Den poté ! ?

Včera převzal svoji funkci nový prezident USA. Můžeme si o něm myslet co chceme,ale musíte to vzít jako nový fakt. Globalizace se dostala do bodu, kde nastává otázka, co dál ?

Nejsem příznivcem boření každého stavu za každou cenu.Vždy je mi milejší jakýsi kompromis než boj.

V podstatě se dostal všude globalistický stav " rozvinuté " společnosti do stejného stavu, nebo úrovně. Přichází nová doba, protože stejně nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky.

Samozřejmě je obrovskou chybou, že tzv. střední třída skoro všude zanikla i když vždy určovala vývoj každé společnosti.Není nutno koukat moc daleko a USA jsou pro nás velmi nepoužitelný příklad vývoje.Střední třída tam měla" zlaté" období v padesátých letech. I tenkrát nebylo vše tak růžové. S rozvojem "studené" války se situace rozjela chybným směrem a po zavraždění Kennedyho nastal rychlý sešup úplně jinam.

V našem uzavřeném táboře se dbalo na tu správnou informovanost o imperialistech a rozjel se imperialismus komunistický. V podstatě jsme na tom byli stejně, jen ta úroveň určitého blahobytu byla odlišná. Tady se vyzdvihovaly jistoty a na druhé straně zase osobní zásluhy a hromadění majetku.

Dnes jsme na tom skoro všude stejně. Nebyl jsem všude, ale někde jsem byl . V takovém Švédsku je strach a smutno. V mnoha zemích je strach a v takovém Švýcarsku není vůbec nutno jásat nad jakousi svobodou a demokracií. Je tam stud,strach a smutno také. A to nevyváží jakési zhodnocení franku ani náhodou.

Nový prezident USA i stávající prezident Ruska nemají zase tak odlišné zásadní projevy. Je tam mnoho společného. Jsem zvědav, co vypustí do světa po svém setkání. Zde jsem bohužel značný pesimista.

Je jasné, že EU má vystřílený skoro veškerý střelný prach a žije jen ze setrvačnosti.Semknutost nad strachem z Ruska se určitě nepodařila, protože Rusko to ustálo mnohem lépe.Jen určité země, jako je Polsko,Rumunsko,Maďarsko, Ukrajina a některé další se snaží ze situace vytěžit co nejvíce,ale tato nová doba již tomu nepomůže. Není doba na rozdávání zelených papírků, protože je jich již moc.Čína to ví nejlépe, a proto dnes volá po celosvětové regulaci finančního systému. V tichosti se dere do popředí Indie, která systémově digitalizuje finanční systém a dost drsně likviduje placení v hotovosti.

U nás nám nezbyde také nic jiného, protože nezdaněné úplatky placené přes bankovní systém jsou dnes již skoro vyloučené. Náklady na budování opatření typu EET se minou účinkem do doby, kdy bude možno volně manipulovat s hotovostí. A tak nadnárodní korporátní systémy mohou ještě dlouho fungovat bez obav. Kontrola zdaňování těch dole je nesmysl. Daleko větší efekt by přineslo zrušení daně z příjmu malých živnostníků.obecně. Ušetřené ( dříve "ukradené") prostředky by stejně utratili tam, kde je vše placeno s DPH a to jediné stát zajímá.Náš stát potřebuje navýšení spotřeby a to zatím vůbec nefunguje. Mimo zdražování všeho možného, co zase patřičný vývoj brzdí. Zdražit či zdanit monopolní příjmy se stát bojí, protože z nich z velké části žije.

EU by se měla poučit z daňového systému v USA a mimo juchání bychom zaplakali i nad daní z majetku, o které skoro nic netušíme. USA není žádný daňový ráj.

Úvahy o minimálním zaručeném příjmu všech obyvatel jsou pořád  vysvětlovány jako úplná pitomost, aniž by se někdo zamyslel , jak by to mělo optimálně fungovat. Toto  " levičáctví" nás stejně nemine, neb všichni lidé mají základní životní potřeby úplně stejné a všichni se v prach stejně obrátíme a nikam si nic nevezmeme.Stačí trošku přemýšlet.

Zcela určitě již běží nová doba, která cosi vyřeší. Klasické válčení pomatených vojáků je již dnes odsunuto na vedlejší kolej ale určité mezinárodní jednotky by měly v nejbližších letech zavést pořádek skoro všude. Snad nový prezident USA bude natolik odvážný a domluví s Ruskem nějakou spolupráci.

Ono mu totiž nic jiného nezbývá. Střelný prach je již vystřílen a ničení civilizace kdekoliv nic nepřinese.

Něco rozmlátit a následně zase někde něco budovat, žádný efekt moc nepřináší.

A potom bude líp !

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Bedřich Dvořák | sobota 21.1.2017 20:23 | karma článku: 19,49 | přečteno: 450x