bych ho asi nepřehodil, ale... Mohla to být docela sranda a dovedu si to živě představit i dnes. Jenomže, doba je přece jen trochu jiná než před nějakými šedesáti léty... Obávám se, že by fanoušci za špatnou hru či nedej Bůh prohru zkoulovali samotné Rytíře. To by bylo ran. Nedal jsi gól, tumáš koulí mezi oči. Ale třeba by to pomohlo k lepšímu výkonu... Své by určitě schytali i rozhodčí, o soupeřích a jejich fanoušcích nemluvě. Ale na druhou stranu, by to bylo „sportovnější" než polévání pivem nebo házení věcí na led. Nechci „malovat čerta na zeď", ale to všechno by se mohlo klidně stát, protože...

V Americe se z hokeje na nekrytém hřišti dělá velká show a i u nás se už odehrálo několik extraligových utkání pod širým nebem. Dalšími pokračovateli návratu k hokejovým kořenům, by mohli být prvoligoví Rytíři Kladno. Ale nikoliv kvůli atraktivitě venkovních hokejových zápasů, nýbrž z donucení, kvůli dlouhodobé anabázi se střechou nad ledovou plochou.

Za tři roky by zastřešení kladenského zimního stadionu bylo úctyhodných šedesát let. Ale projevují se na něm hříchy mládí a zdá se, že půjde do předčasného důchodu... Přitom ještě před šesti léty stavební odborník potvrdil, že střešní konstrukce je vyhovující. Jenže... V roce 2012 se změnily normy pro kontrolu a údržbu ocelových konstrukcí, což bývalé vedení Sportovních areálů města Kladna prokaučovalo a další kontrolní prohlídku střechy nechalo provést až o dva roky později. Obsáhlá zpráva prozradila, že je v tak havarijním stavu, že je do třech let nutno provést nezbytná stavební a konstrukční opatření. Při rekonstrukci zimního stadionu, byly sice provedeny zabezpečovací práce za zhruba sedm „mega", ale střecha i přesto nevyhovuje podmínkám spolehlivosti... Jak je to možné? Kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Nechci fanoušky kladenských hokejistů strašit a odrazovat od návštěvy jejich domácích zápasů, ale... Za současného stavu je střechu nutné, zvláště v zimním období, každodenně kontrolovat - který Bystrozor si to vezme na triko? A s tím souvisí i neustálé sledování předpovědi počasí. Proč? Protože střešní konstrukce na kladenském zimním stadionu nesnese zatížení sněhem. Je platná asi jako slamák na Mount Everestu... Z toho důvodu musí být ve sřehu skupina horolezců s hrably k odklízení napadaného sněhu. Jestli nevěříte, tak se běžte podívat, první sníh už napadl...

P.S. Nemělo by bývalé vedení Sportovních areálů města Kladna, potažmo exprimátor vysvětlit kladenským daňovým poplatníkům sedmimilonovou opravu neopravu?

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Luboš Chott | pondělí 14.11.2016 6:56 | karma článku: 13,32 | přečteno: 301x