Osetie není Kosovo!

Tak nám zde různí komunisti a rusofilové předhazují příklad Kosova jako precedent, který opravnuje Rusko v jeho aktivitách proti nezpochybnitelné suverenitě Gruzie. Já vám zde vysvětlím jak se situace má a proč je tento názor zcela nesprávný a pobuřující všechny logicky myslící spoluobčany. ( Upozornuji že jsem nesouhlasil se vznikem státu Kosovo )

Kosovo má 2 miliony obyvatel a Jižní Osetie má 60 000 obyvatel ze kterých je údajně 80 procent zároven ruskými občany, to znamená že pokud by Rusko chtělo zpět velké části Ukrajiny stačí rozdat pasy a pak poslat armádu ( ptám se proč mají ruský pas, pokud chtějí vlastní stát, a kdy se zde naposled konalo sčítání lidu, které toto dokazuje ). Srbský prezident byl Slobodan Miloševič, jenž svou diktaturu ( ano další rozdíl neb Gruzie je demokracii ) založil na Srbském nacionalismu. Jugaslávii ani hrdosti Srbů tím mnoho neprospěl, sobě ovšem ano. Byl jistý čas díky krátkozrakým a pro srbský plebs populárním krokům neomezeným vládcem Srbska a toho co se od něj postupně odtrhávalo.

Kosovo mělo za dob Titovy Jugoslávie autonomii včetně albánských škol. Po nástupu Miloševiče k moci byly tyto školy zavřeny. Přesto se Kosovo na rozdíl od Bosny, Slovinska a Chorvatska domáhalo svých práv pomocí politiky a ne zbraní. Ovšem Miloševič po porážkách v ostatních válkách co spoluvyvolal pokračoval v utužování represí zde a zníčil tak autoritu těch co žádali autonomii pokojnou cestou a místo nich nastoupili radikálové z nechvalně známé UČK...

Naopak Osetie byla vždy pátou kolonou Ruska v Gruzijském státu. Nikdy zde nebyl cíl stát se samostatným státem. Něco, co má 60000 obyvatel, co prý přijali ruské pasy se dá těžko nazvat národem. Cílem je secese jižní Osetie k Ruské federaci. Po této secesi by se ztratila veškerá naděje na obranyschopnost Gruzie. ( viz mapa-J. Osetie je nástupiště do Gruzie- jinak by stačilo bránit horské průsmyky ) To opravdu připomíná případ Sudet. Pokud Rusku v této situaci nebude zastaveno začnou se objevovat "diskriminovaní občané Ruské federace" v Pobaltí, na Ukrajině ( Krym atd...), a postupem času snad i ve Finsku a dalších sousedních zemích Ruska.

Takže shrnuji hlavní rozdíly:

Gruzie je stát s demokraticky zvoleným vedením a fungujícím parlamentem oproti tomu Rusko je stát jenž vraždí své občany za pomocí polonia ( Litvinenko ) či kulky ( Politkovská ) a moc se zde předává mezi místní oligarchii.

Rusko a jeho předchůdce Sovětský svaz je historicky pošpiněn mnoha válkami s cizími suveréními státy ( Finsko, Polsko, Madarsko, Československo, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Čína, Afghanistán - posledních 100 let- miliony a miliony zavražděných ukrajinců, a kavkazanů pro jejich původ- miliony a miliony přesídlených... )

Jak může tento stát dělat ze sebe sama nositele míru znovu a znovu? Proč mu to lidé opětovně polykají? Nejspíše ze strachu.

Rusko šlo do Gruzie bojovat proti "genocidě",ale samo provádělo genocidu jen před pár lety v Čečensku a nevšiml jsem si, že by Rusku někdo bránil v jeho aktivitách ( Čečensko je nepoměrně větší než J. Osetie a genocida zde trvá několik let, těžko srovnávat s nočním bombardováním. )

Před bombardováním Srbska v případu Kosovo probíhala jednání a byla snaha umravnit Srby za pomocí sankcí a mezinárodního společenství ač boje v Kosovu již probíhaly...Rusko zaůtočilo hned ráno. Zajímavá akceschopnost a mírotvornost...

V Kosovu bojovaly polovojenské jednotky ( oblíbená Miloševičova praktika ), které uznávají jen své zákony. Oproti tomu Gruzie nasadila regulerní armádu a jejím cílem nebylo vyhnat obyvatelstvo ( cíl Srbů) , ale obnovit kontrolu nad vlastním strategicky velice duležitým územím...

Hned jak Miloševič přistoupil k jednání bombardování ustalo ( neobhajuji toto bombardování pouze líčím rozdíly) Gruzie včera jednostranně vyhlásila příměří a začala se stahovat z Osetie. Rusko toto vidí jako slabost a příležitost. Potápí gruzijskou lod a jeho doplnuje armádu do svého dalšího loutkového státu Abcházie, kde arogantní ruský! generál dává ultimátum ke stažení. ( upozornuji že v Abchazii se neválčilo tudíž Rusko záměrněš rozšířilo válku i do této oblasti.)

Pokud i přesto chcete srovnávat jednání Ruska a USA uvědomte si, že USA za posledních 100 let neanektovalo žádné území! Poražené Německo i Japonsko dostalo šanci jít vlastní cestou po mohutné hospodářské a počáteční politické pomoci. Naopak Rusko každou válku v historii, kterou vyhrálo, zásadně užilo k anexi dalších územi!!

Pokud bych měl popsat současnou politiku Ruska 2 slovy tak expazionistická a agresivní...

Podle posledních informací překročili ruské jednotky hranice J. Osetie a snaží se obsadit další města v Gruzii a nadále útočí na cíle v celé Gruzii, přestože opět přišel návrh na další příměří. Rusko argumentuje pokračujícími boji ovšem kdo by dál bojoval po porážce vlastní armády v ohrožení vlastní státnosti?

Věřím, že akce Ruska neprojdou bez celosvětového odporu jak diplomatického tak morálního a v nejhorším případě i vojenského neb toto je jasný důkaz vzrůstající arogance a agresivity Ruska vedeného bývalými aparátčíky KGB, kteří si předávají moc tak aby obešli vlastní ůstavu a demokracii...

Skydream

 

 

Autor: Filip Bohata | pondělí 11.8.2008 21:07 | karma článku: 41,35 | přečteno: 8193x