Filipínský pilot bez bázně a h/H/any alias Harrison Ford...
Všichni, co znají jeho puritánskou a submisívní povahu, tak jistě inuitivně vědí, že již prozkoumal v rámci sociologických studií, desítky domů, kde nebohé dívky musí prodávat svá tělíčka, neboť k nim ještě nedošlo, že existuje vědecký postup, jak se zbavit buržoazního kapitalistického vykořisťovatelského jha. Tudíž nevědí o zářném příkladu severokorejských soudruhů, kteří zjevně překonávají oportunistické soudruhy čínské.
Místní Van Damm se stal dalším Liborovým bratrem a jsou jich bratru na stovky, a Liborek již přihlížel rytířskému souboji, který se svou intenzitou dal srovnat pouze s boji bájného Nibelungu, místní hrdina je totiž německého původu, tudíž vlastně nejbližší slovanský bratr blonďáčka Liborka.
Liborek se do boje nezapojil, ale když pochopil, že hrdinovi jedna zrádná Filipínka namíchala cosi do nápoje skvělého valhalského bojovníka, tak upomněl filipínského proradného kávového rváče lehkým ťuknutím do ohryzku, že to je nevhodný postup, vzal mu montpáku z ruky a hodil ji mimo dosah bojovníků.
Z tohoto jemného poetického příběhu vyplývá, že se v Liborově životě zase až tolik nezměnilo.
Náš borec ještě nelétá, i když velmi pilně polyká hory anglických slovíček pod dohledem exotické filipínské učitelky.
Čeká ho let s ultralehkým strojem Fascination, česko-německé výroby z ostrova na ostrov až někam do Thajska a Malajsie. Představme si to jako něco podobného, kdyby se někdo na silničním kole pokoušel přejet Saharu, místo aby zvolil pořádného teréňáka s náhonem na všechna čtyři kola.
Fascination má zatím rozleptaná křídla od benzínu, který unikl do křídla z netěsnícího palivového systému.
Všichni máme v paměti film s výše zmíněným Fordem, jenž létal v podobných podmínkách s bytelným hornoplošníkem s ohromným hvězdicovým motorem, a i tak neodolala elektroinstalace blesku.
Nás může jen uklidnit, že oba piloti budou vybaveni velmi kvalitními plovacími rukávky, na nichž je napsáno, že v případě útoku žraloků je třeba co nejrychleji ponořit hlavu. Predátor se buď lekne a zmizí, anebo zaútočí rovnou na hlavu a utrpení pak netrvá tak dlouho. S tímto optimistickým sdělením končím a jsem s pozdravem až do příště...
Jaroslav Cempírek
Vzpomínka na anglického džentlmena Rudolfa Prokopa
Anglický džentlmen odešel Ohlédnutí za ředitelem Rudolfem Prokopem Myslím, že kolegové z jiných středních škol měli důvod nám Rudolfa Prokopa závidět. Tím hlavním důvodem bylo, že nás v totalitním režimu chránil silou své osobnosti.
Jaroslav Cempírek
Něžné vlny a divák naivka Proč tolik lidí chodí na tak špatný film
Byla sobota a já zahlédl na vývěsce kina Střelnice v J.Hradci název filmu Něžné vlny a poznámku, že jde o komedii. Kdyby to byla opravdu komedie, pomyslel jsem si, tak na to určitě jdu, ale po zkušenostech s několika posledními filmy, které jsem viděl, mezi nimi třeba Klauni, jsem byl velmi skeptický. Psáno pro Deník
Jaroslav Cempírek
Aleš Háma zářil v Mata Hari
Psáno pro Jindřichohradecký deník Muzikály mám rád a největší zážitky z tohoto druhu umění mám z Broadwaye v New Yorku, kde jsem zhlédl Lions King, který mne dostal v mnoha rovinách. Dalším velkým zážitkem pro mne bylo filmové zpracování Fantoma opery. Samozřejmě že jsem viděl pár dalších muzikálů, a protože se rád poddávám jakémukoliv druhu umění, tak nepatřím mezi ty, kdo považují muzikál za pokleslé umění, a tak o málokterém muzikálu mohu říct, že se mi nelíbil.
Jaroslav Cempírek
Současný český kapitalizmus nemá právo na existenci
Psáno pro Jindřichohradecký deník Možná že se někomu zdá titulek mého článku příliš provokativní, ale já jsem přesvědčen, že tomu tak není. Zabýváme-li se kořeny české demokracie, tak byly spojeny především s humanitou.
Jaroslav Cempírek
Moderátorský diktát v předvolební kampani
Přiznám se, že jsem se v poslední době předvolební kampani nijak zvlášť nevěnoval, ale i to málo, co jsem viděl, mne překvapilo neuvěřitelnou arogancí a manipulací moderátorů.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Zemřel neurolog Ivan Rektor. Zkoumal dopady holocaustu a války na Ukrajině
V 77 letech zemřel neurolog, dlouholetý přednosta I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u...
Zemřel neurolog a bývalý prorektor Masarykovy univerzity Ivan Rektor
Zemřel neurolog, dlouholetý přednosta I. neurologické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v...
Tři koncerty v Edenu a nové album navrch. Ewa Farna píše českou hudební historii
Jen jediná žena zatím vystoupila se svým koncertem v pražské Fortuna Areně neboli v Edenu. Byla to...
VIDEO: Demolice mostu přes dálnici D4 u Jíloviště. Podívejte se, jak ho silničáři strhli
Silničáři v sobotu večer zbourali most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy. V neděli postupně...

Prodej bytu 3+1 s lodžií Chomutov, Zadní Vinohrady, ul. Patočkova
Patočkova, Chomutov
3 350 000 Kč
- Počet článků 220
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2115x



















