Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nenechejme děti zločincům…

Děsivá událost, při které přišla dívenka z Klášterce o život, je jednou z nejhorších zpráv posledních dnů. Jak snížit bolest její rodiny? Lze to vůbec? A ptám se stále dokola, muselo se to stát? Nešlo tomu zabránit? Už řadu měsíců se snažím dát lidem a úřadům ve svém okolí na vědomí, že je nutné posílit prevenci a pokusit zásadním způsobem zapracovat na omezení pouliční (a samozřejmě i jiné) kriminalitě. Jako jediný kandidát do Senátu mam tento cíl přímo ve svém programu jako prioritu.

 Proč nemohou mít města a obce strážníky a policisty, kteří stejně jako kdysi v minulosti měli svůj svěřený „rajón“ a ten střežili jako oko v hlavě? Jistě, chápu, že náprava situace nebude tak jednoduchá. Vím, chybí dostatečný počet strážců zákona, chybí na ně peníze a podobně. Domnívám se ale také, že je nutné se těmito fakty zabývat a co nejdříve je řešit. Ať ve výsledku třeba u každé školy stojí policista a dohlíží na děti před začátkem a na konci vyučování…Ať strážníci chodí celé dny ulicemi svěřených obvodů…Hlavně ať se důležité věci znovu nahlas pojmenují a najde se co nejdříve preventivní řešení.

Právě včera, během mojí účasti na mezinárodní konferenci, jsem navštívil menší italské městečko, rozlohou i počtem obyvatel připomínající například Zlín. Vydal jsem se do tamního obchodního domu. Jsem původem Ital (i když už 22 let bydlím na Slovácku) a tak města, vesnice i obchody tohoto státu velmi dobře znám.  Byl jsem velmi překvapený, jak se atmosféra tohoto města i obchodního domu postupem několika málo let změnila…Zasmušilí lidé, mnozí nuzně oblečení, jiní s pokrývkou hlavy (džiháb, burka), velký počet přistěhovalců z Afriky a Arábie mezi nimi (bohužel tito lidé mají podle statistik takřka zásadní podíl na zvyšující se kriminalitě v Itálii), absolutně prázdné obchody a vylidněné chodby kdysi přeplněného komplexu. Obyvatelé městečka mluví o radikálním zvýšení trestných činů v jejich městě (a bohužel tento fakt platí v celé Itálii). Uvědomil jsem si, že tak špatná situace stále ještě v České republice není. Ovšem případ holčičky z Klášterce mě motivuje k tomu, abych ještě více a důrazněji apeloval na „zbrojení“ proti pouliční kriminalitě…Pokud se totiž ekonomická situace v Česku bude blížit Itálii, pak se bude, bohužel, zvyšovat i počet trestných činů. Možná, že dívenku z Klášterce odvedl do lesa právě frustrovaný člověk bez budoucnosti, který měl pocit, že už stejně nemá co ztratit. Možná to byl cizinec, který má pocit, že jako přistěhovalec má v Česku zajištěnou anonymitu a beztrestnost… možná bezdomovec…. Upozorňuji, že rozhodně nejsem xenofob, ale fakta o podílu určitého typu cizinců mluví poměrně jasně. Nevím. V každém případě bych se přimlouval – nenechme už situaci volný průběh. Požadujme po státě a úřadech urychlené řešení a nezbytnou prevenci. Nečekejme, až si někdo počká u školy na jiné dítě…třeba na to naše…

Chci jasně říct, že pokud mě lidé zvolí senátorem, budu usilovat, tak jak jsem už dávno avízoval v mém programu, aby se takové věci už neopakovaly. Je totiž velmi důležité, aby lidé mohli chodit bezpečně po ulicích a nebáli se o své děti. Zkrátka, aby v Česku nevznikla druhá Itálie…  

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Alessandro Alagia | čtvrtek 11.9.2014 12:59 | karma článku: 14,80 | přečteno: 760x
  • Další články autora

Alessandro Alagia

Peníze daňových poplatníků a firem…cesta do ztracena?

Velmi zajímavá byla nedělní (29. června) televizní partie mezi ministrem financí Andrejem Babišem a jeho předchůdcem na postu, dnes poslancem Miroslavem Kalouskem. Stávající ministr financí opět představil své smělé plány, jak vyřešit ekonomickou krizi, zastavit daňové podvody, sestavit státní rozpočet a řešit další nešvary v ČR.

