Na pracáku: Teplo, útulně a v televizi běží pohádky!
Před pár měsíci jsem si tam poseděla a díky „inovačním“ dokumentům jsem se v duchu přenesla do dětství v komunismu a seriálu „A je to.“ Vůbec jsem netušila, kolik animátor musel namalovat těch postaviček, než natočili jeden záběr.
Ale zpátky k realitě. Pracovní úřad vám práci nepomůže sehnat, ale musíte lítat s lístečky od lékaře, když marodíte. Vždycky, když na mě přišla řada, tak jsem poslušně sedla před paní úřednici ani jsem nedutala. Jsme přece na úřadě a tady se dohadovat moc nesmí, protože vám aspoň zaplatí to zdravotní a jinak se můžete jít napást.
Mám vysokou školu, hovořím plynně anglicky a nedali mi práci s kvalifikací pro středoškoláka. Proč?
To netuším, ale myslím, že dřív na pozici vychovatelky přišlo pět zájemkyň. Dnes jich přijde padesát a paní ředitelka má z čeho vybírat. (Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu)
Je mi jedno, že ti, co mají dlouhodobě práci, si myslí, že ti, co jí dnes nemají, ji nechtějí.
Jsou to prostě kecy! Situace na pracovním trhu je pořád velice špatná a to nejen u nás, ale i v celé Evropě.
Stát se o mě nepostará a ani to nečekám, člověk se musí prostě nějak snažit a zvládnout to, než na tom bude ekonomika lépe.
Jenže když už takhle bojuju a nestěžuju si, tak mám jako občan právo na politiky, kteří se o něco snaží, tedy k lepšímu. Jenže ouvej.
Prezident je nejspíš alkoholik, který zapomněl jít před volbami na protialkoholní léčbu a sociální reformy jednoho politika už druhý po jeho výměně jaksi nedokončí.
Takže vám vřele doporučuju návštěvu pracovního úřadu.
Je tam teplo, útulně a v televizi se kouknete na A je to!
Ale bez práce budete pořád.
Blanka Fay
Padesátníci vám ještě ukážou..
Nemám ráda stereotypy, i když některým určitě podléhám také. Ty, co mi nejvíc vadí, se týkají generace kolem padesátky, tedy tzv. Husákových dětí.
Blanka Fay
Pukač a Spicy Pája dostali na Oktagonu 81 krvavou nakládačku aneb je tohle ještě sport?
Nešlo před tím uniknout. Nedívám se na reality show, ale díky promyšlené mediální kampani Oktagonu byl drzý, namyšlený a prostořeký Pavel Toth aneb Spicy Pája všude.
Blanka Fay
Soudit je vždycky snadnější než chápat..
Máme za sebou Štědrý den a já sedám ke klávesnici počítače. Nechce se mi, ale musím. Možná je na čase jít s kůží na trh. Přece jenom už mám za sebou desítky blogů a x let zde na idnesu.
Blanka Fay
Vánoční zázrak pro všechny z nás..
Možná je to na 3. adventní neděli odvážné prohlášení, ale letos Vánoce vážně slavit nechci. Chci si je udělat jinak a po svém.
Blanka Fay
Český slavík jako pozlátko české populární hudby Aneb ne každý zpěvák musí vyprodat Eden..
O Českém slavíkovi jsem letos vůbec nechtěla psát. Nejprve jsem na něj měla jít pracovně a když jsem onemocněla a nakonec to nevyšlo, tak jsem se těšila, že se podívám v televizi.
| Další články autora |
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....
U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit
U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...
Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry
Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...
Praha se chystá na největší velikonoční trhy v zemi. Centrum rozzáří květiny a jarní výzdoba
Největší velikonoční trhy v Česku se vrátí do centra Prahy už příští týden. Na Staroměstském a...
OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně
Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...
Pardubické Východočeské muzeum mimořádně otevřelo depozitář textilu
Ukázky oděvů z materiálů, které se už příliš nepoužívají, si dnes mohli při mimořádném zpřístupnění...
Dálnice D5 byla za Prahou čtyři hodiny uzavřená kvůli vyproštění kamionu
Dálnice D5 byla v sobotu na třetím kilometru za Prahou ve směru na Plzeň kvůli vyproštění a odtahu...
Zneužitá psychiatrie v Československu. Kniha se s ikonami, které udávaly kolegy i pacienty, nemazlí
V Sovětském svazu končili kritici režimu před popravčí četou, v gulagu, anebo, v lepším případě, na...
Špatný čas a místo. Jak to bylo s lupičem, co se pokálel ze zásahovky
Špatné místo a čas si pro třídění svého lupu vybral třiačtyřicetiletý muž v Kladně. V areálu Poldi...

Pronájem nezařízeného cihlového bytu 2+kk Brno, ulice Slepá
Slepá, Brno - Zábrdovice
17 000 Kč/měsíc
- Počet článků 406
- Celková karma 15,44
- Průměrná čtenost 2686x
Jsem věřící písničkářka, textařka, skladatelka a klavíristka. Vystudovala jsem magisterský obor sociální a mediální komunikace a hru na klavír.
blankafay.cz | písničkářka, textařka a klavíristka..



















