Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dluhy se mají platit, ale …

Nechtěl bych vypadat jeko feldkurát Katz, který říkal, že se mají platit jenom čestné dluhy, a to jsou dluhy z karet, ale pořekadlo, že dluhy se mají platit je široce zneužíváno advokátním a exekutorským lobby a slouží mediální žumpě k vysvětlení nevysvětlitelného.  

Jedny z mála internetových serverů, které se realisticky čas od času věnují exekucím a zlu, z tohoto bezpráví vyplývajícího, jsou Britské listy. Tam se dočtete věci, že vám stávají vlasy na hlavě hnusem. Určitě nejsem na straně dlužníků, ale darebáctví a násilí skryté v exekucích je patrné každému. Vymlouvat se na to, že dluhy se mají platit, je jenom demagogie kryjící protiústavní zločiny. Je otázka, co jsou to dluhy, a jak se mají platit.

Co si mám myslet o inzerátu, půjčka bez ručení, půjčte si 80000 na dva doklady. To není půjčka, to je dar. Co si mám myslet o překupování pohledávek, kdy pohledávka je prodána za desetinu původní hodnoty. Proč to prodávající nenabídl dlužníkovi?

Návrhy na exekuce jsou mnohdy podávány spekulativně a neoprávněně. To je mnohokrát prokázáno. Soudci se ničím nezabývají, oni vlastně vůbec odborně nepracují, jak může vzniknout exekuční titul, když soudce spis ani nečetl? To je opravdu „soudní řízení“? Každý má právo na spravedlivé řízení u soudu, pokud se soudce případem vůbec nezabývá, jejich podřízený perzonál prostě orazítkuje cokoliv, co jim přijde pod ruku, vzniká otázka, zda není rozsáhle porušována Ústava. Proč exekuce mají na starosti soudy, když soudci spisy ani nečtou. To jenom proto, aby v laicích vznikl dojem, že je to po právu. Není.

Když vezmu například jízdy načerno. Je to problém, tolerance k jízdám načerno by vedla k rozpadu výběrů jízdného. Černé pasažéry je nutno trestat. Soudci, advokáti a exekutoři jsou zcela zbyteční, stačí, aby dopravní podnik měl právo ve věci pokuty přímo pachateli obstavit plat, či dávky. Revizoři mají statut skoro úřední osoby, skutek je prokázán, k čemu tedy slouží advokáti? Ti se pouze přiživují, parazitují. Dopravní podnik si to může vyřídit sám, snadno vymůže pokutu a navíc poplatek za správní řízení. Stačí nepatrná úprava zákonů. Proč tomu tak není?

Je to boj o moc, soudci se moci nechtějí vzdát, advokátům jde o prachy, exekutorům o snadné kšefty, nejde o spravedlnost.

Problém mezi dopravním podnikem a černým pasažérem nevyřeší advokát, advokáti se živí tím, že problémy vytvářejí, nikoliv řeší. Advokáti štvou strany proti sobě a z toho žijí. Co se soudců týče, myslím, že pocit nekonečné, neomezené moci nad lidmi mají někteří místo sexu. Ono je to na nich mnohdy vidět.

Jako jiný příklad bych uvedl faktury za vodu a elekřinu. Pokud nějaké babce protéká záchod, a ona je hluchá, pak ji faktura za vodu vykolejí. Je v Čechách dobrým zvykem, že překupníci, co si vodní zdroje tohoto národa přivlastnili s babkami nesmlouvají. Zaplať babo, nebo si půjč u lichváře. Já osobně těžce trpím, když vidím, jak český národ platí parchantům za svou vodu nehorázné ceny. Vždyť to jsou pouze překupníci, vodovody nepostavili, voda je státu.

Toto politici nevidí, nechtějí vidět, možná nesmí vidět. Budiž, babka je hluchá, a tu předraženou vodu zaplatit musí, je to její chyba. Stačilo by se s babkou dohodnout na vyšších zálohách a za rok je nedoplatek odstraněn. Ale to jaksi nejde. Babko zaplať, půjč si u lichváře, to je státem podporovaná živnost, běž si za advokátem, to je státem podporovaná živnost, stejně tě zkrouhne exekutor, to je státem podporovaná živnost, tak jako tak, přijdeš o důchod a střechu nad hlavou.

