Na obzoru maskovaná hnědá koalice?
Inu, dnes člověk nevychází z údivu. SPO, která se jaksi odloupla od sociální dembešli voplební zákon.ouska lici zamaskovat jako " se s fašizujícím okracie, se od počátku prezentovala jako strana levicová.. Okamura naopak vždy svými názory patřil k extrémní pravici. Nyní ale pan prezident na sjezdu SPO vysvětloval, že vlastně jejich programy jsou téměř totožné.?!?!
Inu, extrémní levice a extrémní pravice k sobě měly vždycky blízko. Vždyť Hitlerovi spolustraníci se podobně jako komunisté titulovali coby soudruzi - Genosse (Partaigenosse), a také J.V.Stalin ještě před válkou si pochvalovat „dobrého soudruha Mussoliniho“.
Ostatně, pan prezident se také ve volební kampani prezentoval jako budoucí levicový prezident, přitom většina jeho názorů nyní na Hradě se podobá spíš názorům ultrakonzervativním. Podobně, jako se tehdy prezentoval coby evropský federalista, a nyní nemůže EU přijít na jméno, stejně jako Klaus. Ten si jej proto nemůže vynachválit.
Své názorové veletoče obhajuje tím, že „jen idiot nemění názory“. Já si spíš myslím, že hlavní příčinou jeho nepředvídatelnosti je fakt, že pravdomluvnost je Miloši Zemanovi od přirozenosti zcela cizí.
Pan prezident se tedy nechal inspirovat někdejším Kalouskovým podfukem k obejití volebního zákona. Navrhl jim, aby, podobně kdysi jako on, faktickou koalici dvou politických subjektů prostě nazvali „s podporou“, aby neriskovali fiasko s ohledem na desetiprocentní klausuli pro koalice.
To lidovci, ti jsou jiní frajeři. Nehodlají obcházet zákon po Kalouskově vzoru, ale pokud se dohodnou se STAN, půjdou do voleb poctivě, jako nemaskovaná koalice dvou subjektů, a desetiprocentní klausule se nebojí. Věří voličům, že dosavadní férovou politiku Klidné síly ve vládní koalici a skutečně kvalitní program pro lidi a pro naši vlast náležitě ocení. A nakonec, „kdo se bojí, nesmí do lesa“, jak zmínil Pavel Bělobrádek.
Inu, nevíme, jak se SPO a Okamura nakonec domluví. Možná se Zemanovci nakonec zaleknou toho, jak Okamura proslul vytunelováním své vlastní stranické pokladny, když předtím ve volební kampani horoval proti všem korupčníkům ostrými slovy „konec bordelu“.
Nakonec je ale přece možné, že se ve sněmovně pod maskou „s podporou“ objeví podvodná koalice dvou subjektů, které budeme moci charakterizovat jako subjekty nahnědlé, ultrapravicové. Moc bych se z toho netěšil.
Ani s obejitím volebního zákona ale nebudou mít chlapci s jistotou vyhráno. Vzpomeňme, jak u nás dopadají „prezidentské“ strany, a to i v případech, když je prezident mimořádně oblíbený. Ať už šlo o T.G. Masaryka, nebo o Václava Havla. A tato skrytá koalice by podporu prezidenta rozhodně měla!!
Antonín Brzek
Strany pro straníky, ODS nyní pro všechny?

Po kongresu ODS mě napadlo jediné. Vzpomněl jsem si na slavné heslo OF do voleb r. 1990: „Strany pro straníky, Občanské fórum pro všechny“.
Antonín Brzek
Vivat Drahoš – prezident

Stojíme před druhým kolem druhé přímé prezidentské volby v českých dějinách. Ta minulá nedopadla dobře. Pevně doufám, že to letos napravíme.
Antonín Brzek
Máme koho volit

Skutečně, v nadcházejících sněmovních volbách máme koho volit. A nemyslím tím přehršle subjektů, kteří se letos o naše hlasy v mimořádném počtu ucházejí.
Antonín Brzek
Starostové bez lidovců.

V první polovině tohoto roku se vylíhla „Třetí síla“, dvojkoalice KDU-ČSL + STAN. Nyní tato koalice končí a je to škoda pro všechny.
Antonín Brzek
Dnešní česká pravice

Lídři ODS a TOPky se přetahují o to, kdo z nich má být lídrem na pravici. Stává se jím ale někdo zcela jiný.
Další články autora |
A modré přilby jen přihlížely... Fotka ze Srebrenice dodnes straší Nizozemsko
Seriál Nizozemští vojáci sedí na střeše obrněného vozidla, vedle sebe modré přilby. Pod nimi stojí tisíce...
Drát, který odpojil polovinu Čech. ČEPS zveřejnil snímky poškozeného vedení
Provozovatel přenosové soustavy ČEPS zveřejnil ve čtvrtek poprvé i snímky poškozeného vedení V411....
Zemřel hrdina vítězného dokumentu z Varů, policie ho našla v rybníce u Prahy
V rybníku v Ohrobci u Prahy našli svědci v neděli ráno mrtvého muže. Příčinu jeho smrti určí soudní...
Sucho na Orlíku. Hladina Vltavy je o deset metrů níž a odhalila starý jez, mlýn i bunkr
Ve vodní nádrži Orlík je kvůli suchu až o deset metrů méně vody. Kvůli nedostatku vody ve Vltavě...
Další napětí u Macronů? Brigitte odmítla podanou ruku, William a Kate přihlíželi
Při příletu do Velké Británie na státní návštěvu zažil francouzský prezident Emmanuel Macron...
Normalizujete válku a Putina! Vdova po Navalném se pustila do italského regionu
Vdova po odpůrci současné ruské vlády Alexeji Navalném kritizuje vystoupení ruského dirigenta...
Mladého řidiče přemohl mikrospánek. Probudil se až v kolejišti, kde uvázl
Nebezpečný mikrospánek přemohl v úterý nad ránem jednadvacetiletého řidiče fordu. V Třemošné na...
Signál k pokračování války, míní Kreml o amerických dodávkách zbraní pro Kyjev
Za vážná označil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa o...
Dokázali byste udeřit na Moskvu? ptal se Trump soukromě Zelenského
Americký prezident Donald Trump se v soukromém rozhovoru ptal svého ukrajinského protějšku...

Pronájem obchodního prostoru 75 m2 - Zlín, J. A. Bati 5542
J. A. Bati, Zlín
15 000 Kč/měsíc
- Počet článků 25
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 872x