Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Myslím si, že problém je v tom, že ty "děti" berete šmahem  jako jednu etniku a vinu kladete zbytku národa. Stát se snaží to eliminovat výhodnými podmínkami pro Rómy a to je právě chyba, protože by měl řešit jednotlivé případy a ne celou rasu - odtud také vzniká rasizmus. A pokud se to opravdu týká celého vašeho etnika, potom hledejte chyby i u sebe - nejste tu přece jediní kromě Čechů.

2 0
možnosti
ZS

Pane Bango, za 3 dny jste neodpověděl na žádnou otázku nebo názor diskutujících. Vážně k příspěvkům nemáte co říct?

5 0
možnosti
MS

třeba nemá čas, ostatně je to zaměstnaný člověk a má děti, tak nemusí být 24h na blogu

1 1
možnosti
JS

podstatné otázky jsou dvě. Proč tomu tak je. a druhá: Jak z toho ven. O tom články nehovoří, ač by to bylo nejzajímavější.

Myslm, že až bude chtít někdo udělat analýzu toho, co a proč se to děje, je nezbytné podívat se, prostudovat, jak se da´ří jným etnikům a národnostímn na území čr (stejné podmínky( a jak se daří romským komunitám v jiných státech, ale nejenom třeba francie a španělsko, ale třeba afganistán a tak- stejná komunita- jiné podmínky.

Pak by bylo trochu jasněji, co dál v čr

4 0
možnosti
MJ

pane Bango, myslel jsem,že mě kromě toho,že si tu a tam hrajete na boha v podobě cenzora, nemáte celkem čím překvapit. Obávám se po přečtení tohoto ,,článku", že to všechno není jen nepodařená nadsázka. Jestli tohle myslíte vážně, pak vám pomož pán Bůh.....

7 0
možnosti
FV

Děti v ghetech nejsou obětí systému ani nějaké doby, ale rodičů!!

10 0
možnosti
Foto

Žít docela jenak, než žili moji rodiče je docela nadlidský úkol. Ale označit to jako oběť systému -jakého systému. Pokud máte na mysli rodinný systém pak ano. Ale jestli se dá i v tom případě mluvit o oběti si nejsem jistí. Použil bych spíš pojem zajatec rodinného systému.

6 1
možnosti
Foto

Autor v celém blogu, chtěně či nechtěně poukazuje na škodlivost sociálního systému. Pobírajíc stědré sociální dávky nemají dospělí motiv živit se prací a děti jdou ve šlépějích rodičů.

9 0
možnosti
Foto

Promiňte, ale " ... rodiče často nemají jinou možnost, než pobírat dávky."

Tuto větu jste myslel vážně? Nevidíte, že tímto omlouváte a bagalizujete cizopasení pobíračů dávek na pracující společnosti?!

Božínku, vždyť to je v duchu stejné logiky, že ukrást je snazší, než si koupit.

13 3
možnosti
ZK

Z16d79e94n10a 96K66o78č24í

7. 4. 2013 17:23

Bohužel se toto parazitování zdárně učí i neromští pobírači. !!

5 0
možnosti
PV

Velice si vážím autora tohoto článku. A přeji pěkné dny.R^ Tohle je začátek další cesty.

6 10
možnosti
Foto

Díky za pravdivý článek R^

5 17
možnosti
  • Počet článků 140
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 6102x
Jsem především novinář, trošku spisovatel a trošku muzikant. Držitel ceny Magnesia litera (2023) za knihu Skutečná cesta ven. Autor povídky (Žižkovák), která vyšla v antologii The Book of Prague (CommaPress UK) nebo povídky Erža, která vyšla v antologii Krev, monstra a cukroví (2023 - Epocha).