Na čem je postaven dnešní kapitalistický systém ?

Říká se,že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Ono to neplatí na 100 %,protože ty zlé úmysly jsou tam také. Základní poučkou v současné cenové tvorbě je cena ztracené příležitosti. A to je také základní cesta k zotročení

aby jste nepropadli zoufalství přidal jsem jeden hezký song

https://www.youtube.com/watch?v=YbZ9kgtzZrk

Tam své filosofické úvahy začněte - ať žije jaro !

Dnešní doba vyžaduje určitou kvalifikaci v chápání ekonomických procesů. Jen poučení nebudou v šoku,až propad ekonomiky přijde. To nikdo nevyvrací a již vůbec ne dnes.

Je jedno, zda uvedu zotročení obyvatelstva nebo zotročení trhu. Trh nedělá kapitalismus,ale vždy jde o úvahy lidí. A nebo to je morálka nabídky a spekulace poptávky. Možná i obojí.

Tvrdit,že tržní systém ja základem veškeré efektivní výroby a spotřeby je jen záměrná fráze.

Mimochodem tržní systém zanikl v roce 1913 založením  FEDu. A FED funguje  od roku 1914 jako soukromé sdružení ¨vybraných majitelů kapitálu,kteří určovali a určují vlastně direktivně pravidla hry.

Jak může jedna strana - třeba nabídka určovat svá pravidla ? Podle zákonů tržního hospodářství ceny určuje poptávka a tak spekulativní nabídka nemůže vytvářet svobodný trh.

Náš "socialismus" před rokem 1990 byl jen opožděnou odrůdou myšlení kapitalistických světovládců.  Systém byl vlastně v základech stejný a nereformovatelný.

Mnoho kritiků takovýchto úvah ani netuší, co je nějaký FED ,co je zlatý standard a proč bylo Nixonem mnohé zrušeno. I prezident Kennedy byl považován za strůjce neúspěchů.

Kapitalistický systém byl vždy postaven na lžích, podvodech a, či machinacích. a ne na tržních principech. Jemněji lze říkat na manipulacích obnchodníků s informacemi.

A dnes máme věk informací a těch kohoutů je na smetišti již příliš mnoho. A tak vznikl systém pobídek a dotací,který se vyvinul v systém sankcí a protisankcí. A jsme již doma v dnešní době.

Tyto kroky jsou vytvářeny vždy k tomu,jak poškodit tu druhou stranu. Je jedno, zda vojensky,či hospodářsky.

A systém se vrací zpátky k tomu,že ideální lží je vytváření umělého strachu z čehokoliv. Dnes to vidíme názorně a denně.

Když se provalilo,že strach z radioaktivity nemusí být zase tak velký,tak se například vytvořil strach z něznámých nebezpečí z kosmu, i když nebyl ničím podložen.

Taková ozonová díra nad Arktidou byla prohlášena za celosvětové nebezpečí a propojena s klimatickými změnami. Zelený teror mohl začít.Dnes máme zase ozonovou díru na jihu zeměkoule a život jde dál.

Utratili jsme biliony dolarů za projekty,které nepřinášejí odpovídající výsledky. Ale máme nové chladničky,automobiily,barvy i očekávání výroby zařízení na obnovitelné zdroje. energií.Mnohdy  vytváří přebytek nabídky i nesmysly a lidé ve stádu kupují.

To vše je ostatně kolosální lež,neb na zemi se nic neztrácí ani nepřibývá,jen se mění formy.Tak nějaké obnovitelné zdroje dnešního typu jsou neefektivní utopií. Nejzákladnější přeměnou je samozřejmě fotosyntéza navazující na energetický systém živých organizmů ve všech formách.Svět zvířat  vylučuje mnohem více "skleníkových" olynů než veškeré automobily,letadla. lodě. a topidla.

A tak si znehodnucejeme život isolovanými "doupaty",, kde se uzavíráme do neprodyšných nevětraných prostor. Přijde doba,kdy zase vše opravené zbouráme.,

Naše poznání bohužel pomíjí tyto základní formy přeměny energie a hledá důvody pro zdůvodnění inflačního vývoje, který má zajistt zdravou ekonomiku,neb prý nuluje naše omyly a chyby.

