Levice, pravice, přednice a zadnice.

Již mnohokrát jsem šel k volbám a dokonce jsem si několikrát myslel, že můj hlas ve spojení s jinými bude mít nějaký význam. Žel, nebylo tomu tak a nikdy nebude. Volby jsou pouze divadélko pro frustrované, aby dali pokoj.

Pravým účelem voleb v tzv. demokratickém systému je, voliče rozdělit. Rozdělit, přičemž samo dělení si určí voliči. Účelem voleb není jakási demokracie, nebo alespoň poddemokracie, ale prosté a nenápadné ovládnutí společnosti.

Ne, nezbláznil jsem se, svůj názor vysvětlím na příkladu. Dnes je společnost celkem účinně rozdělována na tzv. levici a pravici. Tyto pojmy vznikly v dávných dobách a nejsou jakkoliv ukotveny. Každý má svůj názor na to, co je to levicová politika, co je to pravicová politika, není nějaká jednotná a přesná definice. A s takovými rozpornými názory jde každý k volbám.

 

Pokud jdete k volbám, kde volíte mezi zhruba stejnými demagogy, lidmi zhruba stejných morálních vlastností, lidmi zhruba stejně výřečnými, stejně elegantními, nosícími zhruba stejné kravaty, mezi lidmi říkajícími zhruba stejné blbosti, zvolíte půl napůl. Zákonitě.

Novináři pak napíší, že se dostavil volební pat. Už nenapíší, že to tak vyjde samo od přírody. Pak vznikne parlament, půl napůl. Novináři naříkají, jak se bude vládnout, co budeme dělat, zase voliči zvolili blbě. Strany jsou navzájem vyváženy, jako závaží na váze. Na jedné straně 100 kilo, na druhé straně 100 kilo. Pak stačí jedno kilo dát z jedné na druhou stranu a váhy demokraticky ukáží. Stačí jednoho poslance zavřít do vazby, zastrašit, nebo uplatit a je demokraticky rozhodnuto. Vůle lidu sem, moc lidu tam.

Pokud jsou voliči již poučeni a volební pat si v minulosti zvolili, navíc se zoufale snaží, zvolí si více stran, vyjde to tak samo od přírody. Jak na takovéto chytré voliče? Vznikne koalice, a to tak pečlivě, aby žádná ze stran nedosáhla na splnění svého volebního programu. Vzniklý parlament je rozdělován nevolenou dohodou, tzv koalicí. Koalice je sestavena tak, aby opět záleželo na jednom hlasu. Typická ukázka jsou poslední naše volby, kdy vznikla koalice tak, aby nedošlo k prolomení církevních restitucí. Církevní restituce považuje za nespravedlivé nejen skoro celý národ, ale i ústavní soud, nicméně koalice byla sestavena tak, aby změna restitucí nešla prohlasovat. Mohla být koalice alespoň trochu jiná a tužby národa by byly vyslyšeny, ale to „nesmí být“. Někdo to zakázal. Ať se socani ve věci řešení církevních restitucí spojí s křesťany, nakázal patrně „někdo“. Takové spojení je z principu blbost, ale, jak vidno, je na světě.

Volby jsou „naprd“. Nic se nevyřeší, pouze z nás loutkáři - majitelé státu dělají blbce.

Určité řešení by bylo referendum, ovšem všimněte si, že i to nesmí být schváleno. Přece si loutkáři a jejich loutky nenechají schválit něco, co by omezilo jejich moc.

Na to všechno pomyslete, až zase půjdete k volbám volit svého levicového, pravicového, přednicového, či zadnicového Kašpárka. Nebo až půjdete volit evrohujery a evronehujery.

Namísto rozdělování bychom se měli spojovat. Zvolme si politiky, kteří se nevymezují proti jiným, ani proti ničemu, ať spolupracují, ať řídí tuto zemi v zájmu jejích občanů. Problémů k řešení je dost. Nevolme Kašpárky, vždyť jsou jasně vidět.

