Hradní stráž jde do akce.

Při sledování včerejšího zpravodajství jsem byl opět (ne)překvapen. V reportáži z povodní, se vystřídal premiér Nečas, s prezidentem Zemanem a jejich vystoupení byla diametrálně rozdílná. Ač nejsem velkým příznivcem premiéra Nečase, jeho projev byl plynulý, měl "tvář" a bylo vidět, že to není jen „plácání“. Následující záznam s prezidentem mi ovšem připadal jako z jiné planety. Jeho projev o připravenosti hradní stráže zapojit se do pomoci během povodní (ve kterém neopomněl zdůraznit, že mu hradní stráž podléhá), byl směšný.

 V době, kdy naplno probíhají záchranné operace, kdy stovky dobrovolníků nespí, lidé posílají peníze na dárcovská konta, takové gesto spíše naštve, než potěší. Když opomenu, že hradní stáž je hlavně na okrasu a po dobu nepřítomnosti prezidentu nic nehrozí, by daleko více lidí ocenilo vidět těch 60 vojáků u rozvodněné řeky, než v budce u brány Pražského hradu. Další „zajímavou“ postavou zmíněného projevu prezidenta, byl vedle stojící velitel hradní stráže, který vypadal velmi nejistě. Tak trochu E.T., co neví na jaké je planetě a chce domů. Nevím, jestli byl opravdu nejistý nebo měl myšlenky jinde, ale byla to parodie. Prezidenta respektuji, je to jistě chytrý a schopný politik, ale zatím své voliče nepotěšil. Nechci mluvit o „viróze“ nebo jiných věcech, mluvím o situaci, která je teď. Ať už uznáváme prezidenty jiných států nebo ne, v případech katastrof jako je teď u nás a Evropě, státníci se zapojují daleko více. Jestli to dělají pro zvýšení popularity nebo to myslí vážně je jiná věc. Když jsem pak viděl názory na výše zmiňované reportáže na sociálních sítích, nebyl to jen můj pocit.

Vyšlo slunce, voda na některých místech klesá a i ta místa, na kterých voda ještě plně nekulminovala, to věřme, ustojí. Začnou se sčítat škody, opravovat a život půjde dál. Ale krizové situace vždy ukážou pravost charakterů a náhled na ty, kteří jsou v čele státu, se pro mnohé jistě změní. Pokud je to vůbec ještě možné.
 

Autor: Marek Černoch | úterý 4.6.2013 10:30 | karma článku: 23,01 | přečteno: 1262x

Další články autora

Marek Černoch

Evropa pod náborem teroristických útoků

Evropou otřásl další brutální teroristický útok. Dočkáme se už konečně adekvátní reakce evropských politiků?

23.5.2017 v 12:16 | Karma: 35,77 | Přečteno: 1202x | Diskuse | Politika

Marek Černoch

Hrozí nám absolutní ztráta soukromí?

Evropská unie chystá v tichosti změnu zákona, podle kterého bude mít policie právo číst naše zprávy přes chat.

31.3.2017 v 17:41 | Karma: 34,89 | Přečteno: 904x | Diskuse | Politika

Marek Černoch

Žijeme snad v době, kdy se za pravdu trestá?

Evropský parlament zrušil poslaneckou imunitu šéfce Národní fronty Marine Le Penové. Policie zahájila vyšetřování poté, co Le Penová zveřejnila záběry z vražd páchaných islámskými radikály.

6.3.2017 v 13:05 | Karma: 41,89 | Přečteno: 1659x | Diskuse | Politika

Marek Černoch

Incident indického Boeingu 777 nad ČR očima bývalého pilota Boeingu

Dopravní letadla mají minimálně dvě rádia (vysílačky), mají tzv. odpovídač sekundárního radaru (díky kterému jsou vidět na radaru) a další systémy, kterými jsou schopny komunikovat s řízením letového provozu nebo nebo s dispečinke

22.2.2017 v 15:20 | Karma: 35,31 | Přečteno: 2213x | Diskuse | Společnost

Marek Černoch

Konec kampaně HateFree, jako vítězství zdravého rozumu.

Končí kampaň jejichž hlavním cílem byla pouze cenzura nepohodlných názorů. Stát nemůže říkat občanům, co si mají myslet!

7.2.2017 v 16:28 | Karma: 40,41 | Přečteno: 1492x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Lidé se loučí s papežem v bazilice sv. Petra. Tělo upravili, aby vydrželo teplo

23. dubna 2025  9:15,  aktualizováno  11:35

Přímý přenos Bazilika svatého Petra ve Vatikánu se krátce před 11. hodino otevřela veřejnosti, která se tam do...

Výbušniny mezi polštáři i kosmetikou. Za požáry na evropských letištích stálo Rusko

23. dubna 2025  11:32

Za loňskou sérií požárů balíčků na evropských letištích stojí agenti naverbovaní ruskou vojenskou...

Zdravotní prohlídky starších řidičů mají být od příštího roku nutné od 70 let

23. dubna 2025  11:32

Přímý přenos Pravidelné zdravotní prohlídky starších řidičů mají být od příštího roku nutné od 70 let věku místo...

Svědkyně v kauze zápasníka Růžičky pobavila jednací síň, soudce hrozil pokutou

23. dubna 2025  11:21

V případu sedmadvacetiletého zápasníka Tadeáše Růžičky, který stojí před soudem kvůli loupeži,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 102
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1579x
Dopravní pilot a v současnosti poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Veřejně činný. Osobní stránky www.marekcernoch.cz

Seznam rubrik