Musí malí živnostníci krátit tržby ? Stát by měl pomalu otevřít oči !

Po počáteční euforii devadesátých let nastalo utahování šroubů.Zavedlo se EET,různé evidence a manipulování s výší DPH. Pohyb výše DPH mezi 19 a 23 % ovlivní život každého žvivnostníka.Zavádět nějaké stanovení paušálů je pracné.

V Německu má výši paušálů stanovenou každý zemský okruh. A většina těch "malých" živnostníků na to přistoupí. Zaplatí nutné,případně požádá o nějaký splátkový kalendář a vše funguje.

Vyšší úroveň přinese až probuzení ekonomů a Státních úředníků při zavedení minimálního zaručeného nepodmíněného příjmu.Zatím se všelijak experimentuje,aby se dokázalo,že to není možné zavádět vůbec. Zkusili to prosadit ve Švýcarsku  a většina voličů to nepochopila. Propaganda jim vysvětlila.že ti poctivý doplatí na ty nepoctivé.

Stejně to dopadlo ve Finsku a jinde. Dnes to zase zavádějí ve Španělsku v omezeném rozsahu.V Austrálili,Brazilii a na Aljašce to je určeno prý hlavně pro domorodce,kteří prý stejně pracovat nebudou.

To je samozřejmě nesmysl ,protože  jde o provázaný systém v sociální i hospodářské oblasti,který ušetří spoustu peněz a zlepší socální a sociologické postavení obyvatelstva.Příjem dostanovu i nepracující v pracovním poměru.

.. Navíc vývoj ukazuje,že jiná cesta není. Překážky zavedení vytvářejí odborníci,kteří doufají v návrat starých zlatých kapitalistických vztahů v tržním systému.

Ale tržní systém tu není již od roku 1913, kdy byl vymyšlen nadnárodní finanční systém typu FEDu v USA.To vyústilo ve velkou hospodářskou krizi a nyní v pandemii celosvětových hloupostí.Co bude dále se neví.

Tím pádem je nějaká samoregulace nemožná a nesmyslná. Tržní systém musí být absolutní s maximální svobodou rozhodování. Ale následné regulační opatření na celém světě tento tržní systém zlikvidovaly. Dnes to došlo již do absurdity,kdy jedna skupina států likviduje hospodářský systém jiných. Vidíme to dnes názorně. V případě ekonomické války proti Severtní Korei.Iránu,Rusku či Číně. V menším rozsahu proti jednotlivých státům v EU, které se nechtěji podvolit Bruselským nařízením.

Vůbec se například zatím neuvažuje,že by základním zdrojem  společenských financí mělo být nové , modifikované DPH ve výší kolem 100 % k nákladové,kontrolované  ceně spojené s určitou daní z obratu u dovozových společností z oblastí mimo EU.Dále u bankovních a pjištovacích systémů a monopolních výrobců zboží a dodavatelů monopolních služeb, jako jsou pošta,přerozdělování povinných odvodů či při výrobě  zboží,kde je uvalena spotřební daň.I Výroba léků a zdravotnického materiálu by měla být zdaněna jinak než dnes. Velkou neznámou je dodávka energií,vody a plynu pro fyzické osoby.,kde vše směřuje k nadnárodní kontrole. Například v našem případě na úrovni EU.

Určití poslanci navrhují i regulaci škodlivých potravin.

Daň z příjmu fyzických osob by měla být do systému minimálního příjmu zavedena také, a to od určitého paušálního objemu služeb.a příjmů jednotlivců.

Jednoduše řečeno.

Povinné sociální a zdravotní pojištění by bylo hrazeno za občany mimo jejich rozhodnutí.z nově zavedených daní.

Tím nenůže nastat dnešní stav,kdy se musí hradit i lékařská i sociální péče záměrně nepojištěným jednotlivcům. Lidská pracovní síla bude umístěna na úroveň práce strojů v robotických systémech. Tyto systémy dnes nijak speciálně zdaněny nejsou.Privátní připojištění by bylo mimo tento systém úplně. Kombinace hrazení výkonů v lékařském a sociálním systému by bylo odděleno mezi povinné pojištění a a nadstandartní placené.Dnes je povinné pojištění zneužíváno pro hrazení výkonů těch privátních pojištěnců.v miliardových objemech.A to jen  u nás.Celosvětově to je obrovská částka rozkrádání povinně získaných prostředků ze systému..

Když nebude placena daň z příjmu u malých poskytovatelů tě chto služeb,tak odpadá nějaké EET a podobné nesmysly a každý člověk může mít příjmů libovolné množství i mimo placení minimálního příjmu. Stejně tak nebude placeno  sociální a zdravotní pojištění přímo u jednotlivců tzn.u pracovníků kdekoliv jinde..

Například u pracovníků Státní zprávy je to dnes placení z jedné kapsy do druhé .Vše je hrazeno ze Státního rozpočtu a zpět se to do Státního rozpočtu vrací.Jen ta režie výběru a přerozdělování je obrovská a zbytečná.

V USA dnes probíhá restrukturizace celé společnosti. USA se výrobně i spotřebitelsky značně změní. Stejně tak státy EU, Probíhají jednání s Čínou, neb dosavadní nepochopení iniciativy Číny  musí být vysvětleny. V Rusku probíhá obrovský proces podporované soběstačnosti státem. Vše spěje k obrovským změnám ve všem.

Dosavadní proces vedl k rozevírání nůžek mezi super bohatými a chudou většinou,které je ještě relatizována nedhodnocením či podhonocením vlastních měn.

Ve světě bohužel proběhne proces snah o isolaci národních států.Ale makroekonomické efekty vzájemné spolupráce budou citelně narůstat.Vnímání hodnot u lidí půjde pozitivním směrem od vlastnictví zbytečných věcí k realizaci skutečného života.

Jde o vývoj,který bude trvat desítky let. Ale někde jde o maximálně deset let obrovských změn.Speciálně u nás to bude rychlý proces.

Současné události s karanténou to velmi urychlí.

Autor: Bedřich Dvořák | neděle 31.5.2020 17:31 | karma článku: 9,67 | přečteno: 904x