Dnes máme období celosvětové karantény,která asi musela vzniknout.  Je to určitě lepší varianta,než celosvětová válka, i když důsledky budou stejné, nebo horší.

Musí se změnit dělba práce,logistika,těžba surovin,skladba potravin i vývoj zemědělství. K tomu musí posloužit změny v úvěrové politice a přehodnocení úroku,jako zdroje podnikání. Historie prokázala,že úrok je velké zlo a mnoho náboženství je z toho důvodu zakazuje či zakazovalo. I to dnešní naše židokřesťanství má svůj podíl na hospodářské krizi dnešní doby.Probíhají výzkumy zavedení bezúrokového úvěrování v mnoha státech.

Vývoj v Česku a bývalých státech socialistického bloku po roce 1990 byl ovlivněn naivními snahami zastánců historického kapitalismu z 18.-19. století,který již nešel použít z uváděných důvodů. Chyběl tady právě ten svobodný trh .

Nehmotné a ničím nepodložené peníze se staly zbožím a to byla zásadní chyba. Peníze byly vždy jen potvrzením o dluzích čí aktivech a neměly faktickou hodnotu.I zlato,které leží v trezorech, nemá svoji užitnou hodnotu,pokud ho nesměníte za něco potřebného k životu.

Když někdo dnes hlásá mantru udržitelného rozvoje a myslí tím vlastně udržení současného zisku,tak lže sám sobě.Účetní systémy jen vytvářejí iluzi vynikajícího postupu a lidé mnohde hladovějí.

Ziskem v rámci společnosti může být jedině realizace užitné hodnoty,kterou vytváří práce a zisk dnešního typu jde stranou.

Oceňovat výši promarněné příležitosti je sice hezké,ale nic to nevykazuje v celé škále neznámých veličin,které na vše navazují. I vytváření umělé inteligence je chybnou cestou,když algoritmus obsahuje  chybné údaje.

Současná zdravotní krize velmi dobře ukáže,kde a jaké jsou priority.

A přístup ke všemu ve světě velmi dobře dokumentuje  neschopnost při použití dřívějších možností ovlivnění peněžníhího systému v současnosti.

V malém to vidíme ne lehkém odsouhlasení nárustu našeho Státního deficitu na desetinásobek bez reptání opozice.To se všichni zbláznili ?. Nebo tu je nějaký vyšší princip ?

Nikdo z poslanců neví,co dnes dělat. Ani pan Okamura,který naivně navrhuje mnohé. Ještě,že lidé mají zdravý rozum. Bohužel si to mysleli lidé v Německu i jinde před mnoha lety.

Musí se opravdu vyřešit zadlužení občanů i firem ,které vzniklo zavedením soukromých exekutorů,likvidátorů a lichvářů. To je kámen na krku,který se musí odstranit.

Jen toho sypání popele na hlavu se u stávající politické garnitury nedočkáme.

Soudnictví a další Státní instituce se musí vymanit z nezodpovědného systému, kde není žádná přímá odpovědnost za rozhodování.

Musí se provázat právní systém v rámci EU,který měl být již dávno hotov. Místo toho jsme vytvořili nepřehledný,zaplevelený systém nesmyslů,který nelze v rámci všech států EU vůbec obhájit.

Senát není žádná kontrolní instituce,protože nemá žádné efektivní pravomoci. V rámci vývoje v Bruselu je nutno současný senát zrušit. Evropská komise musí být nadnárodním orgánem zastřešujícím všechny zapojené státy. Zastupitelé by měli být součástí našeho voleného parlamentu. 

Referenda jsou hezká,byť jednoduše zneužitelná. Většina výsledků referend neodráží názor většiny, ale úroveň manipulace  davu. Viz demonstrace milionkářů a jejich systém nátlaku.

Je mnoho možností,jak mnohé napravit.

V dnešní době nikdo nic napravit nechce a čekáme na zázrak,který nepřijde.

Časem zapomeneme a bude zase líp !

Autor: Bedřich Dvořák | pondělí 20.4.2020 8:18 | karma článku: 20,21 | přečteno: 783x