Trefit správnou velikost trička. Že je to hračka?

Jak si koupit správnou velikost trička? Vypadá to, jako naprostá banalita. Vždyť co je na tom? To jsem si přesně říkala, když mě kamarádka požádala, jestli bych zašla s ní do obchoďáku koupit triko.

 

No prolezli jsme asi osm obchodů a vůbec to nebyla tak jednoduchá úloha jak se zdá. Jak vlastně vybírat v té obrovské nabídce různých stylů a značek?

Trefení té správné velikosti je alfou a omegou dobrého stylu. Perfektně padnoucí tričko zdůrazňuje části těla, na které jste pyšní, aniž by upozorňovalo na oblasti s nedokonalostmi. Důležité je si říct, jestli chceme něco volnějšího (v tom případě volíme tričko označené jako straight) nebo spíše něco uplejšího (ty jsou na štítku označeny coby slim nebo fit). Spíš informativní je značení – od XS (extra small) přes M (medium) a L (Large) až po XXL (extra extra large). Každá značka s ním zachází jinak (dokonce i stejná značka napříč kolekcemi) a opravdu je to spíše jen tak přibližně.

Předtím, než nějaké tričko v kabince vůbec vyzkoušíme, podíváme se do zrcadla na své nahé tělo a zeptáme se se sami sebe, co je vaše největší přednost.
Pokud si nejsme zcela jistí svým tělem - pocit, který ovlivňuje mnoho z nás - zvolme raději klasický střih (straight). Nepoužívejme nadměrnou velikost ve snaze zakrýt nedostatky. Vhodné není ani volit menší velikost ve snaze zveličit vaše přednosti, bez ohledu na to, jak působivé mohou být :)

Klasické tričko by mělo končit v oblasti horní části boků. Tím se ubezpečíme, že můžeme zvednout ruce, aniž bychom odhalili spodní oblast břicha. Krátké rukávy by neměly zakrývat více než horní polovinu vašich paží a měly by je těsně kopírovat. Dlouhé rukávy by měli končit v zápěstní jamce. I v případě nadměrného (oversized) nebo prodlouženého stylu by ramenní švy měly ideálně končit v bodě, kde končí křivka vašeho ramene.

Perfektně padnoucí tričko nás nijak neomezuje, dovolí nám pohodlně se pohybovat a nikdy bychom se v něm neměli cítit příliš těsně (s výjimkou sportovních a funkčních triček). Dobré je myslet i na různé další optické fígle – černá vizuálně zeštíhluje. Horizontální proužky zase při pohledu lehce rozšiřují

Autor: Markéta Bořilová | neděle 19.3.2023 9:56 | karma článku: 11,72 | přečteno: 551x

Další články autora

Markéta Bořilová

V čem je nejlepší chodit spát? Za mě vytahané tričko i "na Adama"!

V posteli trávíme doopravdy hodně času. Průměrný spánek každého člověka je denně okolo 8 hodin a to není za měsíc a celkově za rok zrovna málo. Často si kladeš otázku, těsně před spaním, co do peřin na sebe?

29.12.2023 v 17:30 | Karma: 9,36 | Přečteno: 4834x | Osobní

Markéta Bořilová

Jsem asi těhotná... Jak to poznám a co mám teď dělat?

Skoro každé těhotenství má své příznaky, na které by sis měla dát pozor a také bys je měla umět včas rozeznat. Samozřejmě, že nejdůležitější z toho všeho je prevence tudíž je nejlepší řešit dříve než nastanou.

18.12.2023 v 11:15 | Karma: 8,39 | Přečteno: 378x | Ona

Markéta Bořilová

Deset věcí, co se holkám líbí a klukům ne!

My holky občas máme hodně divný vkus na to, jak se oblékat (a jinak vizuálně vylepšovat). Nám se to třeba zdá super, v zrcadle to vydadá fájn, ale kluci už tak odvaření nejsou. Prostě věci, co my rády a pro kluky je to asexuální

8.12.2023 v 17:30 | Karma: 20,71 | Přečteno: 1863x | Ona

Markéta Bořilová

Jak (ne)ovlivňuje podprsenka růst prsou

Hodně holek má tu zkušenost, že jim často někdo říká pár mýtů o spodním prádle – zejména o podprsenkách. Jeden z těch naprosto nejpoužívanějších je fáma, že podprsenka brzdí růst dekoltu. Není to ale vůbec pravda.

1.11.2023 v 10:53 | Karma: 15,06 | Přečteno: 8794x

Markéta Bořilová

Jak mám odmítnout kluka?

Většinou se píšou články, ve kterých se radí, jak zaujmout kluka, který se ti líbí. Já jsem ale známá rebelka, takže tady píšu o úplně opačném problému. A sice když chce se mnou nějaký kluk chodit, ale já z nějakého důvodu nechci.

25.10.2023 v 9:38 | Karma: 15,00 | Přečteno: 758x | Ona

Nejčtenější

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec

18. dubna 2025  9:30,  aktualizováno  19.4 7:18

Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Fronta na rozloučení s papežem měří kilometr. Lékař popsal jeho poslední chvíle

24. dubna 2025  8:21

Sledujeme online Po krátké pauze se ráno opět otevřela bazilika svatého Petra, aby se veřejnost mohla rozloučit s...

V březnu by sněmovní volby vyhrálo ANO. STAN a Piráti posílili

24. dubna 2025  6:57,  aktualizováno  8:08

V březnu by sněmovní volby vyhrálo hnutí ANO, získalo by 32,5 procenta hlasů. Koalice Spolu by byla...

Podvodníci připravili fanoušky Oasis prodejem falešných vstupenek o miliony

24. dubna 2025  7:56

Kvůli podvodům se vstupenkami přišly tisíce fanoušků britské kapely Oasis v přepočtu o více než...

Jihokorejská prokuratura obžalovala exprezidenta Mun Če-ina, viní ho z korupce

24. dubna 2025  7:32

Jihokorejská prokuratura obžalovala ve čtvrtek někdejšího prezidenta Mun Če-ina z údajného...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 57
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1015x
Markéta Bořilová, alias Brněnskábloncka. Devatenáctiletá studentka ekonomie z Brna, ale studující v Olomouci. Baví mě cestování, sport, tanec, móda a trochu i politika a dění okolo mě. Docela mě to chytlo na kurzu kreativního psaní a tak zkouším pisálkovat tady. :-)

Mrkněte i na můj Instagram jako @brnenskabloncka

https://instagram.com/brnenskabloncka/

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.