Přebarvený kanadský premiér a plán pro transsexuály na školních WC ve Spojeném království

Máloco ilustruje absurditu a ztrátu soudnosti naší doby tolik jako dva případy z poslední doby: První je případ kanadského premiéra a jeho údajného rasismu a druhý je případ WC pro transsexuály ve Spojeném království  

Případ první

Kanadský premiér Justin Trudeau je klasickým příkladem progresivistického a multikulturalistického liberála, který to dotáhnul až na nejvyšší pozici ve své zemi. Tento pán, dle mnohých charakteristik jakýsi Emanuel Macron Severní Ameriky, horuje pro přijímání migrantů a pro feminismus, bojuje proti sexismu a vůbec všem nebezpečným  –ismům (do islamistické Saúdské Arábie však zbraně dodává ve velkém /1/).

Přesto i na tohoto „slušňáka“ a „vzoráče“ už před časem – patrně po vzoru kampaně Meetoo – prasklo, že před lety na jakémsi festivalu osahával jakousi reportérku /2/. Ale co už, takových nařčení bez důkazů se najde dostatek snad na každou známou osobnost. Pan Trudeau má však větší problém, dostihlo ho obvinění závažnější a především na důkazech postavené: Ano, pana Trudeaua obviňují z rasismu /3/.

Vše se semlelo před osmnácti lety, když na škole, kde pan Trudeau učíval, uspořádali karneval s arabskou tématikou. Rasista Trudeau se při té příležitosti stylizoval do role Aladina, na hlavu si dal turban a co je nejhorší, nalíčil si obličej a ruce černým make-upem. Chápete ten do očí bijící rasismus? Každý přece ví, že u Aladina na barvě kůže nezáleží, stejně jako nezáleží na tom, zda byl muž, žena, dítě, protestant, muslim nebo rytíř řádů Jediů z filmů Hvězdné války. Naše osvícená doba prostě říká, že kdokoli mohl být kýmkoli a je zakázáno vyobrazovat nějakou osobnost s nějakými atributy její podoby – buď skutečné u historických osobností, nebo z kontextu vyplývající u osobností smyšlených, poněvadž tak vznikají stereotypy a jak by řekl mistr Yoda: „Velký stereotyp cítím v tobě, mladý padavane, ten stínem rasismu bývá!“.

Pan premiér to vše přiznává a kaje se. Má k tomu i velmi pragmatický důvod: V říjnu jsou v Kanadě volby. Řeknu Vám, já osobně být třeba těžařem z Alberty, farmářkou z Manitoby nebo Eskymákem z Nunavutu, velmi bych zvažoval, zda po takovém rasistickém skandálu budu ještě pana premiéra volit. 

Ale řečeno vážně a bez ironie: Rasistou samozřejmě není ten, kdo se při veselé příležitosti nastrojí do žertovného převleku, rasistou je ten, kdo v tak směšných maličkostech rasismus hledá. Takových neurotiků se spasitelským komplexem stejně jako se sklony diktovat svoje perverzní vidění světa ostatním však přibývá, jak o tom svědčí

 

Případ druhý

 

Zatímco problém s právy přistěhovalců všech možných kultur a soužitím s domorodci je již ve Spojeném království vyřešen k všeobecné spokojenosti, namátkou o tom svědčí třeba impozantní počet útoků nožem a kyselinou nebo množství ženských obřízek, nastává tam zásadní problém nový: Kam s transsexuály?

Erár totiž ve Spojeném království na školách plánuje, aby transsexuálové nebo genderově* nevyhranění  mohli chodit na toaletu či do šatny takového pohlaví, jaké jim zrovna vyhovuje /4/. Bohužel, objevuje se zpátečnická kritika tohoto pokrokového opatření. Jmenovitě kontrarevoluční živly upozorňují třeba na to, že děvčátka mohou mít menší problém převlékat se v šatně před někým, kdo je sice samozřejmě také děvčátko, leč místo pipinky má pindíka. Stejně tak chlapečci na záchodě mohou být poněkud nesví z toho, že si k nim stoupne (nebo jde na mísu?) samozřejmě také chlapeček, leč zjevně chlapeček bez pindíka, nýbrž s pipinkou.

Avšak odhlédněme od škarohlídů zase zpět k navrhovanému opatření: Vskutku revoluční myšlenkou je zde to, že zatímco transsexuálové a genderově neurčití budou moci chodit na dívčí nebo chlapecké záchody dle vlastního rozmaru, tak ta obtížná většinová populace bude v případě, že jim přítomnost „transsexuála“ opačného pohlaví na jejich WC přijde nevhod, muset použít „soukromé hygienické zařízení“. Netuším, co to znamená, zda ho postaví škola, nebo zda se rodiče chlapečků a holčiček dle té zastaralé předrevoluční definice (pindík versus pipinka, víme?) budou muset složit na dvě soukromé kadibudky na školním dvoře. Možná prostě budou muset znovu začít kupovat svým ratolestem plínky…

Každopádně, realizaci tohoto plánu „Komise pro rovnost a lidská práva s působností pro Anglii a Wales“ bude nanejvýš zajímavé sledovat. Už jen proto, abychom věděli, jak se s těmito potížemi vypořádat v České republice, až na taková opatření přijde řada i u nás. A já Vás ujišťuji, že přijde, stejně jako jsme dosud převzali prakticky všechny rádoby pokrokové a lidská práva rozšiřující nesmysly, co jich jen na západ od našich hranic vymysleli a odhlasovali.

Anebo to u nás, alespoň pro jednou, nedovolíme?

 

*Malý úsměv na tváři mi vyvolala skutečnost, že slovo "genderově" mi funkce automatických  oprav ve Wordu okamžitě nahradila slovem „genově“.

 

 

  1. https://cs.wikipedia.org/wiki/Justin_Trudeau
  2. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/552042/divoke-mladi-vzorneho-premiera-trudeau-pry-osahaval-reporterku-na-festivalu.html
  3. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trudeau-oblicej-karneval.A190919_054537_zahranicni_bur
  4. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/transgender-transsexualita-prava-zeny-mensiny-zachody-satny.A190916_120342_zahranicni_remy

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Lukáš Burget | čtvrtek 19.9.2019 13:00 | karma článku: 35,99 | přečteno: 1251x