Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

Reálné. Znám lidi s postižením sluchu (včetně sebe), co pracují ve firmě, kde mají jejich spolupracovníci, kteří s nimi komunikují nainstalovaný ve svém mobilu aplikaci "Okamžitý přepis" (je to zdarma a mobil má dnes téíměř každý), nebo komunikují třeba přes WhatsApp, když jsou od sebe vzdáleni.

Je to pouze o tom "chtít". Jak řekl pan Werich: "Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod." :-)

0 0
možnosti
Foto

Ano, přesně tak. Lidé jsou mystifikováni, že když někdo neslyší, tak automaticky ovládá znakový jazyk a neumí česky. Přitom z těch 2 % z celkového počtu 500 000, co v něm komunikují, neumí česky jen malá část. Ale tlumočnická lobby z toho úspěšně dělá, že česky neumí 100 % všech, kteří neslyší.

0 0
možnosti
JK

Problém mají i ti, kteří sice slyší, ale jen na 50% a veřejnost zaměstnavatelé z nich dělají ty, kteří neslyší doslova vůbec.

0 0
možnosti
  • Počet článků 153
  • Celková karma 7,55
  • Průměrná čtenost 696x
ORBI PONTES šíří osvětu v oblasti sluchového postižení.Pořádáme pravidelně na konci září festival Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

Sluchové postižení (SP) je označováno WHO (Světová zdravotnická organizace) jako 2.nejtěžší ihned po mentálním postižení. Lidé jsou odtrženi od komunikace. SP je velmi variabilní a není možné si jej vyzkoušet. Podle výše ztráty sluchu jsou lidé neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí, hluchoslepí, máme uživatele kochleárních implantátů. Každý člověk má jiné nároky na komunikaci. Prelingválně neslyšící dávají přednost znakovému jazyku, nedoslýchaví a ohluchlí lidé simultánnímu přepisu.

S podporou Blog iDNES.cz
 

Seznam rubrik