Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Proletáři všech zemí, naočkujte se!

Je Silvestr a já se vám k něčemu přiznám. Poté co Daniel Landa, Jaroslav Dušek a Lubomír Volný změnili svůj názor a veřejně podpořili očkování proti covidu, pod vlivem těchto autorit jsem prozřel i já. 

Bohužel však, zatímco většina české populace je ochotna  stát i hodinové fronty u očkovacího centra, aby z něj vyšli jako hrdinové s tečkou, je stále dost lidí kteří zbaběle a egoisticky preferují své zdraví a ani pod hrozbou očkovací povinnosti, se očkovat nechat nechtějí.

z pražského hlavního nádraží

Přemýšlel jsem jak dosáhnout toho, aby se i tito lidé naočkovat nechali, případně aby při nějaké další epidemii již k podobným excesům nedocházelo. Myslím, že  se jedná o běh na dlouhou trať a žádá si to odvahu a neotřelé nápady. Začít  by se mělo již ve škole a v rodinách.

Podívejme se na to, jaké skupiny lidí nejvíce odmítají očkování proti covidu. Jsou to předně nejrůznější stoupenci zdravého životního stylu. Navrhuji již od dětství na ně výchovně působit tak, aby změnili postoj k svému zdraví a přijali většinový  postoj milovníků života: "Do hrobu by mělo jít tělo zhuntované!". Podívejte třeba na takového průměrného českého pivaře. Jistě, někdy i sprostě vynadá pracovníkům očkovacího centra, když je vnějším tlakem přinucen k očkování. Nicméně hlavní je to, že očkovat se nakonec nechá, zvláště když mu to umožní dále navštěvovat jeho milovanou hospodu.

Dalším rizikovou skupinou jsou lidi, o kterých se lidově říká: "to jsou ti, kteří se nedají koupit". Tito lidé představují již problém pro samotnou ekonomiku. Tím, že jsou často skromní a příliš toho neutrácejí snižuji růst HDP. A v situaci boje s pandemií covidu jsou úplnou pohromou. Proto by jsme se měli do budoucna zamyslet, zda šíření názorů preferujících skromnost, věrnost svému přesvědčení a nemateriální  životní orientaci, by neměly být v zájmu celospolečenského blaha pro jistotu zakázáno. Kdyby někteří lidé nepodléhali falešným názorům typu "Jen hlupák se nechá koupit", stačila by nabídka páru tenisek v očkovacím centru, den dovolené navíc, či malý finanční bonus a již v průběhu léta by jsme možná dosáhli takřka 100% proočkovanosti.

Naštěstí je v české společnosti, jak správně letos připomněl Jaroslav Fleger, přítomno bonzáctví. Bez něho by se epidemie v Česku šířila ještě daleko rychleji, neb míra narušování vládních opatření by byla daleko větší. 

Zamysleme se nyní ještě nad některými argumenty odpůrců očkování

Někteří namítají, že očkování málo chrání před následnými mutacemi viru. Ano, virus je těžký  soupeř, nicméně si myslím, že zhruba po 12 dávce to  vzdá, přestane mutovat a uzná svojí porážku, pokud v očkovací kampani budeme důslední a neustoupíme. Někteří by mohli namítat, že neustále přeočkování povede k poklesu přirozené imunity populace a úmrtím na různé necovidové nemoci. A vadí to? Není naše planeta přelidněná a neprospělo by ji razantní snížení lidské populace? Je to rozhodně lepší způsob než depopulace jadernou válkou! nemyslíte?

Někteří dále namítají, že v očkovací látce se nacházejí čipy. Hovoří o částicích grafenu a nejrůznějších nanorobotech údajně pozorovaných mikroskopy. Jsem názoru, že by tam ty čipy být měly, a to pro naše dobro! Podívejte na psy. Pro jejich vlastní bezpečí je dnes povinně čipujeme. A teď se zamyslete, kdo představuje svým chováním větší riziko pro naší zemi, jsou to psi či lidi? Nechováme se my lidé často hůř než rovněž očipovaný dobytek? Takže přátelé, určitě se shodneme, že miniaturní nanočip ovládaný 5G sítěmi všem, je pro zdárný bezpečný vývoj lidské civilizace ideální řešení.

Před rokem 1989 jsem jako mladík byl pravidelným čtenářem Rudého práva. Každý výtisk měl na titulní straně revoluční heslo "Proletáři všech zemí, spojte se". Myslím, že je na čase toto heslo aktualizovat. Vyjděme do nového roku 2022 s  heslem, "Proletáři všech zemí, naočkujte se!". Komunistům se k šťastným zítřkům dojít nepodařilo. Věřme, že nám, jejich moderním pokračovatelům, se to již podaří.

