Proč rostou a dále porostou ceny potravin.

Nebudete tomu věřit, ostatně dnešními médii k tomu ani nejste vedeni, ceny potravin rostou proto, protože jedna velmoc do ekonomiky pumpuje peníze. A to takovým způsobem, že se peníze nedostanou k občanům, nebo k podnikatelům, do firem a služeb, ale peníze jsou pumpovány do bank.

Banky jsou narvány penězi, což si s humorem můžeme představit tak, že v bankovních počítačích jsou stále větší čísla. Protože peníze se dnes generují na klávesnici počítače, není problém tam nějakou tu nulu přihodit. Přece nula je nic, tak o co jde? Pan Bernake naťukal do klávesnic fedovských počítačů v letech 2009-2014 3600000000000 dolárků. Ty peníze jsou platné, můžete za ně nakupovat, to není počítačová hra.

V korunách je to 20x tolik a to je 72 ročních rozpočtů naší drahé republiky. Je to šílenství, nebo darebáctví, co myslíte? Co se stane s těmito penězi? Peníze se přesunou z bank k různým spekulantům, do největšího, nezdaněného kasína světa. Na burzy. No a burzovní hráči si za tyto peníze koupí budoucí komodity, třeba potraviny. To je nejjistější, lidi žerou furt. (Schválně píši takováto ošklivá slova.) A je vymalováno. Zaplatíte to vy, ani o tom nevíte. Jistě netušíte, kolik budou stát brambory a maso v r. 2016. Ale vězte, několik lidí na světě to již ví.

Pokud se podíváme na průměrné ceny v ČR mezi roky 2010 a 2014 je zřejmé, že výrazně nejvíce podražily brambory, o plných 70 %. O 67 % se zvedla cena hladké mouky. Cena másla od ledna 2010 vzrostla o 47 %, eidam je dražší o 39 %, bílé jogurty o 37 % a samotné mléko o čtvrtinu. Hovězí 17,8 %, vepřová pečeně stoupla cena o 13,3 %, šunkový salám koupíte dráž o 9,2 %.

Když se podíváte do minulosti, pak nesmysl, že fiktivní papírové peníze pomáhají a navíc vytvářejí zaměstnanost sahá až k Johnovu zákonu v roce 1708. Myšlenky pana Keynese se hluboce zakořenily v americkém myšlení a jsou dnes oživovány. Doktrína byla dávno předtím odmítnuta Jean-Baptiste Sayem, v r. 1803, kdy jeho zákon trhů uvedl, že pouze výroba zboží, jako jsou potraviny a oblečení vytváří zaměstnání.

Již nejméně 78 let spekulanti a nedovzdělaní ekonomové nepříznivě ovlivňují svět. Bankéři si platí své politiky a celý  ten nesmysl pluje dál. Titanik se potápí, ale stále do něj někdo pumpuje vzduch, na horních palubách se tančí, dolní paluby jsou již zaplaveny, lidé mrtví. Ve středních palubách se válčí. Noviny Titanic News píší, jak je vše krásné, jaký je výhled z kapitánského můstku, se kterou silikonovou zlatokopkou právě souloží kapitán, jaká je výše akcií uklízecí služby Titanic Clean, jak probíhá válka v podpalubí č.2A.

Můžeme s tím něco udělat? Můžeme, je to snadné, ale nejdříve to vše musíme pochopit. A to snadné není. To totiž musíte chtít, musíte se snažit. Titanic News vám nepomůže.

Autor: Vladimír Balhar | čtvrtek 3.4.2014 9:33 | karma článku: 23,07 | přečteno: 986x