Volme strany, které chtějí něco dělat, které chtějí něco změnit. Z principu to budou nové strany, které to zatím neumějí, vystupují amatérsky a jsou kritizovány v médiích. Přenesme se přes jejich nedostatky a chyby. Konec konců je to naše jediná naděje.

Autor: Vladimír Balhar | středa 2.4.2014 8:12 | karma článku: 28,35 | přečteno: 2178x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Vladimír Balhar

Elektronická evidence tržeb je pouze další špehovací program.

Žel bohu. Nic víc. Co je to šedá ekonomika? Jenom svoboda občanů navzájem se dohodnout na službách a vzájemných dodávkách.

5.6.2015 v 7:18 | Karma: 26,72 | Přečteno: 549x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Prodám svůj hlas za 100 Euro

Pozoruji smutnou šaškárnu s názvem svobodné volby. Jedu autem do práce, a na kandelábrech oběšené obrazy našich budoucích politiků. Jdu do samoobsluhy a všude nevinné "xichty" domalované na počítači v grafickém programu.

9.10.2014 v 9:59 | Karma: 13,93 | Přečteno: 456x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Bude zničen Evropský sovětský svaz?

Jednoho sovětského svazu jsme se úspěšně zbavili, do druhého jsme byli vstoupeni. Jedno RVHP zaniklo, jiné RVHP vzniklo. Dějiny v kruhu, běháme jako psík na vodítku, tam, kam nás páníčci pustí.

9.6.2014 v 7:33 | Karma: 22,94 | Přečteno: 746x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Kormidelníci EU navedli Titanik na ledovec.

Neudělali to nezáměrně, což lze říci pouze v češtině. Kormidelníci jsou jenom loutky s dřevěnými hlavičkami, nejsou zodpovědní za své činy, mohli by však říci, kdo jim vadný kurz nařídil.

23.5.2014 v 7:31 | Karma: 29,66 | Přečteno: 1071x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Evropská unie je intelektuálně impotentní sdružení v rozkladu.

Katastrofa na Ukrajině je výsledek naprosto špatných rozhodnutí nás, unifikovaných Evropanů. Za tato rozhodnutí zaplatíme. Možná překvapivě mnoho.

21.5.2014 v 8:33 | Karma: 25,27 | Přečteno: 657x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni

16. května 2025  6:43,  aktualizováno  16:12

Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...

VIDEO: Turecké letadlo škrtlo v Praze ocasem o ranvej. Modleme se, vyzýval pilot

13. května 2025  19:14

Napínavý pokus o přistání si prožili cestující na palubě letu TK1771 společnosti Turkish Airlines z...

Muž s příznaky eboly je ve stabilizovaném stavu, čeká se na výsledky testů

17. května 2025  8:39,  aktualizováno  9:01

Pacient na Bulovce s podezřením na ebolu je ve stabilizovaném stavu. Jde o muže, který byl v Kongu....

Rakušan obhajuje post na sněmu STAN. Má ambici mít víc poslanců než ODS

17. května 2025  6:35,  aktualizováno  8:55

Hnutí Starostové a nezávislí si na celostátním sněmu v Praze zvolí vedení. Zároveň STAN představí...

V moskevském metru odhalili reliéf se Stalinem, reakce aktivistů Putina nepotěší

17. května 2025  8:50

Neznámí aktivisté rozmístili u obnoveného reliéfu s vyobrazením sovětského diktátora Josifa Stalina...

Při ruském útoku na autobus s civilisty v Sumské oblasti zemřelo devět lidí

17. května 2025,  aktualizováno  8:39

Nejméně devět lidí přišlo o život a čtyři další utrpěli zranění při ruském útoku na autobus s...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 41
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1867x
Jsem již starší člověk, již od r. 1990 se živím sám jako podnikatel. Rád bych nepsal hlouposti, ale to posoudíte Vy - čtenáři. Těším se na Vaše reakce.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.