Za posledních pět let vzniklo asi 5 milionů exekucí. To jsme takoví dlužníci, darebáci, neplatiči, nebo podvodníci? Že to není nikomu z těch nahoře divné, 5 milionů exekucí v národě složeném vesměs ze slušných lidí?

Pět milionů exekucí, to je ekonomická devastace, útok proti obyvatelstvu a státu a - věhlasní ekonomové mlčí.

Nejsme darebáci a neplatiči, naopak našeho státu se zmocnili darebáci, podvodníci, lumpové, grázlové, lichváři, nemorální politici, křiví soudci, různá lobby a monopolistická uskupení. To co se děje je veřejný obraz jejich morálky. Chyba je na jejich straně, my jsme poctiví, my si své závazky rádi zaplatíme. Pouze chceme lidské podmínky splatnosti.

Řešení je jednoduché, vykázat tu hrabivou pakáž z naší společnosti. Rehabilitace exekucí. Rehabilitace privatizací. Privatizátoři by měli vrátit nakradený majetek.

Co bylo ukradeno, musí být navráceno. Proč by motto církevních restitucí mělo platit jenom pro církve?

Autor: Vladimír Balhar | pondělí 21.4.2014 10:48 | karma článku: 37,54 | přečteno: 2508x
  • Další články autora

Vladimír Balhar

Elektronická evidence tržeb je pouze další špehovací program.

Žel bohu. Nic víc. Co je to šedá ekonomika? Jenom svoboda občanů navzájem se dohodnout na službách a vzájemných dodávkách.

5.6.2015 v 7:18 | Karma: 26,72 | Přečteno: 548x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Prodám svůj hlas za 100 Euro

Pozoruji smutnou šaškárnu s názvem svobodné volby. Jedu autem do práce, a na kandelábrech oběšené obrazy našich budoucích politiků. Jdu do samoobsluhy a všude nevinné "xichty" domalované na počítači v grafickém programu.

9.10.2014 v 9:59 | Karma: 13,93 | Přečteno: 455x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Bude zničen Evropský sovětský svaz?

Jednoho sovětského svazu jsme se úspěšně zbavili, do druhého jsme byli vstoupeni. Jedno RVHP zaniklo, jiné RVHP vzniklo. Dějiny v kruhu, běháme jako psík na vodítku, tam, kam nás páníčci pustí.

9.6.2014 v 7:33 | Karma: 22,94 | Přečteno: 746x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Kormidelníci EU navedli Titanik na ledovec.

Neudělali to nezáměrně, což lze říci pouze v češtině. Kormidelníci jsou jenom loutky s dřevěnými hlavičkami, nejsou zodpovědní za své činy, mohli by však říci, kdo jim vadný kurz nařídil.

23.5.2014 v 7:31 | Karma: 29,66 | Přečteno: 1071x | Diskuse | Společnost

Vladimír Balhar

Evropská unie je intelektuálně impotentní sdružení v rozkladu.

Katastrofa na Ukrajině je výsledek naprosto špatných rozhodnutí nás, unifikovaných Evropanů. Za tato rozhodnutí zaplatíme. Možná překvapivě mnoho.

21.5.2014 v 8:33 | Karma: 25,27 | Přečteno: 653x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Je třeba ten systém nastavit motivačně, hájil Jurečka na Hradě revizi dávek

18. července 2024  13:47,  aktualizováno  15:38

Přímý přenos Prezident Petr Pavel přijal vicepremiéra a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku z...

Fiala a Zelenskyj podepsali bezpečnostní dohodu mezi Českem a Ukrajinou

18. července 2024  15:08,  aktualizováno  15:31

Premiér Petr Fiala na summitu Evropského politického společenství (EPC) v Británii podepsal s...

Na pašování drog v Rýnovicích upozornil spoluvězeň, ukrývali je i v konečníku

18. července 2024  15:22

Více než dvacet kilogramů marihuany, téměř sedm kilo pervitinu a čtrnáct kusů tablet syntetického...

USA kývly na prodej střel Hellfire a dalších zbraní Česku za 3,2 miliardy

18. července 2024  15:14

Americké ministerstvo zahraničí podpořilo možný prodej raket Hellfire a dalších zbraní v hodnotě...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 41
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1866x
Jsem již starší člověk, již od r. 1990 se živím sám jako podnikatel. Rád bych nepsal hlouposti, ale to posoudíte Vy - čtenáři. Těším se na Vaše reakce.

Seznam rubrik