Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J

jaruca

9. 6. 2008 1:47
zajímavé

konečně něco zajímavého, konzumujeme hodně hub, pokoukám na Vaše avizované stránky, najdu-li tam pojednání o toxikaci a škodlivost  díky moc

0 0
možnosti
JB

Jan Borovička

14. 3. 2008 13:53
Už se na tom pracuje

Máte pravdu, už jsem začal shromažďovat Lepidelly z celého světa :-)

0 0
možnosti
BN(

Bůh Nejvyšší (12)

12. 3. 2008 1:44
Zajímavé by v tomto kontextu bylo zkoumání dalších

příbuzných druhů ze sekce Lepidella, především v Severní Americe jich je docela dost.

0 0
možnosti

Hucul

5. 3. 2008 9:55
Zajimave.

Konecne je na blogu neco opravdu hodnotneho! Tu houbu z obrazku jsem nikdy nevidela, kazdopadne jeji schopnosti jsou fenomenalni. Uprimne Vam preji ziskani dostatecne podpory na dalsi vyzkum teto vlastnosti. Dostat treba olovo pryc z oblasti kolem silnic jen treba vysadbou geneticky upravene houby, zbavovat se toxinu v pude pomoci hub, ktere staci sebrat a radne zlikvidovat, to jsou fantasticke myslenky!

0 0
možnosti
GF

Georgis Fasulis

4. 3. 2008 18:30
Tak muchomůrky "stříbrné" to byly!

A já furt proč máme všichni po té houbovici z mnou nasbíraných růžovek vždy takovou světle šedou barvu pokožky. Myslel jsem si, že je to jen náš klasický popílkový spad z naši milé teplárny,  až teď jsem pochopil, že barva nebyla šedá, ale spíš stříbřitá a už mi není divné, proč nešla ani smýt.  :-)))

Když jsou ty muchomůrky takový skvělý vysavač stříbra, co tak je využít pro třídění nebezpečného odpadu? Muchomůrky by mohly mít podhoubí na nějákém elektronickém smeťáku a zalévany by mohly být jetým ustalovačem.  ;-)

Děkuji za poučný článek.

PS: Ty růžovky byly samozřejmě růžovky! ........    teda aspoň doufám :-)

0 0
možnosti

Pavla Borovičková

4. 3. 2008 16:39
houby, houby....

Já žasnu, kdo všechno to čte a jak reaguje......hele, dnes nic nepiš a přijď mi pomoct umýt nádobí....papapa Tvá matka

ps máme houbovku

0 0
možnosti

Sorgedoktor.

4. 3. 2008 13:46
Pane Borovičko..

a   nějaká   seriosní  informace   stran  radioaktivity by nebyla??

0 0
možnosti

Jan Borovička

4. 3. 2008 14:48
Re: Pane Borovičko..

To je dost široké téma... Obecně bylo populární v 90. letech. Radioaktivitu hub (může být poměrně vysoká a i zde záleží na druhu houby) způsobuje izotop cesia 137, ale nepředpokládá se, že by to mohlo mít vliv na zdraví konzumentů (při roční spotřebě 10 kg čerstvých hub).

0 0
možnosti

Shob

4. 3. 2008 11:18
ten chlap je carodejnice!

Ten chlap vypada uz na te fotce jako carodejnice.

A ted navic otevrene priznava, ze chce z mochomurek vyrabet stribro a zive stribro. To je jasny dukaz carodejnickych praktik!

Zavrit do zelezne pany a upalit!

0 0
možnosti

Jan Borovička

4. 3. 2008 11:20
Re: ten chlap je carodejnice!

No to je skvělé, jsem odhalen :-P

0 0
možnosti

xyz@ž

4. 3. 2008 9:59
Stříbro v organizmu.

Otrava stříbrem opravdu nehrozí. V literetuře je popsán případ tzv. "stříbrného muže", který měl díky celoživotní práci s fotografickými ustalovači šedou pleť na celém těle. Velký obsah stříbra v těle může například být i podstatou zázračných zachovalých mrtvých ze středověku. V současné době je rozšířen výzkum tzv. "nanostříbra", které má velmi silné antimikrobiální vlastnosti. Ve středověku se stříbro používalo běžně na vyrobu nádob a pohárů, a při hostinách se do jídla sypal stříbrný prášek. Nanostříbro má ovšem obrovský povrch, a proto je mnohokrát účinnější. Ve starém lékopise bylo uvedeno tzv. koloidní stříbro, a neuvěřitelný seznam indikací.Na internetu je spousta návodů na výrobu nanostříbra elektrolytickým způsobem.

0 0
možnosti

Jan Borovička

4. 3. 2008 11:20
Re: Stříbro v organizmu.

Mysleli jsme si, že by v houbách mohli být i nanočástice Ag, možné to je - např. v rostlinách jsou nanočástice zlata. Ale HR-/TEM jsme zatím nepoužili :-)

0 0
možnosti

pavel

4. 3. 2008 9:38
Pěkný článek

teď ještě najít rostliny, které akumulují zlato nebo uran, a jsme v balíku :-)

0 0
možnosti

xyz@ž

4. 3. 2008 10:03
Re: na obzoru vyřešení energetické krize.

By bych pro výzkum hub, které by adsorbovaly lidskou blbost a závist. Kdyby se pak tyto houby podařilo nějak energeticky využít, například topit s tím, svítit, a nebo dokonce točit motory, byla by světová energetická krize zažehnána.

0 0
možnosti
  • Počet článků 129
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7785x
Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.