Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DR

Víra je krásná do té chvíle, než mně jí někdo začne předkládat jako spásu. Jako nevěřící jsem rád, že žiju v ateistické společnosti, jelikož zatím nikdo neprokázal, že by společnost s vyšším podílem věřících či s konzervativní vládou byla šťastnější, úspěšnější a hlavně usměvavější:-)

3 1
možnosti
KC

Danieli, mýlíte se. Dnes rostou a prosperují společnosti, které si uchovaly religiozitu, zatímco ateistické společnosti duchovně chřadnou a vymírají. Příkladem je západní Evropa a zvláště Česko, kde mají žít v roce 2050 jen dvě třetiny původního obyvatelstva. Religiozita je součást kultury každého etnika a rozklad kultury je první známkou úpadku a zániku společností.

2 0
možnosti
  • Počet článků 638
  • Celková karma 28,51
  • Průměrná čtenost 1079x
Celý život jsem studoval medicínu a pracoval jako klíč ke zdravotní péči, jako venkovský praktický lékař. Po Listopadu jsem se zabýval organizací zdravotní péče a diskutoval v různých odborných časopisech. Po Listopadu jsem se účastnil politiky zakládáním Občanského fóra a Občanské demokratické strany v jedné pohraniční obci. Pak jsem postrádal u ODS nejprve konservativismus, ale posléze i pravicovost. Tak jsem vystoupil. Celý život od dětství jsem se snažil řešit vztah mezi determinismem a svobodnou vůlí. Zajímavé jsou konsekvence v teologii a justici. Celý život jsem řešil problémy věřících Bohu a atheistů. Klíčovým je, že Bůh není součástí tohoto světa. Sleduji polistopadový vývoj politiky a obávám se o naši liberální demokracii, naše občanské svobody a o právní stát, protože na můj vkus zde příliš mnoho občanů podléhá alternativnímu myšlení, jehož zdrojem je již desetiletí trvající ruská hybridní válka v Evropě, v Americe i v Africe. Pokud si chceme uchovat demokratické hodnoty, musíme se navrátit k Václavu Havlovi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez těchto hodnot nefunguje demokracie, občanské svobody ani právní stát!