S bezpečností našich dětí se nekšeftuje!
Údajně nám Evropská unie za každého povinně přemístěného uprchlíka vyplatí třikrát více, než nás bude stát. Pominu, zda je tato úvaha vůbec dlouhodobě ekonomicky správná. Zcela zásadní je totiž něco jiného. Migrační krize není primárně otázkou peněz, ale bezpečnosti. A tu nelze vyvážit žádnými penězi.
Odmítám výtky, že Češi jsou sobečtí a nesolidární. Byli jsme schopni bez problémů přijmout více než sto tisíc Ukrajinců, kteří i dnes tvoří polovinu všech žadatelů o azyl. Celkově se do naší společnosti integrovalo téměř půl milionu cizinců. Někteří přišli jako azylanti, mnozí jako ekonomičtí migranti.
Po celých 25 let je naše země otevřená pro všechny, kteří u nás chtějí pracovat, naučit se řeč a žít podle našich pravidel. Přičemž dokonce v době, kdy u nás kulminoval příliv běženců (18 000 žadatelů o azyl v roce 2001), vypadla ze Sněmovny jediná xenofobní a rasistická strana. Zatímco mnohé západní země, které by nás chtěly učit toleranci, se potýkají s velkým vzestupem extremistiů, kteří atakují horní příčky volebních preferencí.
Jenomže současná migrační vlna je jiná. Nejde "jen" o peníze - i když deset miliard euro, které podle německé vlády budou běženci letos stát státní pokladnu, není jistě málo. Daleko horší je, že nemáme ani tušení, jakou hrozbu mohou představovat nově příchozí nejen pro sociální a ekonomický systém, ale zejména pro elementární bezpečí občanů. Bezpečnostní experti, nebo třeba kurdští bojovnící nás varují, že pro Islámský stát je až příliš snadné maskovat své bojovníky coby sysrké uprchlíky.
Ale může být dokonce ještě hůř: na nově příchozí už se dle zpráv tajných služeb v Německu nabalují radikální imámové a verbují je pro džihád. Evropa má přitom smutnou zkušenost, že v islamistického vraha se může proměnit doslova jakýkoli muslim usazený v zemi třeba i v druhé, či třetí generaci. Jakou máme jistotu, že zkušení verbíři nezískají nové radikály i v zástupech nešťastníků, které se nyní valí do Evropy? Správně: žádnou.
Dnes je v Německu něco přes tisícovku tvrdých salafictických radikálů. Kapacity spolkových bezpečnostních složek jsou jejich sledováním zcela vyčerpány, či spíše přečerpány. Dokladem je propuštěný terorista, který navzdory dohledu pobodal německou policistku. Počty džihádistů mohou vinou neuváženého a neregulovaného přijímání stovek tisíc muslimských migrantů rapidně narůstat.
Zásadně nesouhlasím s tím, že takové fatální riziko lze vyvážit penězi. Odmítám, aby čeští občané, kteří pouze dávají najevo zcela legitimí strach, byli západními politiky a médii cejchováni coby vyvrhelové, barbaři a xenofobové. Jen blázni nemají strach. A jen pošetilci vymění vlastní bezpečí za peníze. Jako otec udělám všechno pro to, aby moje děti vyrůstaly v bezpečné zemi a nemusely se bát vyjít na ulici, kde by je mohl někdo ztlouct, protože mají světlou pleť, nebo by na ní mohla explodovat bomba. S bezpečnostní našich dětí se zkrátka nekšeftuje.
Marek Černoch
Evropa pod náborem teroristických útoků

Evropou otřásl další brutální teroristický útok. Dočkáme se už konečně adekvátní reakce evropských politiků?
Marek Černoch
Hrozí nám absolutní ztráta soukromí?

Evropská unie chystá v tichosti změnu zákona, podle kterého bude mít policie právo číst naše zprávy přes chat.
Marek Černoch
Žijeme snad v době, kdy se za pravdu trestá?

Evropský parlament zrušil poslaneckou imunitu šéfce Národní fronty Marine Le Penové. Policie zahájila vyšetřování poté, co Le Penová zveřejnila záběry z vražd páchaných islámskými radikály.
Marek Černoch
Incident indického Boeingu 777 nad ČR očima bývalého pilota Boeingu

Dopravní letadla mají minimálně dvě rádia (vysílačky), mají tzv. odpovídač sekundárního radaru (díky kterému jsou vidět na radaru) a další systémy, kterými jsou schopny komunikovat s řízením letového provozu nebo nebo s dispečinke
Marek Černoch
Konec kampaně HateFree, jako vítězství zdravého rozumu.

Končí kampaň jejichž hlavním cílem byla pouze cenzura nepohodlných názorů. Stát nemůže říkat občanům, co si mají myslet!
Další články autora |
Válku vyřeší konec vojenské pomoci, řekl Putin Trumpovi. Probrali hokej i vztahy
Prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Donald Trump v úterním telefonátu „podrobně a otevřeně“...
Bombové hrozby v Praze. Policie evakuovala tisíce lidí, odklonila dopravu
V Praze se ve čtvrtek večer uskutečnily masové evakuace kvůli nahlášeným bombám v pražské Lucerně a...
Proč se to zvrtlo? Trump čekal boxerský pás, ale Zelenskyj ukázal fotky se zajatci
Američtí představitelé začali věřit ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ačkoliv jejich...
Masivní hřib nad Ruskem. Ukrajinci zasáhli základnu strategických bombardérů
Saratovská oblast se v noci stala cílem ukrajinských dronů. Bezpilotní stroje údajně zasáhly i...
Daňové přiznání za rok 2024: využijte formuláře pro internetové podání
Jako každý rok i letos musí mnoho podnikatelů, drobných živnostníků i další osoby samostatně...
USA vyjednaly příměří v Černém moři. Až zrušíte bankovní sankce, říká Kreml
Spojené státy v úterý oznámily, že uzavřely dvě samostatné dohody s Ukrajinou a Ruskem o dílčím...
Popření nebo ztráta paměti. Jak se „tajní“ a ministr v USA vykrucovali ze skandálu
Šéfka amerických tajných služeb Tulsi Gabbardová a ředitel Ústřední zpravodajské služby John...
Izrael zabíjí bafuňáře Hamásu jako na běžícím pásu. Už chystá odsun Palestinců
Premium Na březích Středozemního moře by se mohla už brzy uvolnit luxusní developerská plocha. Stačí...
„To je magorský výrok.“ Skopeček se s Okamurou přel o zatažení do třetí světové
Šéf SPD Tomio Okamura, poslanec ODS Jan Skopeček a člen STAN Ondřej Lochman se střetli s ostrou...

Prodej stavebního pozemku 1 875 m2 Přehýšov - Radějovice, okres Plzeň-sever
Přehýšov, okres Plzeň-sever
2 780 000 Kč
- Počet článků 102
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1579x