Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kapitola 14. Lichá

Kapitola 14. „Dneska vás moc nepochválím, Ester, ale to asi ani nečekáte…“ zahájila druhou část sezení psycholožka se zajímavým příjmením Lichá.

Ester někdy napadalo, jestli se s jejím klasickým staropanenským vzezřením, usedlými svetříky, kostnatou postavou a ošoupanou kostkovanou sukní, vůbec někdy ve svém životě seznámila někým Sudým, nebo takhle Lichá stráví život ponořená do problémů cizích lidí. No co, katoličtí kněží také často radí v záležitostech, které ve většině případů nikdy nezažili, jako třeba sex a manželství - a generace věřících jim to polykají i s navijákem, tak proč mít předsudky?  

Přišla ta část, kdy Ester musela poslouchat rady (Liché?). Musela uznat, že jako psycholožka byla celkem dobrá, rozhodně byla upřímná a s ničím se nemazala. Ester ji doporučila kamarádka, že jí to pomůže se „v sobě vyznat“. Nebo to možná pomáhalo Liché, vyplnit prázdno ve vlastním životě. Ale to bylo nakonec jedno. Sezení pokračovalo.

„Našla jste si ta pravidla, jak jsem vám minule doporučila? A pracujete na tom?“ Ester pobaveně kývla „Nedělám v podstatě skoro nic jiného…“ „Už nějaký ten pátek ke mně chodíte a stále se točíme v kruhu. Ten člověk není v pořádku, říkáte to sama.  Pravděpodobně má i nějakou lehčí poruchu osobnosti. Přesto vás neustále dokola přitahuje. Pokud jste to s rozchodem myslela vážně, proč ten rozepnutý knoflík na košili, proč ty pohledy? To spíš vypadá na cílené mučení vás obou, Ester, a to už jsme si před časem zakázaly…“

Něco na tom bylo. Co to vlastně udělala? „Máte pravdu, ale já to nemám úplně pod kontrolou, kdyby ano, nemusím chodit sem… chybí mi, strašně. A to nevyřeší během pár dní nějaký manuál...“ „Já vím, ale musíme postupovat krok za krokem a nedělat tyhle zbytečné boty.“ Boty… od včera nemohla zapomenout, na jejich žhavou scénku v kuchyni. Skoro ji mrzelo, že to nenechala pokračovat. „Ale odešla jsem, zarazila jsem to, za to mě přece klidně pochválit můžete…“ pokusila se  získat plusové body... “Dřív bych to nedokázala.“

Lichá kroutila hlavou…“Musím se ho opět zastat, od začátku vám říkal, co nabízí, varoval vás, snažil se vás zarazit, nechával se poznat, ale vy jste mu opakovaně tvrdila, že to zvládnete a že nic víc chtít nebudete. A že ho chcete jakkoliv, i malou část z něj. Ustoupil vám, porušil kvůli vám spoustu svých zásad. A vy byste teď ráda, aby kvůli vám riskoval všechno, když ani vy sama nemáte jasno. To je docela sobecké, myslíte taky někdy na vaši rodinu?“

Tak… a za tohle platím 750 Kč za hodinu? Pomyslela si Ester pobaveně. Ale věděla, že Lichá má v mnohém pravdu. Navíc věděla, že „běžní smrtelníci“ těžko mohli pochopit tu návykovou energii a souznění, co mezi sebou s Michalem měli.

„Myslím na ně pořád. A kdybych se mohla nějak přeprogramovat, hned to udělám. Dobrovolně jsem si to nevybrala, to přece víte.“

„Připomínáte mi řadu žen, které sem chodí. Vždycky jim říkám, že náš hlavní problém je, že žena v podstatě neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Ester, myslete na to, že Michal se snažil celé ty roky zachovat správně. Ano, pravděpodobně vás i miluje a vy jeho, máte nějaké divné spojení, já vím, ale on na rozdíl od vás má v sobě i kus zodpovědnosti k trvalým závazkům, které na sebe vzal. Ujasněte si, co vlastně chcete vy.“

Lichá mluvila jako kniha. Ale nějaká jiná, než Ester chtěla číst. Ester věděla, co chce a to naprosto přesně. Ale Michal to nenabízel. A přišlo jí to ne jako projev správnosti, ale jako nedostatek odvahy. „Zodpovědnosti? Vždyť se na mě včera vrhl jako jelen v říji… To, že jsem měla hezkou košili, ho přece neomlouvá. Kdyby bylo na něm, užíval by si výhod tajného randění a navenek předstíral spokojené manželství. A myslím, že nejsem jeho první ani poslední „oběť“.

Lichá poklepala na hodinky a ukončila sezení. „Pracujte na těch bodech a buďte silná. Vy to dokážete… jednou.“
Ester se snažila přijít na to, co by vlastně měla dokázat… Další pravidla rozchodu zněla takhle: Přestaňte čekat, že vám váš bývalý zavolá a řekne, co chcete slyšet. Něco jako… „Strašně jsem se mýlil, miluju tě, měla jsi pravdu, udělal jsem strašnou chybu a budu se ti to snažit vynahradit po celý zbytek života.“ To se bohužel NESTANE! Přestaňte zírat na telefon!

