Studenti se bouří proti tomu, co zvolili

V Čechách patří k dobrému vychování inteligence a lidí podnikatelského světa volit českou pravici.

Celý svůj aktivní život se pohybuji mezi středoškolskými studenty, a tak jsem zažil, když přijeli naši žáci ze stávkujících vysokých škol bortícího se komunistického režimu, pamatuji si optimistická slova Václava Havla o studiu ve svobodné společnosti.

V posledních letech je studentskou módou volit pravici, levicovost je něco pro inteligenčně omezené, dosti zaostalé, nešikovné, neschopné, a tak jsem si téměř jist, že současné koaliční strany měly velkou podporu právě z řad vysokoškolských studentů a pravděpodobně se nemýlím, když k této většině také zařadím vysokoškolské profesory. Zajímaly by mne objektivní studie k tomuto tématu.

I odbory jsou u těchto skupin téměř něco ďábelského, nesmyslného, postkomunistického, hloupého, učitelské odbory se na mnoha školách zcela zhroutily.

Pravice přece jasně deklarovala, že školné bude, byla zvolena /i když neměla vítěznou stranu/, tak nechápu proč ten odpor, když je vše v souladu. Pravice vyhrála, chce školné, chce podporovat soukromý sektor, banky se pomějí.
Chceš studovat, je to zboží, zaplať!

Jenom nepatrnou poznámečku. V současné době se staví nové odpočívárny pro lidi, kteří se dostali do rozporu se zákonem. Vybudovat jedno lůžko pro vězně stojí milion korun, nad tím se nikdo nezamýšlí, že by si mohli vězni platit své ubytování? To snad ne, vždyť oni chudáci nic nemají, neboť ti úspěšníé jsou bohatí, protože nebyli chyceni, pokud to bereme podle Balzaca, že za každým velkým majetkem se skrývá zločin, volně parafrázuji.

Krutý komunizmus zavíral lidi a šťastně svobodný kapitalizmus je zavírá ještě víc a staví nové a nové věznice. Doposud nezazněla jasná otázka, jestli náhodou není něco v nepořádku, když roste potřeba věznic.

A jsme u toho. Věznice i školství jsou na prvním místě ideový problém, a zejména problém mravní!

Už Konstantin prozíravě v Proglasu říká, kniha vás polidští. Samozřejmě že má na mysli křesťanskou morálku, ale platí to i obecně. Vzdělání pokud nepolidšťuje, je nesmyslné.

Komenský neříká jen tak, že vzdělání má být zdarma a pro všechny. Interpretujme to alespoň tak, že má být dostupné pro všechny.

Už slyším, jak volají čeští bohatí, ať si to platí každý stejně, to je spravedlivé!

Nelze vytvořit ghetta nevzdělaných lidí bez naděje, ti si budou svou naději vždy hledat jakkoliv, třeba nezákonně.

Geniální cestu objevili v Čechách tak proklínaní jezuité, kteří toho kupodivu přinesli, co se týká vzdělání, tolik dobrého.

Paradoxně když byli Josefem II. zrušeni, tak bylo i to dobré ze dne na den rozbito. Létání ode zdi ke zdi není tedy jenom výsadou českých dějin.

Jezuité zavedli, že bohatí si vzdělání platili a chudí ho dostali zadarmo. Vzdělaný člověk by měl být pro společnost přínosem. Moderní společnost bez vzdělání?

V Čechách byly opuštěny ideje, začalo vládnout hlupáctví, neexistují zásady. Nakládání s veřejnými prostředky je toho důkazem, jednání i mluvení politiků taky.

Nehledají se opravdové příčiny. Nikdo se neptá, proč je třeba větší množství věznic, proč roste ženská kriminalita.

Zmizela slova humanita, solidarita, politika se propojila s kapitálem, a to od nejnižších venkovských poměrů až samozřejmě po ty nejvyšší, došlo to tak daleko, že se vymyslel nový obor lobbismus, jenž spojuje svět politiky s kapitálem a je kupodivu legální!

Pokud se budou studenti chovat jako rozmazlená ukňouraná mládež, která si uvědomila pozdě, co sama volila, je její chování odpudivě nemravné.

Pokud jí konečně dojde, které jsou opravdové hodnoty, nezměnily se kupodivu od středověku, pokud budou hodnoty na prvním místě, a to třeba že lékař léčí, až následně vydělává peníze, že právník hledá spravedlnost, až potom následují peníze, učitel předává hodnoty, až potom následují peníze, politik se obětuje pro společnost a pro hodnoty humanity, tudíž staví se na odpor násilí a hájí slabé, až potom následují peníze, pak se teprve bude zase v naší zemi lépe dýchat i lépe žít.

Kdypak tohle ale nastane? Kdo o tom rozhoduje a rozhodne?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jaroslav Cempírek | čtvrtek 19.1.2012 20:05 | karma článku: 44,61 | přečteno: 7333x