 

 

 

 

Autor: Petr Bajnar | pátek 31.12.2021 9:16 | karma článku: 29,59 | přečteno: 897x

Další články autora

Petr Bajnar

Premiéry dvou filmů

Letos v létě jsem shlédl premiéry dvou filmů: Den odhalení a Odysea. Rád bych se k oběma krátce vyjádřil.

6.8.2026 v 11:24 | Karma: 0 | Přečteno: 7x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Vzpomínky na Fredička

Před 5 lety mi zemřeli oba rodiče. Letos v červenci odešel někdo, koho jsem považoval za svého blízkého kamaráda. Byl to pejsek, jmenoval se Frediček.

5.8.2026 v 12:04 | Karma: 0 | Přečteno: 6x | Diskuse | Osobní

Petr Bajnar

Výstup na Ararat

Na závěr července jsem zamířil na další ze svých cest. Mým cílem se stalo východní Turecko, především vrchol hory Ararat ležící ve výšce 5136 m.

4.8.2026 v 10:52 | Karma: 0 | Přečteno: 4x | Diskuse | Společnost

Petr Bajnar

Napříč Jižní Amerikou

Již od dětství mě lákala návštěva tajemných míst naší planety. Mnoho z nich se nachází na území Jižní Ameriky, zejména v Peru a Bolívii.

12.5.2026 v 9:57 | Karma: 0 | Přečteno: 11x | Diskuse | Cestování

Petr Bajnar

Iránský konflikt z historického pohledu

Dva proroci, kteří kdysi stáli vedle sebe u brány chrámu, teď stojí s mečem proti sobě. Zapomněli, že bojovali za stejný oheň.

27.3.2026 v 13:27 | Karma: 0 | Přečteno: 21x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Aloha, namaste, salud! Znáte význam celosvětově známých frází?

Slavnostní zahájení hlavní letní sezony s havajskou tématikou Aquapalace Praha....
vydáno 3. srpna 2026

Na dovolené, ve filmech i na sociálních sítích. Některé cizojazyčné výrazy používáme téměř každý...

Praha promlouvá ze zdí i chodníků. Vzkazy kolemjdoucích pobaví, překvapí i zamrazí

Je ti to jasný?!
3. srpna 2026  14:07

Stojíš na mým fleku! Nemusíte číst knihu, abyste se dozvěděli o městě víc, než je někdy zdrávo....

V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody

Prodejna Tesco v obchodním komplexu Centro Zlín ve Zlíně-Malenovicích.
6. srpna 2026  14:31

Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...

Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí

Barrandov v postranních uličkách.
7. srpna 2026  13:47

Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...

Obluda mezi nádražími. Tam, kde řezali sovětské vagony, zastaví metro D nad rybníkem

Rozlehlá nástupiště připomínají dobu, kdy Krčí projížděly delší vlaky než dnes....
5. srpna 2026  19:15,  aktualizováno  6. 8. 10:34

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejošklivější nádraží v Praze, to v Krči by mělo určitě medaili....

Ve vojenských opravnách u Nového Jičína začali kompletovat švédské obrněnce

Pásová vozidla CV90, která vyvinula švédská společnost BAE Systems Hägglunds,...
9. srpna 2026  9:42,  aktualizováno  9:42

Více než dvě stovky nových obrněných vozidel CV90 pro českou armádu vyrobí ve Vojenském...

OBRAZEM: Kouřící mašinka, ponorka i muklové. Řece Ohři v Žatci vládla divoká recese

Žatecká neckyáda.
9. srpna 2026  8:32

Dvaačtyřicátý ročník žatecké neckyády přilákal v sobotu desítky recesistů. Ze Žatce se na...

O křesla se v podzimních komunálních volbách v Plzni bude ucházet 13 subjektů

Sčítání hlasů v Základní škole Chválenická v Plzni. (21. září 2024)
9. srpna 2026  8:22,  aktualizováno  8:22

Úřady v úterý v 16 hodin uzavřely přijímání kandidátek pro říjnové komunální volby. Nyní budou...

Drsnému severu chci nabídnout oázu klidu, říká majitelka levandulové farmy

Za několik let se Levandulovna v podhůří Jizerských hor proměnila z malého...
9. srpna 2026  8:02,  aktualizováno  10:01

Když před devíti lety přišla na starý statek v Raspenavě na Frýdlantsku, netušila, že tam jednou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 636
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1342x
Jsem zvídavý člověk, který se zajímá o filozofii, vědu i o společenské dění. Názory a úvahy na různá témata, které na blogu publikuji jsou ryze osobní a odrážejí mou životní zkušenost a pohled na svět ve kterém žiji.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.