V Česku aneb v zemi, kde nic není tabu..

Sex nejmíň ve třech, swingers party a jak se na ní obléci, milenka i manželka a video rovnou z postele. Ano, dnešní média nám nabízejí vše. 

Vše je dovoleno, nic není tabu. Ještě před pár lety čtenáře zaujal můj článek Zlodějky manželů, který vypovídal o tom, že když jedna žena zboří jiné ženě manželství, tak se za pár let nemůže divit, že se jí stane třeba to samé.

Pro někoho jsou hodnoty nudné. Láska, věrnost, čestnost, důvěra, nezištnost a mohla bych pokračovat dál. Každý si může do pomyslného seznamu přidat to své, na čem mu záleží, čeho si cení.

Kazatel a psychiatr Max Kašparů to svém rozhovoru na idnes, řekl velice dobře. U nás se smí vše a nic není tabu, což je veliká škoda.

Myslím, že dobro vymezuje zlo a hranice pomáhají udržet to dobré nejen v mezilidských vztazích, ale vymezují podstatu ve všem.

Dětem vštěpujeme různé mantinely, abychom je uchránili a pomohli vyznat se v dětství se vším, co je čeká.

Naše společnost mantinely už moc neuznává a velice jí to škodí a chybí. Už jen média nám odráží, že psát se může o všem, hlavně, že to zaujme a vydělá.

Na hodnotách však stojí všechno. Rodina, vztahy, společnost.

Nepíšu politika, která hodnoty předstírá a lidé je tam už dávno nehledají. Svého politického spasitele však hledají pořád a bohužel jim nevadí, že spasitel hodnoty také předstírá.

Není potřeba jmenovat, jistě si tam dodáte svá jména.

Hodnoty člověka mohou podržet i v krizi, protože právě v krizi, si může definovat, co má či nemá pro něj smysl a kam jít dál.

Moc bych nám přála, abychom některé hodnoty ctili a drželi se jich, protože jinak si jako společnost velice uškodíme.

Ty pravé hodnoty, nenajdeme nostalgicky jen ve vánočních pohádkách.

Pravé hodnoty, je potřeba každý den žít a to není někdy vůbec snadné.. 

Autor: Blanka Fay | středa 12.10.2022 11:28 | karma článku: 24,99 | přečteno: 1111x

Další články autora

Blanka Fay

Jsem abstinent aneb závislí bojují nejtěžší boj v životě..

Už několik let jsem dobrovolný abstinent. Prostě nepiju. Vím jaké zlo je jakákoliv závislost a v padesáti letech si nepotřebuju alkoholem nic dokazovat.

1.1.2025 v 9:51 | Karma: 18,36 | Přečteno: 557x | Diskuse | Společnost

Blanka Fay

Já, já, já a poté Bůh aneb mediální sebeprezentace farářky Martiny Viktorie Kopecké..

Už jsem o tom dříve psala. Jako věřící mi duchovní v médiích nevadí. Přece jenom, kde jinde hledat duchovní podporu a inspiraci než u těch, kteří by měli být duchovně mnohem dál než běžný smrtelník.

19.12.2024 v 13:47 | Karma: 27,04 | Přečteno: 991x | Diskuse | Společnost

Blanka Fay

Reklamní blok jménem Český slavík aneb ztracená důstojnost české hudby..

Bylo to nedůstojné a hudbu to degradovalo na pouhou frašku. Páteční večer ve Forum Karlín byl o všem možném, ale ne o hudbě.

30.11.2024 v 9:44 | Karma: 40,94 | Přečteno: 5981x | Diskuse | Společnost

Blanka Fay

Vyzdvihovat Ivetu Bartošovou až po její smrti je holým pokrytectvím...

V době kdy jsem studovala Mediální komunikaci na vysoké škole články o Ivetě Bartošové plnily každý bulvár. Po svatbě, s dnes již zesnulým producentem Pomejem, mi jí bylo hodně líto.

10.4.2024 v 14:35 | Karma: 35,58 | Přečteno: 3548x | Diskuse | Kultura

Blanka Fay

Jan Bendig by si měl nejspíš začít sypat popel na hlavu..

Bylo to domluvené nebo nebylo? Tak tuhle otázku, si v listopadu po incidentu s moukou během večera Českého Slavíka, dost lidí pokládalo.

23.2.2024 v 15:15 | Karma: 32,17 | Přečteno: 2675x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Diplomacie po americku. Vance se v Itálii snažil vtipkovat a skončil u „blbce“

19. dubna 2025  12:39,  aktualizováno  13:53

Americký viceprezident J. D. Vance při své návštěvě Itálie znovu rozvířil diplomatické vody...

Na Zlínsku v centru obce zemřel cyklista, srazil se s osobním autem

19. dubna 2025  13:23

V Brumově-Bylnici na Zlínsku se v sobotu cyklista srazil s osobním autem a zemřel. Nehoda s...

Sex za mřížemi. V Itálii otevřeli speciální vězeňskou místnost pro „intimní setkání“

19. dubna 2025  12:12

V Itálii v pátek začala fungovat první vězeňská místnost vyhrazená pro sex. V návaznosti na...

Školní diskotéky, poukázky na kafe. Rusko vymýšlí, jak nastartovat porodnost

19. dubna 2025  12:12

Zákaz propagace bezdětného životního stylu nebo omezování dostupnosti potratů. Ruští úředníci v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 397
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2733x
 

Jsem věřící písničkářka, textařka, skladatelka a klavíristka. Vystudovala jsem magisterský obor sociální  a mediální komunikace a hru na klavír. 

blankafay.cz | písničkářka, textařka a klavíristka..