Tisíce nových videoloterijních terminálů za desítky milionů Eur pro chudé Řeky?

Řecko je na pokraji bankrotu, nezaměstnanost a chudoba údajně kam se podíváte. V Řecku už je to prý taková krize, že ani obilí neroste. Tedy – ono prý roste, ale musel by ho někdo zasít…

Když chtěl Caesar uklidnit lid, vyhlásil hry na Olympu. Dal tím lidem zábavu a k tomu jim dal chléb. Situace se nejspíš historicky opakuje. Jen ty hry dává někdo jiný. Vytvořit tisíce „závisláků“ na výherních automatech je jistě výhodné jak pro stát, tak pro toho, komu automaty patří. A chudí Řekové svou státní podporu mohou radostně prohrát. „Kdo nehraje, není Řek“, to bude slogan veřejnoprávní televize v Řecku. Jen co TV zase obnoví vysílání.

Každý sociálně slabý pak nemusí sedět doma. Může hrát a vsázet, a jeho rodina bude nadšená. Děti jsou stejně parchanti, co neví, co by samou roztažností daly do pusy a pořád by něco chtěly kupovat. Dokonce by chtěly mít svou postel a pokoj a kdoví co ještě. Organizovanost jednoho nebo lépe obou rodičů v herních klubech, kde se hraje na automatech jako v symfonickém orchestru Českého rozhlasu na housle, popíjí závodně za nějaký známý pivovar nebo lihovar a hulí jako z komína krematoria v sezóně, je přece lepší, než aby rodiče někde pracovali za pár stovek Eur nebo pár tisíc korun. 

Situace připomíná naši republiku. Tady také sociálně slabí prohrávají dávky od státu na hracích automatech a nikomu to nevadí. Nevadí, že se zdraží kojenecká výživa, hlavně ze se nezdraží alkohol a cigarety. A když se sáhne i na tyhle komodity, valorizují se také dávky. 

Životní náklady nejsou peříčko. Vždyť jak nás informovali, i z Prahy se ve velkém stěhují Romové do levnějších lokalit. Že Praha je drahá, to ví všichni, co jí jen navštívili, natož aby tu bydleli v nájemních bytech či domech. V Praze je draze a už tak moc, že jí sociálně slabí také opouštějí. Co teprve kdyby byli v Řecku?

Ovšem kdybychom našim sociálně slabým také obstarali dost loterijních terminálů, legálně provozovaných státem, dostal by stát svoje peníze zpět. Mohla by stejně zafungovat i státní palírna a pivovar… A což teprve státní bydlení. Levné a dostupné všem, co jej potřebují. Imigrantům, menšinám i etnikům by to jistě pomohlo. Státní oděvní a potravinářský průmysl by je šatili a živili. Státní školy a instituce by je vzdělávaly a zaměstnávaly… Prostě komunismus.

Sakra, tuhle ideu už jsem někde slyšel. Nějaký stát v Evropě ji provozoval. Někde na jihu… Nebylo to v Řecku? No bylo! A nedopadlo to dobře. No co, dáme jim automaty a zvedneme dávky. A ti, co pracují a odvádí daně, budou odvádět na daních více. Prostě takové perpetuum mobile. Nebo perpetum debile?   

P.S. Volejte 3x „sláva EU“ a tři dny se radujte.

 

Citát z Idnes.cz:

Český Synot dodá do Řecka 2 000 videoloterijních terminálů. Hodnota zakázky se pohybuje v desítkách milionů eur, tedy stovkách milionů korun. Firma se chce zúčastnit i druhého kola výběrového řízení, kdy bude řecký sázkový monopol OPAP, spoluvlastněný českým finančníkem Jiřím Šmejcem, poptávat dokonce 18 500 kusů videoloterních terminálů.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/synaot-a-vlt-terminaly-do-reckeho-opap-dh1-/eko-zahranicni.aspx?c=A150505_120516_eko-zahranicni_neh#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Aleš Baloun | sobota 9.5.2015 19:30 | karma článku: 25,40 | přečteno: 1141x