Jakou má budoucnost tržní systém ? Jsme již na pokraji zásadního zlomu?

Je zajímavé,jak se nyní shodují ekonomičtí diletanti se schválenými ekonomickými experty.Tržní systém je nutno obnovit  Jenže tu je již jiná nová kategorie :"placení nepracující" A kupodivu je toto téma na pořadu dne.Kdo je pravda?

Technokraté prosazují zavedení umělé inteligence v řízení rozvoje hospodaření. To je jistě chválihodné, protože dřívější "socialismus" v našich zemích ukončil svoji cestu právě vlivem zaostávání výpočetní techniky.a kybernetiky

Jenže nejde jen o rychlost procesorů. Jde hlavně o algoritmy vazeb této " umělé" inteligence na výstupy z kontrolních mechanismů,které musí vycházet z nezavislých zdrojů. Politicky ovlivněný algoritmus hodnocení ,vládnucí elitou, je samozřejmě technický nesmysl.

Tímto technickopolitickým nesmyslem je například současný deficit Státního rozpočtu České republiky i finanční opatření EU na pomoc rozvoje hospodářství při řádění toho zlého covidu-19.

Elitní politická scéna použila systém věštění z křišťálové koule a schválila obrovský deficit,A hned se stal systém řízení EU jen obrem na hliněných nohách.

Tím vůbec nezpochybňuji  zásadní úlohu  EU ve státech v Evropě. Nyní již není jiná možnost,než změnit systém uvažování ve prospěch všech zůčastněných. I Brexid je jen dočasným řešením politických tlaků.

Jedinou pozitivní stránkou může být fakt,že se začalo přemýšlet velmi podobně jako v USA a v mnoha dalších zemích. On i hospodářský rozvoj v Číně i Rusku je také podpořen skrytým deficitem různého druhu.

Samozřejmě si ví,že deficit USA není možno splatit při současném finančním systému FED a rezervní měny - USD.

A tak,když se vytvoří další oficiální balík shodků,rozpočtů členů EU, tak se situace mezi pracující společností v USA a EU částečně vyrovná. Počet obyvatel aktivně zapojených je přibližně stejný a problémy také.

Jiný důvod nevidím.

A odlišnou logiku v těchto nových opatřeních Evropské komise těžko najdete.Z laického pohledu to je ekonomický nesmysl.

Problematika České republiky je pod rozlišovací úrovní jakéhokoliv nadnárodního ekonoma v EU. A v EU je takových států hodně. Vzpomeňme na Řecko,Maďarsko,Estonsko,Bulharsko, Maltu a mnoho dalších.

Stačí konstatovat, že všechny státy, které mají například pod 50 milionů obyvatel musí své problémy řešit kolektivně ve spolupráci s velkými státy.

U nás je to hlavně spolupráce s Německem.

Proto by tu již dávno měl platit stejný sociální,zdravotní,daňový  a důchodový systém. Stejný systém hodnocení vlivu DPH a hlavně sociálních podpor. A my pořád máme mnoho záměrných a zásadních rozdílů v aplikacích Evropského práva.

   Proč se například řeší korupční záležitosti ve Švýcarsku ? Protože si tam mafiánské korupční skupiny ukládají peníze ? A Švýcarsko nám vidí až do politických korupcí ?.

Nebo se opravdu mýlím ?

A nebo jde o vyšší mravní princip ?

Proč je vůbec vytvořen systém jakýchsi nezávislých arbitráží ? Jakou to má souvislost s jednotným nadřazeným Evropským právem ? A co taková vymahatelnost zaváděných sankcí ?

To se přece vůbec nedá pochopit ? Všichni jsou si i nyní rovni - a mnozí jsou pořád rovnější ?

To jsou principy současného ideálního tržního sociálního systému ?

Tržní systém byl oficiálně a dokonale účelově zlikvidován v roce 1913 vymyšlením principů systému FED v USA.Vývoj pokračoval zrušením "zlatého" standardu prezidentem Nixonem po tlaku Francie.

A nyní máme další navazující krok ke zrušení finančního a hospodářského trhu.

Máme již schváleno násilné zavedení deficitního financování států EU !

Co bude dál ?

Co provedená nabídka prodeje Státních dluhopisů USA Čínou ? A co když stejniou cestou půjde Japonsko,Saúdská Arabie a další věřitelé ?

A kdo to koupí - a za kolik ? A co na tento krok provedou USA ?

Je to vyloučeno ?????

přidána aktuální reportáž z vývoje v USA - L.A. :

https://www.youtube.com/watch?v=GHo_K3vYiP4

Jak asi hodnotí vývoj obyvatelé Slumů ?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Bedřich Dvořák | úterý 4.8.2020 9:23 | karma článku: 12,74 | přečteno: 647x