30.6.2014 v 16:55 | Karma: 13,17 | Přečteno: 819x | Diskuse| Ostatní

Alessandro Alagia

Až desetinásobné zdražení za vodu…Spravedlnost pro všechny?

Pohádku o chytré horákyni (ovšem bez vtipné a promyšlené pointy) tak trochu připomíná záměr vlády (respektive Ministerstva životního prostředí) na zdražení vody v případě dlouhodobého sucha, a to až na desetinásobek. To všechno lze pochopit, má to své logické opodstatnění. V případě sucha je nutné šetřit... Otázkou zůstává, zda toto případné zdražení bude systematické, případně „tabulkově“ rozděleno podle potřeby.

17.6.2014 v 8:35 | Karma: 18,53 | Přečteno: 1051x | Diskuse| Ostatní

Alessandro Alagia

Komu prospěje zákon o maximální platbě v hotovosti?

Chcete koupit zánovní, ale stále ještě slušné auto či nebo hodnotnější zboží „za hotové“, a stojí více než 270 tisíc korun? Brzy na něco takového budeme moci zapomenout. Vláda připravuje zákon, po jehož schválení bude možné v hotovosti nakupovat maximálně do 270 tisíc korun. Jen pro pořádek připomínám, že stávající výše maximální platby v hotovosti je 350 tisíc korun.

9.6.2014 v 15:35 | Karma: 32,09 | Přečteno: 3938x | Diskuse| Ostatní

Alessandro Alagia

Matka – neochvějné zázemí i naděje…

Není zbytečných svátků, i když se občas ozývají hlasy, že ano. Není zbytečný Mezinárodní den žen, ani Valentýn a už vůbec ne Svátek matek, který oslavíme v neděli 11. května. Není zbytečný žádný svátek, který oslavuje, připomíná a vzývá dobrou věc.

9.5.2014 v 16:10 | Karma: 13,96 | Přečteno: 469x | Diskuse| Ostatní

Alessandro Alagia

Pro koho je 1. máj prokletím…?

První květen je významným státním svátkem. Okolnosti jeho vzniku souvisí s historickými událostmi z roku 1886, kdy dělníci v Chicagu stávkovali, aby dosáhli osmihodinové pracovní doby. Tehdy bránili svá práva i před nabitými zbraněmi policistů. Dnes, s nadsázkou řečeno, by zase do sebe někteří lidé nechali klidně střílet, jen aby dělat nemuseli vůbec.

30.4.2014 v 16:25 | Karma: 7,99 | Přečteno: 595x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Ženě se do ruky zakousl pes. Muž, který jí přispěchal na pomoc, zvíře zabil

29. května 2024  15:12

Ženu v Žihli na Plzeňsku vážně pokousal volně pobíhající pes. Na pomoc jí přiběhl příbuzný, který...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Nemocnému synovi vstříkla do krve vodu. Chtěla jsem, aby to skončilo, řekla

29. května 2024  13:51

Mimořádně nešťastný případ matky samoživitelky a jejího vážně nemocného dítěte řeší Městský soud v...

Česko explodovalo zlatou hokejovou radostí, fanoušci v Praze kolabovali

26. května 2024  11:40,  aktualizováno  23:29

Česko v neděli zažilo hokejový svátek. Fanoušci vyrazili sledovat finále mistrovství světa na...

Reformu, která zvýší věk odchodu do důchodu, se nepodařilo opozici zamítnout

30. května 2024,  aktualizováno  18:07

Přímý přenos Poslanci podpořili v prvním čtení návrh reformy, která zvyšuje věk odchodu do důchodu nad 65 let...

Pohled na rodičovství se změnil. Ale muži to mají jinak než ženy, říká socioložka

30. května 2024

Premium Obavy z budoucnosti a touha žít udržitelně se často stávají hlavními faktory v rozhodování odložit...

Evropské volby pokládám i za referendum o současné vládě, řekl Zeman

30. května 2024  15:10,  aktualizováno  17:59

Bývalý prezident Miloš Zeman přijel před volbami do Evropského parlamentu do Teplic na akci dalšího...

Írán využívá gangy ve Švédsku pro násilné útoky, cílí na disidenty a Židy

30. května 2024  17:36

Írán využívá kriminální gangy pro násilné útoky ve Švédsku. Ve čtvrtek o tom informovala švédská...

  • Počet článků 11
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 938x
Podnikatel, poradce pro Asociaci krajů ČR, předseda Italsko moravské kulturní a historické asociace

Seznam rubrik