Smiřte se s tím, že nikdy nezískáte odpovědi na své nezodpovězené otázky, nikdy to nebudete umět úplně uzavřít. Prostě zapomeňte na čistý stůl, jen od toho bordelu odejděte a nechte to za sebou…

Dobrá dvě pravidla, první, která dávala trochu smysl…  

Náladu si musela spravit klasickou „rozchodovou“ písní od Bruno Marse, When I Was Your Man. Tedy…Měl jsem ti kupovat kytky, když jsem měl ještě šanci a byl tvůj chlap…

Celý český text písně

Což byl text, který přesně neodpovídal pravidlu, které právě citovala. Protože chlap, který by byl schopný takové sebe-reflexe, pokání a omluvy, jako autor tohoto textu, by měl tu ženu pravděpodobně zpátky do deseti minut… ale… jak říkalo pravidlo… to se  NESTÁVÁ!

 

 

Kapitola 1 Čarodějův cylindr

Kapitola 2 Příběh Valentýnský

Kapitola 3 Tak na tři se rozdělíme...

Kapitola 4 Hladová myš na cestě do ráje sýrů

Kapitola 5 Dřív zamrzne peklo... než tě nechám jít

Kapitola 6 Moje oblíbená chyba

Kapitola 7 Pravidla pro příštích 21 dní

Kapitola 8 Nerovný soupeř

Kapitola 9 Špatný až na kost

Kapitola 10 Nikdy mě neopouštěj, ani když ti řeknu...

Kapitoa 11 Růže

Kapitola 12 RozeznávámKapitola 13 Nepředstavujte si bývalého přítele nahého!

Autor: Tereza Boehmová | čtvrtek 18.6.2015 14:38 | karma článku: 8,97 | přečteno: 485x
  • Další články autora

Tereza Boehmová

Knížka pohádek Zuzanka a Goldýš slavnostně pokřtěna a vypravena do světa

Publikuji (jako soukromý blog) pár fotografií z uvedení knížky pohádek Zuzanka a Goldýš na trh. Na křtu panovala veselá atmosféra, přišlo hodně lidí a spoustu podpisů si užily i dvě ilustrátorky Anna a Emma Boehmovy.

8.11.2018 v 17:03 | Karma: 5,71 | Přečteno: 299x | Diskuse| Média

Tereza Boehmová

Pozvánka na křest knihy Zuzanka a Goldýš

Milí čtenáři a blogeři, podařilo se mi dopsat knížku pohádek Zuzanka a Goldýš, která se teď objevila v kamenných obchodech i online knihkupectvích. Srdečně Vás zvu na křest 18.10. 2018, v 17:00. Neoluxor, Václavské nám. 41, PH 1.

30.8.2018 v 20:24 | Karma: 7,08 | Přečteno: 297x | Diskuse| Kultura

Tereza Boehmová

Milí voliči Andreje Babiše, prosím odpusťte si už…

Znáte ten příběh... Byla krásná, mladá, sexy, zdála se čestná, přímá a upřímná, přísahala vám věrnost a vy jste s ní vstoupili dobrovolně a s velkou parádou do svazku manželského.

11.10.2017 v 14:12 | Karma: 44,09 | Přečteno: 8154x | Diskuse| Politika

Tereza Boehmová

Nové články na boehmova.blog.sme.sk

Toto je soukromý článek, kam si budu postupně přidávat odkazy na texty, které zveřejním na blogu sme.sk. Je určen těm čtenářům, kteří rádi četli moje texty - aby je nemuseli hledat. Stačí prokliknout.

23.5.2017 v 11:29 | Karma: 12,65 | Přečteno: 558x | Diskuse| Společnost

Tereza Boehmová

Můj blog najdete nyní "v exilu" na sme.sk

Jak už víte, odešla jsem z pozice administrátorky blogu iDNES.cz na protest proti zneužívání médií vlastněných šéfem ANO Andrejem Babišem pro vlastní politické potřeby.

14.5.2017 v 17:38 | Karma: 15,79 | Přečteno: 725x | Diskuse| Osobní
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

Vydělávají na migrantech miliardy. Jak v USA funguje byznys neziskovek

22. června 2024

Premium Komu by se to nelíbilo? Plat milion dolarů pro ředitele, půl milionu pro hudební terapeutku....

KOMENTÁŘ: Strašidlo Macronova převratu. Chce být součástí dějin?

22. června 2024

Premium Rozhodnutí francouzského prezidenta rozpustit parlament odpovídá zcela duchu Páté republiky, jež...

ANALÝZA: Česká justice je loď plná děr. Přidat chtějí na soudech i ve věznicích

22. června 2024

Premium Ačkoli to tak lidem často nepřipadá, české soudnictví je podle nedávného unijního žebříčku jedním z...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 393
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4507x
Nová knížka pohádek Zuzanka a Goldýš mi vychází právě nyní, už je v knihkupectvích nebo možno koupit i přímo na www.boehmova.cz

Aktuálně spolupracuji s časopisem Reflex. Ráda píšu fejetony, pohádky a básničky. Vyšly mi zatím dvě knížky Matka z cukru a oceli a pohádky Zajíček Zlobílek.  Vystudovala jsem žurnalistiku, žila chvilku v USA, v Praze jsem pak pracovala například v rubrice názory MF DNES jako editorka.
Píšu články a fejetony do různých časopisů a zabývám se firemním PR.

Na svět se dívám optikou liberální feministky. Mám velmi ráda milé a chytré muže, kteří si nemyslí, že žena je jen služka a ozdoba, ale životní partnerka a u ženy ocení inteligenci a vtip.

Od roku 2007 do května 2017 jsem pracovala pro iDNES.cz - jako administrátorka tohoto blogu, pozici adminky jsem opustila na protest proti zásahům majitele Andreje Babiše do obsahu novin. Cítím, že nemohu být po těchto událostech součástí značky iDNES a MF DNES..
Odcházím sem: https://boehmova.blog.sme.sk/