Zajistí nám Trump Euro ?

Číňané zcela určitě nebudou reagovat na návrhy Trumpa revalvovat svoji měnu. Rusko bude postupovat po své linii, revalvovat Rubl sice bude, ale velmi pomalu. A tak zbývá EU a kancléřka Merkelová, která dnes představuje vlastně EU.

Česká národní banka již z nějakých důvodů  odvolala výhledově intervence,ale Euro u nás prý zatím nehrozí. Když si to položíte všechno vedle sebe ,tak je jasně vidět neudržitelnost klasických kapitalistických schémat v dnešní době.Vlastně se svět v současnosti kompletně vzájemně podráží a okrádá. Papírové peníze pořád považujeme za nějakou hodnotu, protože je všichni pragmaticky používají. Vlastně stejně nemají jinou možnost i když zakazování a potlačování používání hotových peněz je všude na programu dne. Takové EET není vůbec nic jiného.

Naše proexportní politika vývozců součástek pro kompletace dílů jinde, je jen taková fikaná kamufláž, která uměle vylepšuje hospodářské výsledky, tvorbu zisku a HDP. Samozřejmě je velké tabu tento trend nějak interpretovat pro  obyčejné lidi a tak se sociální smír udržuje direktivním navyšováním minimálních mezd. Základním  směrem vývoje v budoucnosti by měl být vnitřní obchod a služby. I když určitě dojde ke změnám metodiky  výpočtu DPH, protože současný systém prodražuje lidskou práci a svým způsobem zvýhodňuje robotizovaná pracoviště. Tady pořád setrvává přesvědčení,že DPH se skoro nikoho netýká a DPH se projevuje až při konečné spotřebě u zákazníka, a to jen tehdy, když konečný zákazník není plátce DPH. Dokonce jsem mnohokrát slyšel, že to dépéháčko je nějaký bonus pro podnikatele.

Mnohokrát jsem byl i na těchto stránkách napadán těmi, co mi doporučovali studium celé problematiky, protože nechápu, jak to s tou DPH vlastně vůbec je. Ani jsem nediskutoval, hloupost se blbě vyvrací.

Daň z přidané hodnoty platí každý, kdo tvoří zisk a je to daň z jeho HRUBÉ marže, neboli jeho obchodní přirážky. U těch , kteří teprve budují výrobní technologie a skladové zásoby to takto dočasně neplatí,ale to je jiná záležitost. A zdaňovat nějaké modernizace se státu nikdy nechce, aby nevypadal jako brzda vývoje.

A tak budujeme obra na hliněných nohách a vytváříme hodnoty, které hodnotami mohou velmi rychle přestat být. To naše zaměření na automobilový průmysl nám zatím vychází, protože lidé pořád nemají alternativu k využívání aut. I přes veškeré tlaky a zdražování lidé umí počítat. A jisté zařazení ve společnosti pořád hraje tu správnou roli,za kterou musíme platit.

Vůbec bych se nedivil, kdyby rok 2017 byl z těchto všech uváděných souvislostí hodně klíčový. Jednou to stejně přijít musí a triky se dají dělat jen do určité míry. Kdyby se navrhlo zrušení jednotné měny v EU, tak se tím jen problém odsune a uděláme jen takovou otočku na jedné noze. Dluhy určitých zemí jsou stejně nesplatitelné a vysvětlování problémů třeba takového Řecka ,Španělska či Portugalska jsou jen pohádky pro neználky. Okamžitě se zjistí, že problémy má nejen skoro celá EU,ale celý svět. Teoreticky by mohla být funkční cesta podobná tomu, co zavedl Jan Žižka v Táboře, kde všichn sypali obsah svých měšců do  sudů a zavedl se jistý socialistický systém. Jenže to dosud nejde, problémů je moc a socialistický systém přerozdělování se již ani nikde neučí. Je to politické TABU.

Samozřejmě nejde dál pokračovat v současné politice, která se tváří jako plně fungující. Nějaká celosvětová devastace hodnot nás snad zítra nečeká a čínská krize v Číně ještě nepřišla. Kupodivu.

 

Třeba nastanou věci, které vůbec nebereme v úvahu. Pohyb cen u nafty jsme také nějak pragmaticky přečkali i když skutečné důvody toho dlouhého problému se nijak dál nevysvětlují.

Asi se svět ještě dlouho nijak neprobere a veškerá opatření budou jen dočasná.

 

a až se probere- může být i líp !

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Bedřich Dvořák | pátek 10.2.2017 8:47 | karma článku: 24,40 | přečteno: 1478x