Koupí si Čína Ameriku ?

V současnosti nastává doba privatizace II.Je chybou jen používat slovo privatizace.Myslitelé vymysleli slovo zespolenštění,ale i to není hezké. a znárodnění odkazuje na dobu minulou. Tak o co dnes jde ?

Celý svět je v problémech. Mnoho společností i jednotlivců bude muset skončit,protože je nová doba nebude potřebovat. Rezervy nejsou a banky neradi půjčují na rizikové úvěry.A je vlastně jedno,jaké to jsou banky a kdo je vlastní. Globalizace je ve financích tím hlavním tahounem vývoje.

V USA krachují těžaři břidlicových uhlovodíků.A v Muslimských státech místo plýtvání z nadbytku prostředků z prodeje ropy nastoupilo "dočasné" zadlužování.Čína prověřuje své zdroje pro investice na celém světě.

Tak jaký asi bude vývoj ?

Klasické postupy známé z období kapitalismu ztrácejí svoji hodnotu. Konzervatismus a konkurenční trh byly vyhozeny na smetiště dějin. Války jsou již nesmyslným plýtváním bez reálných výsledků. Chybí voda,potraviny a hlavně reálná idea dalšího vývoje.

Prý to bude zajímavé,hlásají ekonomové. Jen asi jak, a pro koho!

Lídé se množí velmi rychle a nerovnoměrně.Řešit to nějakou antikoncepcí,jak navrhuje třeba zahradník Větvička je hloupost. V určité části uspokojení potřeb se růst obyvatelstva stejně zastaví. A nyní jsme na té potápějící se lodi  i my- ten skvělý "Západ".

Jak je možné,že v Číně mají prostředky na investice,o kterých tady ani nesníme ? To je způsobeno tím jejich podivným, komunismem ?

Nebo bychom se měli podívat do vlastních řad ?

Když Čína chce něco zakoupít,tak jde většinou o něco jiného. Levný výprodej obsahuje i levné pozemky a know-how.  Odkoupení břidlicových experimentátorů může jedině státní systém a nebo třeba ta Čína. Ale pád to nezastaví.

Ale cena Ropy se brzy ovlivní i novými poznatky při výrobě energie. Globalizaci nezatavíte uzavřením svého trhu před zahraničím,jak hlásá pezident Trump. Ten tomu určitě ani sám nevěří.

Utopisté nemohou již vážně věřit v návrat socialistických myšlenek z doby před 50 a více lety.

Potravináři již vědí,že je nutno investovat do výroby potravin v mořích. Zcela jistě je i správný pohyb směrem k omezování živočišné výroby současného typu..Ty různé ptačí a jiné chřipky a prasečí mory,šílené krávy a praštěné ovce to naznačují.

Bílkoviny jsou i jinde a v mořích nejsou jen ryby,korýší a ostatní potvory.

Půda nemusí být základem pěstování a i nové způsoby zavlažování zajistí mnohem vyšší úrodu.Nemusíme pěstovat kukuřici v Krkonoších a dovážet zelenimu a ovoce přes půl světa.

Navíc jsou obrovské plochy dosud neobdělávané půdy v mnoha částech světa. 7 miliard lidí není rozptýleno po celé zeměkouli. Sem se vejde mnohem více lidí,než je propočítaný výhled na nejbližších 50 let.

Když budete bydlet v podvodním,či podzemním městě,tak vás nemusí zajímat ani počasí a katastrofy se zátopami. Technicky se již blížíme k těmto možnostem.

. A tak si myslím,že to s tím skupováním  čehokoliv čínskými " komunisty" nebude tak žhavé. A navyšování deficitu USA odkoupením podílů v těch krachujících odvětvích také asi nebude nějak  akutní.

Určitý nadnárodní socialistický princip úvah je nevyhnutelný a tímto směrem vývoj půjde. Jak to bude skutečně,dnes stejně nikdo neví. Vše se musí dělat v zájmu lidí jako takových a nestavět ploty proti vetřelcům. Stejně se podhrabou.

Určitě přichází doba ,kdy se budou měnit hodnoty. Ani současná podivná epidemie virů tomu nezabrání. Sice mnoho politiků bude mít všude pupínky a pár jich skončí na koronární jednotce. Ale i zde jim vývoj pomůže a mnozí to přežijí na zaslouženém odpočinku.

Bude obyčejně líp.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Bedřich Dvořák | pátek 19.6.2020 17:33 | karma článku: 6,55 | přečteno: 404x